Skocz do zawartości
marianciu

Komputer nie widzi pamięci Kingston KVR400X64C3A/1G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam płytę Gigabyte GA-K8NS i na niej dotychczas pracowała pamięć 2x512 (TwinMOS PC3200 CL2.5 512 DDR-DIMM). Dzisiaj przyszła do mnie pamięć KINGSTONA (KVR400X64C3A/1G - PC3200 CL3 1GB DDR-DIMM).

Przyniósł ją listonosz, otworzyłem zostawiłem pamięć na stole na pół godziny aby doszła do siebie po podróży i ją wkładam.

Wkładam do trzeciego slotu (dwa pierwsze jest moja stara pamięć), ale bios po uruchomieniu widzi nadal tylko 1GB.

Wyjmuje moje pamięci a wkładam w miejsce pierwszej nową pamięć komputer nie startuje, pewnie gdybym miał podłączony głośniczek u usłyszał bym kod oznajmiający błąd pamięci.

Wyjąłem baterię z płyty, może przywrócenie ustawień fabrycznych pomoże - nie nie dało.

 

Czy to oznacza, że pamięć która dzisiaj do mnie dotarła jest zepsuta? Czy to może u mnie jest jeszcze coś nie tak?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez marianciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm uszkodzona pamiec zazwyczaj objawia sie restartami jednak komputer startuje w ten czy inny sposób.

Poprzednie pamieci to CL2.5 dokupiona to CL3 to by mogło wyjaśnić jakies bluescreeeny .

Z własnych przygód z pamieciami wiem ze są też takie które sie "nie lubią" Proponował bym jeśli to mozliwe sprawdzić na innym komputerze nową pamięć . zmienic timmingi na właściwe dla tej nowej pamięci i spróbowac również u siebie.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć mi nie uruchomiła się, ale poszedłem do kolegi i u niego działa bez zarzutu. Więc wziąłem jego pamięć o takich samych parametrach, a jemu zostawiłem moją - u mnie jego działa prawidłowo.

 

Dziwne, ale podobno czasami tak się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...