Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

e no zwisy ... ja swoją 800 tkę restartowałem 1.5 miecha temu i nie dlatego że zaliczyła zwis tylko profilaktycznie.

Z ograniczeniami da się żyć zwłaszcza że otrzymujemy bardzo stabilny sytem . Pierwszy raz jestem w 100% zadowolony ze stabilności telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wcale nie ma nic do rzeczy. na iphonie można mieć pół appstore'u i chodzi tak samo. To zależy co jest uruchomione i jak system tym zarządza, a nie co możesz sobie zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z otwartością WP7 nie jest tak kolorowo ;) Nie ma aż takiej dowolności konfiguracji sprzętowej jak w Androidzie. Wszystkie znane mi słuchawki z WP7 wyposażone są w układy Snapdragon. Więc producenci wypuszczają praktycznie te same konfiguracje sprzętowe w różnych opakowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściowa sprawa WP8 ma obsługiwać Snapdragon S4 z LTE ekrany full HD więc wypuszczą zapewne mocniejsze maszynki.

Na chwile obecną nie jest źle bo ten config w zupełności styka w przypadku 1G i 512 ramu.

Ja mam w Lumi 800 zainstalowanych z 40-60 aplikacji i nie widzę żeby miało to znaczenie , wszystko zalży jak sprawnie system zwalnia zasoby a nie ile ma zainstalowanych aplikacji. Po 3 mc jak mam Lumię nie zauwazyłem spadków wydajności systemu , system nigdy nie przywracany .

Teraz jak dadzą Tango w czerwcu zagości udostępnianie neta i NFC . I wtedy będę miał już wszystko co mi potrzeba.

BT nie używam a do plików styka mi SkyDrive i jego pełna synchronizacja.

Z ostatnich plotek wynika że będzie update do WP8 dla Lumi , więc było by miło , a jak nie no cóż nic się nie stanie.

Jednak jestem dobrej myśli i wreszcie mam fona , z którego jestem zadowolony.

Brak zwisów , zero problemów z zasięgiem czy rozmowami a GPS śmiga jak głupi i bardzo szybko łapie fixa. Do tego Wifi zdecydowanie ma lepszy zasięg niż w SG2.

Oczywiście SD czasem by się przydało ale to kwestia przyzwyczajenia i z czasem można bez tego żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnianie neta po WiFi jest obecne już w Mango 7.5 - przydatna funkcja, nie raz przydała mi się w pracy. Ale jak widać w zależności od producenta ilość funkcji odrobinę się różni.

 

Mamy już prawie połowę czerwca, a Tango jeszcze nie wypuścili jako oficjalnego update'u. Przynajmniej jest w tak w Orange i HTC 7 Mozart. No nic, trzeba jeszcze trochę poczekać.

 

Czasem jednak czuć drobne spowolnienie (losowo i rzadko pojawiające się) podczas przewijania interfejsu z ogromną ilością ikon/kafli. Ale w porównaniu z iOSem jest to różnica prawie nierozróżnialna. Choć przyznam szczerze, że płynność działania iPhone'a 4 jest nieziemska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poradzić sobie z tłami artystów w Zune? W Marketplace się wyświetlają a w mojej bibliotece za cholerę nie chcą się pojawiac.

Chyba znalazłem rozwiązanie - WP nie rozpoznaje metadaty i dlatego nie jest w stanie niczego zrobić z utworami - ani przypisać im grafik, ani stworzyć Smart DJ Mixu, ani też wyświetlić w Marketpace posiadane kawałki. Może synchronizacja z Windowsowom aplikacją Zune by pomogła ale ja mam Macintosha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza prezentacja Windows Phone 8 zapowiedziała o braku aktualizacji dla obecnej genercji telefonów.

Za to będzie aktualizacja do Windows Phone 7.8.

Z jednej strony podejście jest dziwne gdyż najdroższe modele Noki jak i HTC nie dostaną najnowszego systemu ;/ Taka polityka może im stanąć w gardle ;) ale może WP 8 ma po prostu większe wymagania.

PS: Ja tam i tak kupuje Lumie 800 ;p

Edytowane przez MisiekLover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd i część funkcji Win8 będzie w 7.8 zaś cała reszta uzależniona jest od podzespołów nowej generacji. Najgorsze jest to, że aplikacje napisane pod Win8 nie będą kompatybilne więc nie ma co liczyć, że aktualne braki zostaną nadrobione dla obecnych użytkoników (Dropbox? :cry:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na kilka zmian w WP 8, które by zniosły dwa głupie ograniczenia. Zmiany czysto kosmetyczne mnie nie interesują :D Ja chce nawet nie wiem czego xD Podoba mi sie ten system i to jak działa. Android niestety mnie wkurzyl zbyt mocno bym wrócił do niego bez zająknięcia :D W dodatku Phone do 1000 zł na androidzie to masakra :/.

