Skocz do zawartości
Darck

zarobki programistów w Europie

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się gdzie są najlepsze możliwości zarobku na emigracji europejskiej (ale skoro EU to państwo więc może raczej migracji). Myślę o perspektywie kilkuletniej. W założeniach płynna znajomość języka angielskiego średnio-niska niemieckiego. I teraz jak prezentuje się mediana zarobków netto wśród imigrantów z takimi predyspozycjami. Innymi słowy gdzie wyjechać za rok aby najwięcej odłożyć.

 

Zajrzałem do tej, lekko nieaktualnej strony:

Computer Programmer Average Salary Income - International Comparison

 

UK median salary PPP $ 2,996 $ 3,476

Finland average salary PPP $ 2,470 $ 2,949

Germany average salary PPP $ 2,320 $ 2,505

Austria average salary PPP $ 1,792 $ 1,427

 

chyba te dane są do niczego, bo:

Hungary average salary PPP $ 2,312 $ 1,468

więcej niż w Austrii?

 

W każdym razie pod względem zarobków wydaje mi się, że najwyższe są

 

 

Szwajcaria ( tu o pozwolenie na prace raczej zbyt trudno, prawda? )

Irlandia (obecnie grozi jej bankructwo, ale może IT sobie radzi? )

UK (płace w Londynie o 30% wyższe niż w reszcie ?)

Norwegia

Dania

Holandia

Belgia

Szwecja

Finlandia

Niemcy (wiem że są duże różnice, np. w zarobkach Berlin vs Monachium)

Francja

Austria (to praktycznie tylko Wiedeń)

 

Czy zgadzacie się z taką kolejnością? Wiem, że są duże różnice w kosztach życia oraz podatkach, ale powiedzmy, że koszt mieszkania by odpadał.

Druga kwestia, to język. Dla większości krajów z listy Angielski nie jest głównym językiem. Dla części mniejszych podobno nie jest problemem praca w IT ze znajomością tylko Angielskiego? Czy to prawda, że w Niemczech, Francji, Austrii i Szwajcarii bez znajomości odpowiednio niemieckiego/francuskiego trudno o dobrą posadę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zgadzacie się z taką kolejnością? Wiem, że są duże różnice w kosztach życia oraz podatkach, ale powiedzmy, że koszt mieszkania by odpadał.

 

 

To zestawienie , które podałeś jest sprzed 2-3 lat więc nie zbytnio nie polegaj na tym bo w między czasie sporo się zmieniło.

O kosztach nawet nie będę mówił bo to kwestia bardziej twojego stylu życia.

 

Druga kwestia, to język. Dla większości krajów z listy Angielski nie jest głównym językiem. Dla części mniejszych podobno nie jest problemem praca w IT ze znajomością tylko Angielskiego? Czy to prawda, że w Niemczech, Francji, Austrii i Szwajcarii bez znajomości odpowiednio niemieckiego/francuskiego trudno o dobrą posadę?

 

Wszędzie bez znajomości języka ojczystego trudniej o dobrą posadę - jest to jak najbardziej logiczne i celowe bo jeżeli jakaś firma szuka pracowników to normalne jest, że bierze pod uwagę ludzi, którzy w mniejszym bądź większym stopniu znają ich język.

 

Wyjątkiem są tutaj duże korporacje, które budują np. centra outsourcingowe, gdzie kładzie się bardziej nacisk na support czy projekty wewnętrzne - wtedy angielski ci wystarczy. Z drugiej strony jak jedziesz za granicę to normalną rzeczą jest, że prędzej czy później musisz się

tego języka nauczyć dla swojej wygody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...