Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Bo is-7 to po pierwsze jeden z tych magicznych czołgów, które potrafią odbić nawet strzały w bok czy w tył i po drugie taki, z którym spora część ludzi nie potrafi sobie poradzić od przodu zwłaszcza jak ma schowaną dolną płytę, która i tak nie jest takim weakspotem jak choćby na E100. W ogóle E100 to jest na obecną chwilę porażka w kwestii pancerza ale to inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma absolutnie niczego magicznego w pancerzu is-7

z boku wystarczy nie strzelać w jago pancerz warstwowy

a jak nie wiesz gdzie jest warstwowy to strzelaj w kółka przednie bądź tylne ( około 150 mm pancerza efektywnego więc przebija się z łatwością )

 

co do e-100 to sorry ale coś za coś

trudno byś miał poza dodatkowymi 550 HP i działem 150 mm  jeszcze taki sam pancerz jak w IS-7

pamiętaj że skątowana wieża E-100 ciągle jak bardzo trudna do przebicia a ze względu na wysokość tego czołgu

ogromna większość wraków nadaje się do tego by się za nimi schować na hull downie

 

kadłub E-100 z bliska jest w miarę łatwy do przebicia

ale już z większej odległości to nie bardzo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak serio to chyba rzeczywiscie jest cos na rzeczy.

Dziwne akcje najczesciej wychodza mi wlasnie z IS-7.

Nieraz mialem ze z E-100 nawet ze zlota w tyl nie wchodzilo... z bliska zeby nie bylo

 

Ale takie akcje mialem tez z papierowymi AMXami

Wiec moze po prostu gra czasami kuleje.

Pewnie ze wkurzajace jest to jak Ci pocisk nie wchodzi mimo iz penetracje jest 4krotnie wyzsza niz grubosc pancerza... ale coz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IS7 potrafił mi odbić pocisk w tylne koło, w górną część boku kadłuba gdzie już nie ma pancerza warstwowego. Nie raz trafiały się jaja, że i przy 600 hp dupą odbił.

Na obecne czasu wieża E100 to jest żart bo co z tego, że dla większości czołgów z bliska kogut na dachu jest trudny do przebicia skoro łączenie wieży z kadłubem jest ogromne i ma 200mm pancerza, większośc czołgów ma 250 penetracji, tdki pod 300 na zwykłej amunicji. 

Do tego jest w sytuacji takiej, że albo kątujesz wieże i nie strzelasz albo próbujesz oddac strzał i z automaty dostajesz przebicie.

 

Niestety ale to już nie ten czołg co kiedyś, da się nim grać na randomach ale trzeba mieć trochę inne podejście i nigdy nie jechać samemu.

Działa 150mm bym nie zaliczył jako wielkiego atutu, po za możliwością przebicia dachu is4 niewiele to daje. Za to jego czas przeładowania i celność dają sporo w kość, więc wszystko się wyrównuje. 

 

 

Po prostu is7 w porównaniu do gry E100 to jest easy mode, takie moje zdanie. 

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu is7 w porównaniu do gry E100 to jest easy mode, takie moje zdanie. 

Jest różnica pomiędzy wydawaniem się a wiedzą.

 

Gracze na E-100 zadają średnio 1850 dmg.

Na IS-7 1630. ( jedynie Maus ma mniej bo 1616 ... )

 

A teraz proszę wytłumacz mi skąd się bierze tak duża różnica skoro IS-7 to easy mode ;-)

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są statystyki tylko z serwera EU? To ciekawe.

is7 ma lepszy pancerz z przodu - kąty plus pancerz warstwowy na randomy robią robotę bo nie każdy spędza godziny w tank inspektorze, E100 ma pancerz prosty jak budowa cepa,  is7 ma lepszą penetrację na srebrze do tego na goldzie ma APCR co jest ogromną zaletą.

Dodatkowo znacznie lepsza mobilność co w dzisiejszych czasach jest znaczną przewagą.

 

Opancerzony domek na gąsienicach był świetny ze 3 lata temu, teraz przy tylu tdkach czy medach, które bez zastanowienia się przebijają cię w każdą część życie stało się trochę trudniejsze.

