Skocz do zawartości
zoltan666

Wymiana pamięci DDR2 na DDR3...

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam w komputerze pamięci OCZ REAPER HPC 2x2GB/1066MHz. Moja płyta główna daja mozliwość włozenia także do 4GB pamięci DDR3 1333/1066/800 MHz. Z uwagi na dośc niskie obecnie ceny pamięci DDR3 i wysokie ceny DDR2 pomyślałem o wymianie tych dwójek na trójki. Wyliczyłem sobie, ze za te używane dwójki bedę miał nowe trójki (tak mi się wydaje). Czy taka wymiana sie opłaca? I które pamięci proponujecie z OCZ, bo wolałbym przy tych zostać (nie miałem z nimi zadnych problemów jak dotąd)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3 mają wyższe timingi względem DDR2, dlatego też porównując je zegar w zegar to pamięci starego typu są wydajniejsze.

Zaletą za to pamięci DDR3 jest to że mogą pracować w wyższą częstotliwością przez co nadrabiają straty.

 

Niestety twoja płyta nie obsługuje dużo wyższych częstotliwości dla pamięci DDR3 względem DDR2. Przez co zysku wydajności może nawet w cele nie być...

 

Przeglądając testy z sieci można zaobserwować że zysk wydajności wynosi (DDR2 1066 vs DDR3 1333) od 0% do 3% na korzyść DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszkód nie masz, możesz brać ddr3, co do ewentualnych korzyści wypowiedział się KoVol

Na razie zrobisz wymianę 1:1 jeśli chodzi o pojemność. Jak zaczekasz to może będzie relacja jak obecnie jest ddr1 do ddr2 czyli za 1GB ddr1 możesz dostać 2GB ddr2.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi taka myśl na wymiane z racji tego, że ceny DDR3 sa teraz dość niskie, a kiedys przestawic sie na nie bedzie trzeba, przy okazji wymiany płyty głównej i procesora, więc będzie jak znalazł. Dzis myśle, ze takie 2x2GB kosztowałoby mnie niecałe 200zł., a za DDR2 wziąłbym pewnie ponad 200zł. Zresztą tych DDR2 nie musze sprzedawać juz teraz, moga poczekać na swój czas. Z kolei DDR3 myślę, że juz dużo tańsze nie będą. A haj myslicie, czy Kingston HyperX 2x2GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP (KHX1600C9D3K2/4GX) poszłyby na mojej płycie? Na 1333MHz powinny chyba działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz próbować wystawić Twoje ddr2 na allegro np za przyzwoite pieniądze i czekać. Ceny może nie spadną za dużo ddr3 ale może wzrośnie ich pojemność i w dzisiejszych cenach ddr3 za 2GB będą dostępne 4GB.Najtańsze pamięci jakie pamiętam to kupowane we wrześniu 208 roku ddr2 1GB za 35zł a 2GB za 70zł. O takie ceny może być ciężko bo wtedy dolar był chyba coś koło 2,15zł. Jednak ja bym najpierw sprzedawał obecne pamięci a dopiero potem kupił ddr3. To, że pamięci podobne do Twoich stoją na allegro po dobrze ponad 200zł nie znaczy jeszcze, że łatwo znajdują nabywców w tej cenie.

Około miesiąca temu rozglądałem się za ddr2 to zastaw 2x2GB można było kupić za 150-160zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen DDR3 to czytałem gdzieś, że dziś są one najniższe jak dotąd i że tak niskie ceny powinny sie utrzymać jeszcze conajmniej ze 3 miesiące. Podobno naprodukowali ich za dużo, dlatego takie ceny. Jak będzie później, niewiadomo. Napewno podrożeją trochę od nowego roku. Co do tych cen co podałeś DDR2 z września 2008, to teraz w podobnych cenach mozna kupic DDR3, choć dolar jest po 3zł. Ja raczej wolałbym wpierw kupić DDR3, a potem sprzedać te DDR2. Zawsze wtedy mam je w rezerwie, gdyby z trójkami były jakieś problemy. Oczywiscie obecnie obserwuje jak sie sprzedają takie pamięci jak obecnie posiadam. Walałbym wpierw zmienic pamięci skoro mam taka mozliwośc, a za jakis czas np. płytę główną i procesor - zawsze to mnie boli, bo mniejszy wydatek jednorazowy.

 

Wszedłem na strone Kingstona i po odnalezieniu tam w wyszukiwarce modelu swojej płyty wyskoczyło mi cos takiego. No i ten model KHX1600C9AD3K2/4G byłbym skłonny zakupić. Cena to 188zł. Czytałem w opiniach o podobnej pamięci tylko bez tej literki A (sam nie wiem co ona oznacza), ze te pamieci domyslnie chodza na 1333MHz, a ręcznie trzeba je przestawiac na 1600. Skoro chodza domyslnie na 1333, to chyba u mnie powinny zadziałać. Czy to w miarę dobry wybór?

 

No i kupiłem te Kingstony KHX1600C9AD3K2/4G. Działają. Od razu ruszyły na 1333MHz. W testach w Evereście wypadaja gorzej, niż te moje DDR2 OCZ, ale to pewnie przez te timingi, jak wyżej napisaliście. Moze jakby cos pomieszał w biosie to by je troche podciagnął, ale słabo sie na tym znam.

Edytowane przez zoltan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...