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co moim zdaniem pilnie powinno zostać natychmiast poprawione:

- natywna aplikacja YouTube (są niezłe zamienniki ale daleko im do ideału)

- poprawiony Zune pod kątem wygody przeskakiwania między preferencjami odtwarzania, zachowania po powrocie do aplikacji i wspomnianego 'artist background'

- wyszukiwanie w całym telefonie (np. konkretnego utworu bezpośrednio ze start screena) i zmiana zachowania przycisku wyszukiwania gdy jest się w konkretnej aplikacji

- tworzenie albumów i przenoszenie zdjęć między nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie , aplikacje będą wypuszczane ronolegle , tylko te , których nie obsłuży WP 7,5 będą tylko na WP8.

Jakie funkcje oprócz menu dostanie 7.8 nie wiadomo jeszcze tak samo nie wiadomo dokładnie co wniesie WP8 dla wygody użykownika.

Dla mnie najważniejszą żeczą jaką daje WP jest jego stabilność i wygoda uzykowania ... prędkość pracy pomijam bo szybszego systemu nie ma.

A dzisiaj i tak kupiłem córce L800 w Plusie . Oferta ciekawa bo za 79.90PLN.

Lumia 800 - 1PLN

300+75 minut do wszystkich

Pakiet internet NonStop 500M - po przekroczeniu tylko zwalnia

Umowa na 24 mc.

Nawet licząc L800 po cenie Allego ~ 1200PLN dostajemy fajny pakiet w cenie 30 pln /mc.

W domu już teraz wszyscy mamy L800 ( 4 sztuki ) :).

Żona ,Ja,syn no i córa od wtorku będzie miała ...

A pod koniec 2013 jak już WP8 się na rynku umocni i wyjdzie 2 seria fonów kupię coś na WP8.

Dla mnie ten system jest poprostu świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzą dziś to jest 27.06.2012 zostało udostępnione Tango dla m.in HTC 7 Mozart.

 

Właśnie poprzez Zune pobieram paczki:

 

- 7.10.8112.7

 

- 7.10.8773.98

 

Update udany, pacjent żyje ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku Lumii wraz z aktualizacją Tango dojdzie oficjalne już Wyslij do i dodatek do kamerki .

U mnie w domu 4 sztuki L800 też czekają ... Jedna brand Plusa , 3 sztuki niebrandowane , żadna jeszcze nie chce zaskoczyć.

W interface zmian nie nobaczysz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz, czy są jakieś drobniejsze zmiany np. w interfejsie o których się nie rozpisywano.

 

Nie zauważyłem żadnych zmian w interfejsie. Na te musimy poczekać do wersji 7.8.

 

Przy włączonym GPSie i np. Google Maps Pro na ekranie nie pojawia się ikonka lokalizacji urządzenia. A miała to być jedna ze zmian.

 

http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/howto/wp7/basics/what-do-the-icons-on-my-phone-mean.aspx

 

Nie mam Nokii z WP7, ale spotkałem się z informacją, że poprzez Nokia Care Suite można było szybciej pobrać Tango niż poprzez Zune.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zabawie z ojca HTC 7 Mozart z checia bym mu oddal SGS2 gdyby nie byl sluzbowy. mam dosc ociezalosci Androida i jego pradozernosci. Bylem bardzo sceptyczny co do WP7, bo nigdy nie mailem go w rece. Moj nastepny telefon bedzie z WP8 na 100%. Niech bedzie mial tylko wielkosc Lumii 800 i jest moj. Najlepszy i najbardziej plynny interfejs ze wszystkich sluchawek jakie posiadalem, a mialem wszystkie OSy oprocz Meego. Niech tylko w WP8 bedzie porzadny klient SIP i bedzie super.

 

SGS2 oddalem i obecnie mam E52, z ktorej raczej szybko nie zrezygnuje. Wifi non stop, konto SIP aktywne caly czas, gmail via exchange z kalendarzem i kontaktami i telefon trzyma tydzien. Rozmawiam okolo 30 minut dziennie. Laduje raz w tygodniu a i GPS'a uzywam. Jak padnie to kupie drugi, a dziala juz 4 lata na tej samej baterii. Musialem tylgo mu sciagnac brand Ery i zaktualizowac do najnowszej wersji i jest super.

