Skocz do zawartości
Mercury

Laptop do grafiki - Photoshop/Corel

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie muszę wybrać do firmy lapka do pracy głównie w grafice.

Generalnie będą na nim obrabiane zdjęcia (PS CS5) oraz w jakimś programie typu: VideoStudio będą robione prezentacje.A następnie przedstawiane klientom.

 

Śledziłem wcześniejszy wątek który niestety się urywa.

Sam zastanawiam się nad firmami Sony i Dell. Przede wszystkim potrzeby jest Ram minimum 4GB (jako podstawa do PS'a) no i myślę jakiś dualny Intel. Matryca najlepiej mat od 15'-17'. Grafika - ideał jeśli będzie wspierać PS'a.

Z jakąś kopią Windowsa 7.

Modeli lapków jest zatrzęsienie, prawdopodobnie odwiedzę kilka sklepów i sprawdzę co mają w ofercie natomiast potrzebuję kilka wskazówek czym się kierować, czy w opisie wyżej dobrze kombinuję ?

Ewentualnie może znacie fajny sklep z Lapami w Łodzi ?

 

Fundusze: Musze podać dwa rozwiązania

- minimalne - tu jakiś lapek w okolicach 2\3 max tyś

- średnie - liczmy ok 4,5 tyś (z 5k już wolę nie wyskakiwać)

 

Zdaję sobie sprawę, że jak na Lapa pod grafikę to żadne zaplecze, ale nie prowadzę DTP więc odwzorowania koloro itp mnie tu nie boli (wszystko będzie robione pod net, a sam dla siebie pracuje na mac'u z wizją na Eizo)

 

Kiedyś byłem fanem IBM'ów z serii thinkpad tablet

coś takiego http://allegro.pl/wyprzedaz-ibm-thinkpad-x61-tablet-l7500-2gb-160gb-i1410234540.html natomiast tutaj odrzuca malutka matryca, 2GB ramu i Vista ;/

Edytowane przez Mercury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie muszę wybrać do firmy lapka do pracy głównie w grafice... Matryca najlepiej mat od 15'-17'...

Zdaję sobie sprawę, że jak na Lapa pod grafikę to żadne zaplecze, ale nie prowadzę DTP więc odwzorowania koloro itp mnie tu nie boli (wszystko będzie robione pod net, a sam dla siebie pracuje na mac'u z wizją na Eizo)

 

Kiedyś byłem fanem IBM'ów ...

 

IMO złe podejście - tak matryca ważna, przy "dobrej" poza odwzorowaniem kolorów w parze idą kąty = nic na TN

Masz rację kiedyś ThinkPad'y z serii Flexview na IPS'ach rządziły, teraz masz np HP z matrycą DreamColor 2 (czyli S-IPS 10 bit)

opisy i foty

*OFFICIAL: HP EliteBook 8740w Owners Lounge* - Page 220

*OFFICIAL: HP EliteBook 8740w Owners Lounge* - Page 224

 

Na tym grafikę można robić, 8-) tylko po kieszeni szarpie :?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się pyta o lapa za 4,5k a Ty mu pokazujesz za 10k :).

Za 4,5 nie poszalejesz ale :

Np Vaio F13 ( ten najsłabszy na Core I5.

Matyryca 16,4" w Full HD 1920x1080 - świecąca.

VPCF13M1E/H

Procesor Intel® Core™ i5 2,66 GHz

Model procesora 560M

Pamięć podręczna CACHE 3 MB

Ekran 16,4'', WUXGA 1920 x 1080 (16:9)

Pamięć RAM 4 GB, DDR3 1066 MHz

Dysk twardy 500 GB, SATA 7200rpm

Model karty graficznej GeForce GT 425M

Pamięć karty graficznej 1024 MB

Rodzaj napędu Blu-Ray / Super Multi DVD+/-RW/RAM

Win 7 64bit HP

 

za 4500 kupisz. I w tej cenie nie znajdziesz specjalnie nic lepszego z matryca 1920x1080.

Jak zadowoli Ciebie rozdziałka 1600 to jeszcze Dell ma ciekawe propozycje.

osobiście wolę matrycę w fullHD.

Mam poprzedni model F11 juz ponad rok i same plusy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się pyta o lapa za 4,5k a Ty mu pokazujesz za 10k :)...

 

Człowiek pyta o lapa do PS itp to podałem lapa do tego stworzonego, a nie jakąś popierdółkę na matrycy TN, na którą wyda 4.5k PLN, a potem będzie płacz. Pokaż kąty swojego, to zobaczymy czy się nadaję do tych zastosowań do których go polecasz. :rolleyes:

Poza tym chyba sam czytasz nieuważnie - stoi jak byk do firmy więc jasno wynika, że to kwoty netto :razz:

Nie sztuka kupić tanio, sztuka kupić dobrze.

 

A jak ktoś chce coś taniego i przenośnego do prezentowania zdjęć/grafik klientom to niech kupi iPad'a - matryca ~10" IPS, 1024x768, tylko brak USB boli, ale od czego Camera Connection Kit ... :rolleyes:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się i nie twierdzę że mój ma kąty super.

Ale tak jak napisałem do 4,5 nie kupi na lepszej matrycy.

Wszystko od środków zależy .Jak się ma 8-10k na lapa można już coś wybrać , ale mając kwotę mniejszą o połowę

wybór jest zdecydowanie mniejszy i na 100% nie dostanie pożądnej matrycy , która dobrze oddaje paletę kolorów i posiada przyzwoite kąty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu i tu się zgodzę.

Jako, że mam przedstawić wybrane typy w firmie to ciężko tu mówić o jakiś progach cenowych. Dlatego przedstawię i wersję minimalną i wersję "grubszą".

Dzięki wielkie za pomoc, znacznie rozjaśniliście mi temat.

Teraz tylko muszę obskoczyć kilka sklepów MM, Vobisów, Sferisów, itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...