Jedyne co ratuje ten czołg to strach przed 15 centymetrową lufką, 750 alfy robi robotę tylko trzeba mieć kogos na wsparciu bo przez 16,5s przeładowania wiele może się wydarzyć.

Osobiście jeszcze is7 nie mam bo nie chce mi się na razie grać a tym bardziej grindować is8 ale spodziewam się, że jest znacznie mniej stresujący jak E100, pewnie coś jak E5 tylko trochę wolniej strzela ale i więcej odbije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś się zbulwersował. E100 jest ok ale trzeba mieć do niego odpowiednie podejście. Niestety jego największa zaleta jaką był pancerz odeszła w zapomnienie przez to w jakim kierunku poszła gra. Gdyby nie było tdków czy medów X tieru to był by czołg OP. Tak jest po prostu średni.

IS7 na chwilę obecną ma przede wszystkim przewagę mobilności, nie bez powodu jest podstawowym czołgiem na większość CW po za kilkoma wyjątkami gdzie do niektórych taktyk używa się mausów czy własnie e100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczą te skróty OP, ACPR itd. których używacie?

Mam is7 i dzisiaj np wkurzyło mnie jak brytyjski ht fv... zabrał mi za jednym strzałem ponad połowę hp. Powinno to być jakoś bardziej zbalansowane. W następnej bitwie elegancko odbijałem strzały od e100 z bardzo bliskiej odległości.

 

Wysłane z SM-G900☆F

Edytowane przez rrG73JH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pociskach APCR możesz sobie poczytać na wiki jak chcesz.

W WoT masz generalnie dwa rocaje złotych pestek - APCR (niektóre czołgi mają w standardzie ten rodzaj) i HEAT. (jest jeszcze HESH ale mało czołgów ich używa)

 

APCR ma duża prędkość lotu, ma tą samą wartość penetracji niezależnie od odległości, obejmuje je działanie normalizacji (w uproszczeniu, jeśli strzelasz w bok czołgu, który stoi do ciebie pod kątem to przy pociskach AP i APCR masz niejako redukcję kąta o 2 stopnie, czyli zyskujesz bo zmniejsza się dla przeciwnika wartość efektywnego pancerza) a co najważniejsze pociski APCR nie tracą zbyt wiele trafiając w pancerz warstwowy (którym np są gąsienice czołgów)

 

HEAT ma wszystko dokładnie na opak, czyli traci potencjał penetracji wraz z odległością, ma dużo niższą prędkość lotu, nie obejmuje ich normalizacja no i najgorsza sprawa to bardzo duży wpływ pancerza warstwowego. Gasienice potrafią zatrzymać pocisk HEAT nawet jeśli masz 300 penetracji lub więcej, można to sobie łatwo wyobrazić bo to jest po prostu burzak i wybucha na pierwszej napotkanej przeszkodzie. Z tych pocisków należy strzelać praktycznie tylko w lity pancerz, czyli np wieża E100, Mausa czy super struktura JP E100 i inne takie. Każda forma pancerza warstwowego na czołgu, czyli wszelkie fartuchy, ekrany jak w super pershingu czy pz4 to praktycznie stu procentowy ding dong.

 

Jak to co napisałem jest dla ciebie mało zrozumiałe to proponuję trochę poczytać o mechanice strzałów w wot bo to klucz do sukcesu w tej grze. ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga linia jwst podobna z tym, ze vk na 9 tierze jest aktualnie mega OP.

 

Co z nami zrobił obecny balans w WOT. Zrobili HT ,który ma pancerz z prawdziwego zdarzenia i wytrzymuje ostrzał od przodu z pewnej odległość i jest od razu OP, [a dla wielu też źle], why? ( vk jest przebijalna od przodu ale pozbawili go idiotycznego weak spota jakim była dolna płyta, idealnie skątowana może być niebrzebijalna dla żadnego czołgu w grze)

HT powinien być "HTekiem" powinien być wolny, z średnim działem lepszym od MD i LT lecz gorszym od TD z dobrym przednim pancerzem lecz z karton-gipsem od boków i tyłu taki powinien być HT.

