Skocz do zawartości
futureman

Jak stworzyc moja siec na telefon z wi-fi i serwer plikow?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, jestem poczatkujacym w sieciach i chce zrobic sobie nastepujaca siec:

 

- Mam komputer z internetem przewodowym ok 10Mb z sieci kablowej,

- Urzadzenie z wi-fi ktore sluzy mi jako serwer plikow (Logitech Squeezebox Touch)

- Telefon z wi-fi

 

chce:

- tak rozdzielic siec zebym mogl przesylac pliki z komputera na Logitec Squezeeboc Touch przez wi-fi i odbierac na nim internetowe stacje

- miec mozliwosc przegladania sieci jakbym potrzebowal w telefonie z wi-fi

- wszystko jest w jednym pokoju wiec nie chodzi o super zasieg

- internet w kompie ma byc glowny a wiec siec nie ma zabierac predkosci jak mam wlaczony komputer

- chce zeby bylo jak najtaniej

 

co mam kupic bo nie wiem router karte czy co innego mozecie doradzic, moga byc przykladowe linki urzadzen

Edytowane przez futureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, jestem poczatkujacym w sieciach i chce zrobic sobie nastepujaca siec:

 

- Mam komputer z internetem przewodowym ok 10Mb z sieci kablowej,

- Urzadzenie z wi-fi ktore sluzy mi jako serwer plikow (Logitech Squeezebox Touch)

- Telefon z wi-fi

 

chce:

- tak rozdzielic siec zebym mogl przesylac pliki z komputera na Logitec Squezeeboc Touch przez wi-fi i odbierac na nim internetowe stacje

- miec mozliwosc przegladania sieci jakbym potrzebowal w telefonie z wi-fi

- wszystko jest w jednym pokoju wiec nie chodzi o super zasieg

- internet w kompie ma byc glowny a wiec siec nie ma zabierac predkosci jak mam wlaczony komputer

- chce zeby bylo jak najtaniej

 

co mam kupic bo nie wiem router karte czy co innego mozecie doradzic, moga byc przykladowe linki urzadzen

 

Router - komputer podepniesz kablem a telefon i logitecha po wifi'ku... Logitech obsługuje tylko standard G, więc wystarczy TP-Link TL-WR340G (do wyrwania za około 55zł)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzialem jednak TP-LINK i po konfiguracji mam problem komunikat na Squeezebox Touch: "nie mozna znalezc adresu DHCP" i nie wiem jak uruchomic siec w Squeezeboxie? albo jak sobie z tym DHCP poradzic?

 

Jak masz ustawiony DHCP w TP-Linku ? I jakie masz wpisane adresy w Logitechu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p opierwsze nie moge w ogole wejsc na konfiguracje TP-linka nie wiem jakie haslo routera jest i zadnych opcjio nie moge przeczytac jak wejde to dopiero moge cokolwiek zrobic wiec na poczatek jak wejsc do konfiguracji routera i gdzie jest haslo i nazwa uzytkownika ktora moge sie zalogowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p opierwsze nie moge w ogole wejsc na konfiguracje TP-linka nie wiem jakie haslo routera jest i zadnych opcjio nie moge przeczytac jak wejde to dopiero moge cokolwiek zrobic wiec na poczatek jak wejsc do konfiguracji routera i gdzie jest haslo i nazwa uzytkownika ktora moge sie zalogowac?

 

Na spodzie routera lub/i w instrukcji do niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zrobilem oprocz jednego, nie mam dostepu do urzadzenia squeezebox z peceta i nie wiem co trzeba zrobic zeby miec dostep?

udostepnianie w squezeebox jest ustawione oraz jest polaczony z siecia ale nie widze urzadzenia w PC?

 

a i taka ciekawostka bo planuje polaczyc przez kabel urzadzenie wkrotce i mam pytanie: jak wylaczyc wi-fi gdybym nie wykorzystywal, chodzi o bezpieczenstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...