 

WP8 bede mial jako 2gi telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N-te życie HTC HD2 Dołączona grafika

 

Tym razem z Windows RT na pokładzie: http://wp7.com.pl/14...any-na-htc-hd2/

 

 

Co by nie mówić, kultowy smartfon na którym pracuje Windows Mobile 6.5, Windows Phone 7.5/7.8, Android, Windows Phone 8, a teraz RT ^^

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to daje jakas nadzieje, ze RT przeportuja i na inne urzadzenia. Zabawne, ze pierwotnie twierdzono, ze RT ze wzgledu na ograniczenia nalozone na niego z gory nie ruszy na czyms, co nie bylo pod niego projektowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, smartfon z dwurdzeniowym procesorem i 1GB RAM powinien bez trudu poradzić sobie z RT. Tak więc unifikacja nie będzie dla MS zbyt karkołomnym zadaniem. Pytanie co na to zarząd, księgowi i marketing? RT w smatfonach i tabletach bardziej usrpawiedliwiałby (wizerunkowo) obecność Modern UI w Windows 8. Tym bardziej, że jak na HD2 widać - na dużym ekranie Modern UI wygląda całkiem nieźle i w miarę ergonomicznie - produenci mają w planach znacznie większe "patelnie". Z kolei 3,8 cale i mniejsze ekrany są idealne pod kafelki z WP7 i 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7.8 dla urządzeń WP7 i WP7.5 jest już dostępny oficjalnie do pobrania. Właśnie pobieram update dla HTC 7 Mozart.

 

Nowy interfejs i możliwości jego personalizacji są rewelacyjne. Do tej pory płynny interfejs działa teraz błyskawicznie. Telefon reaguje szybciej podczas wykonywania zadań, wybierania opcji.

 

Nie dziwią mnie agresywne zachowania Google typu utrudnianie dostępu do Google Maps czy plany zablokowania dostępu do Gmaila przez Excange Active Sync. Jest się czego bać - ze strony niszowego systemu? Dołączona grafika Na szczęście upór użytkowników WP hamuje te działania.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu kupilem Lumie 900 z WP 7.8, bo mozna ja teraz dostac w bardzo fajnych cenach i mimo ze pierwsze wrazenie bardzo fajne, telefon i system nazwalbym urzekającymi, to po krotkim uzytkowaniu zaczynaja wychodzic pewne braki, ktore sa wrecz nie do zaakceptowania.

 

Chodzi mi miedzy innymi o galerie zdjec. Przeczytalem chyba wszystkie recenzje Lumii 900 i polskie i angielskie i nigdzie nie bylo o tym problemie wzmianki, a jedyne co znalazlem to temat, ktory podalem w pierwszym poscie pod tym linkiem - http://forums.wpcent...ome-things.html - moj nick tam to rumcajs997. Problem dotyczy nie tylko fotek, ale kazdego zdjecia z neta w duzej rozdzialce, ktore zapiszemy na telefonie i przegladamy pozniej w galerii. Tak jak ten kolo pisze, otworzone fotki, czy tapety na pelnym ekranie przez systemową galerie, sa calkowicie poszarpane, a wystarczy zrobic nawet minimalnego zooma i wszystko zaczyna wygladac cacy. Wrecz idealnie to widac na tej focie - http://www.eurovisio...osPeople-01.jpg - jak by ktos byl tak mily i sprawdzil na tym jak to u niego wyglada. Trzeba wejsc przez telefon i zapisac bezposrednio z IE na telefon i pozniej otworzyc normalnie w galerii. Na full ekranie szajs, a wystarczy minimalny zoom i zaczyna wygladac perfekcyjnie. Z tego co widze, to problem wystepuje na zasadzie "im wyzsza rozdzielczosc zdjecia, tym bardziej to widac", na 800x600 praktycznie nie widac, na FullHD juz zaczyna sie pojawiac, szczegolnie przy poziomym ustawieniu telefonu, zdjecia sa po prostu dozo mniej szczegolowe na pelnym ekranie, a zaczynaja wygladac normalnie na nawet minimalnym zoomie. Duza rozdzialka 4000x3000 to juz totalna kaszana.

 

Bez kitu nie moglem uwierzyc, ze NIKT w żadnej recenzji tego nie wyłapał, az sie sam zaczalem zastanawiac czy to mi sie w oczach nie mieni, ale ten temat, ktory podalem potwierdza to co i ja zobaczylem odrazu. Jak to wyglada w WP 8.0 ?? Ewentaulnie jak na innych modelach z 7.8 ? Czy moze ktos z Lumia 900 moze potwierdzic, ze u niego wyglada to tak samo, czy to cos u nie jest zwalone ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...