Obecnie HT  jest kupą ..wna z dużą liczbą HP, (Maus) który skątowany powinien coś odbić lecz w praktyce ma do wyboru siedzieć za załomem z schowanymi policzkami lub spróbować strzelić (swym shit gunem) i otrzymać przebicie od meda 8 tieru na auto aimie....

 

[iMO] Czas ogarnąć te klasy żeby było tak : HT- Czołg natarcia, MT- Czołg wsparcia LT, - Scout do podświetlania

TD - Władcy tylko na dalekich dystansach SPG - Miss miss miss miss x5, KABOOOM

Obecnie mamy: HT- Zaatakowałbym ale nim te ufoloty w krzakach wyspotuję  będę już w garażu

MT- mógłbym oflankować ale skoro klepie ich wszystkich od przodu bez problemu po co?  

LT- Powinienem spotować ale MT jest ode mnie zwinniejszy i ma pancerz.   A sprzedam komuś z 5 pestek zanim zginę przecież służę podbijaniu wn8 nie pomocy drużynie.  

TD- jest mój krzaczek boom , boom, boom, frag x2 , second forest boom, boom, boom.  Koniec bitwy. Jak to przecież dopiero się rozkręcam. SPG- tu chociaż jest wzgl. ok.

 

@up

OP- Over Povered tzn. "przekoksiony"

Pociski zostały świetnie wytłumaczone więc nie będę przepisywał kolegi wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest ten jgdtg 8.8 w sensie że zarabia kasiorę. Nabiłem prawie 4k dmg z czego ze 112 całe hp poszło dla mnie. Użyte 10 sztuk gold ammo plus standardowa. Bitwa przegrana, mój czołg zniszczony i 58k kredytów na plusie. Rewelacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 9.4 to wywalanie z gry bylo u mnie normą tez. na 9.5 narazie spokoj byl. Kombinowalem z roznymi modami ale nie wiem czy to jakis mod to powoduje czy cos w grze pada. Wyglada to tak ze gra sie poprostu zamyka w losowym momencie podczas bitwy (ladowanie ekranu, poczatek bitwy, koniec bitwy, nie ma reguły).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś się zbulwersował. E100 jest ok ale trzeba mieć do niego odpowiednie podejście. Niestety jego największa zaleta jaką był pancerz odeszła w zapomnienie przez to w jakim kierunku poszła gra. Gdyby nie było tdków czy medów X tieru to był by czołg OP. Tak jest po prostu średni.

IS7 na chwilę obecną ma przede wszystkim przewagę mobilności, nie bez powodu jest podstawowym czołgiem na większość CW po za kilkoma wyjątkami gdzie do niektórych taktyk używa się mausów czy własnie e100.

Nie bulwersuję się.

Za to śmieszy mnie tak jednostronna ocena E-100.

Czołg jest tak samo dobry na randomy jak i IS-7.

I nie wiem skąd to przeświadczenie że IS-7 jest znacznie częściej używany na CW niż E-100.

Jak ktoś gra w afryce to może mieć taką optykę, ale jest to obraz zafałszowany.

 

A Mausa to się używa raz na ruski rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy IS7 trzeba strzelać tylko z golda bo nie mogę nic przebić?

Nie weszło 2x pod rząd w T44 oraz w IS3 w wieże gdzie z borsiga już kilka razy przebijałem to miejsce bez problemu więc mam obczajone. Nie wspomnę o 10 tier.

Celność działa też powala na kolana.

Jakie moduły montować bo wziąłem wentylację, dosyłacz i skupiacz ale ponoć stabilizator też dobry. No i co na załogę ?

 

btw.

Dzisiaj dostałem 2x od E75 w tył i absolutnie nic mi nie zrobił, ba nawet się zbulwersował że jak to możliwe :D

Koleś był w miarę ogarnięty sugerując się xvm-owymi statystykami.

 

edt: teraz 2x od focha w tył i nic :lol:

Edytowane przez rrG73JH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...