Skocz do zawartości
Sas1993

Znaki Polskie problem oraz skrót kalwiszowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam 2 problemy które się pokrywają mianowicie

1- Nie moge pisać znaków polskich za pomocą lewego alta lecz muszę wciskać lCTRL+lALT jak to zmienic?

2-Niby znaki polskie mam lecz np: w napisach do filmow mam dziwne znaczki zamiast polskich znaków a ręczne zmienianie tego nie ma sensu. Zauwazylem ze notatnik automatycznie zapisuje w ANSI

 

Oczywiście język ustawiony programisty

System Operacyjne Windows Serwer 2008 R2 Standart

 

Pozdrawiam

Szczęsliwego Nowego Roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

1- Nie moge pisać znaków polskich za pomocą lewego alta lecz muszę wciskać lCTRL+lALT jak to zmienic?

 

Nijak. Do polskich znaków uzywa się prawego alt. Jak ktos widzi problem w prawidłowym działaniu klawiszy to zawsze sobie moze przemapowac klawisze. Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dziwiło mnie to bo jeszcze przed ponownym stawianiu systemu moglem z Lewego Alta korzystać a teraz nie i to mnie dziwi. Jednak bardziej wnerwia mnie ten 2problem. NIe pomogło sciagniecie i ponowne zainstalowanie łatki polonizacyjnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie z tym kodowaniem to sie naszukałem i nie wiem gdzie to ustawic;/ niby jak np: napisz jakas prace zapisuje w Unicodzie i jest gitara lecz kurcze jak cos pobiore jakis plik tekstowy odrazu w ANSI jest i [gluteus maximus] z polskich znaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...