Skocz do zawartości
costi

PS Vita

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie ogladam prezentacje nowego PSP. Ekran dotykowy, do tego touchpad z tylu (np. pokazywali gierke polegajaca na toczeniu kulki po mapie i dotykanie touchpada powodowalo wybrzuszanie terenu, jakbysmy wsadzali paluch od spodu; do tego mozna uzywac obu naraz, zeby symulowac chwytanie), 3G z A-GPS (lokalizacja, sledzenie trasy, pokazywanie lokalizacji znajomych z PSN), akcelerometr (np. w golfie gosciu ruszajac konsolka rozgladal sie po polu), Playstation Network. Do tego wszystko hulalo szybko i bez zadnych lagow. Analog (lub analogi, na prezentacji slabo bylo widac czy jest jeden, czy dwa) chyba inny niz w poprzedniej wersji. Szykuje sie piekna zabawka. :)

Swoja droga, nie wiem, czy to juz bylo na PSP, ale na liscie gier gosciu mial Uncharted :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje. :)

 

Wlasnie ogladam prezentacje nowego PSP. Ekran dotykowy, do tego touchpad z tylu (np. pokazywali gierke polegajaca na toczeniu kulki po mapie i dotykanie touchpada powodowalo wybrzuszanie terenu, jakbysmy wsadzali paluch od spodu; do tego mozna uzywac obu naraz, zeby symulowac chwytanie), 3G z A-GPS (lokalizacja, sledzenie trasy, pokazywanie lokalizacji znajomych z PSN), akcelerometr (np. w golfie gosciu ruszajac konsolka rozgladal sie po polu), Playstation Network. Do tego wszystko hulalo szybko i bez zadnych lagow. Analog (lub analogi, na prezentacji slabo bylo widac czy jest jeden, czy dwa) chyba inny niz w poprzedniej wersji. Szykuje sie piekna zabawka. :)

Swoja droga, nie wiem, czy to juz bylo na PSP, ale na liscie gier gosciu mial Uncharted :)

 

To sa kompletnie inne analogi takie ksztaltem przypominajace pada - poprzednie psp mialo takiego syfiastego plastikowego grzybka. Dla mnie mega pomysl to touchpad z tylu bo mozna wreszcie korzystac z dobrodziejst ekranu dotykowego bez jezdzenia paluchem po ekranie i zaslaniania sobie polowy.

 

No i bedzie mozna grac majac pod kontrola jednoczesnie 2 analogi, triggery i touchscreen bez odrywania palcow co powinno dac naprawde fajne efekty do gier akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mega pomysl to touchpad z tylu bo mozna wreszcie korzystac z dobrodziejst ekranu dotykowego bez jezdzenia paluchem po ekranie i zaslaniania sobie polowy.

No nie do konca, bo sadzac po prezentacji to touchpad z tylu jest oprocz, a nie zamiast, ekranu (tzn. pelni on zupelnie inne funkcje). No chyba, ze w browserze czy niektorych grach/aplikacjach bedzie mozna ich uzywac zamiennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadacie a nikt nawet fotek nie wrzuci :P

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Więcej w galerii:

http://www.engadget.com/photos/psp2-press-shots/#3823543

 

Krótka specyfikacja:

 

CPU: ARM® Cortex™-A9 core (4 rdzenie)

GPU: SGX543MP4+

Wymiary: ok. 182.0 x 18.6 x 83.5mm

Ekran (dotykowy): 5 cali (16:9), 960 x 544,ok. 16 milionów kolorów, OLED Multi touch screen (pojemnościowy)

Tylny touch pad: Multi touch pad (pojemnościowy)

Kamery: z przodu i z tyłu

Dźwięk: wbudowane głośniki, wbudowany mikrofon

Czujniki: wyczuwanie ruchu w sześciu osiach (trzy osiowy żyroskop i trzyosiowy akcelerometr), trzyosiowy, elektroniczny kompas

Informacje o lokalizacji: Wbudowany GPS, lokalizacja via Wi-Fi

Przyciski/przełączniki: Przycisk PS, przycisk Power, kierunkowe (góra, dół, prawo, lewo), akcji (krzyżyk, kółko, trójką, kwadrad), przednie (lewy, prawy), dwie gałki analogowe, Start, Select, przyciski głośności

Komunikacja bezprzewodowa: sieć komórkowa (3G), IEEE 802.11b/g/n (n = 1×1) (Wi-Fi) (Infrastructure/Ad-hoc), Bluetooth® 2.1+EDR ?A2DP/AVRCP/HSP?

 

Ciekawe jak z baterią no i ile wbudowanej pamięci i na czym gry będą? Dalej tylko cyfrowa dystrybucja? <_<

 

Na koniec z grubsza porównanie z poprzednikami

http://www.engadget.com/photos/sony-ngp-vs-psp-and-psp-go-fight/#3823515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i i na czym gry będą? Dalej tylko cyfrowa dystrybucja? <_<

 

"Games will come on "new media," not UMD anymore, but we're unclear on what sort of flash memory is being used."

 

Heh, wydawało mi się, że Sony Ericsson Xperia Play (aka PlayStation Phone) jest następcą PSP :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może news bardziej pasuje do działu Konsol, ale pomyślałem, że i tutaj przyda się poruszyć temat. Sony pokazało dzisiaj 2 rzeczy: nowe PSP i Playstation Suite czyli gry z PS1 na Androidzie. I muszę powiedzieć, że jedno bardzo mnie zawiodło, a drugie wręcz odwrotnie. NGP, bo tak obecnie nazywa się PSP2, to wg mnie żaden przełom. 5" ekran dotykowy 960x540, dwa analogi, 4 rdzeniowy Cortex, SGX543, obsługa 3G. Do tego niby bateria na 4-5h grania oraz brak informacji na jakim nośniku będą gry (o ile w ogóle będzie nośnik). IMO nie ma absolutnie nic czym można by się zachwycić. Ekran to samo co w iP4, a nawet gorzej, bo mimo tej samej rozdzielczości mamy znacznie większą przekątną. 2 czy 4 rdzeniowe Cortexy myślę, że nie będą już niczym wyjątkowym pod koniec roku, a wtedy ma mieć premierę nowa konsola Sonego. Obsługa 3G - no błagam. Pomijam już baterię, bo jeśli faktycznie będzie to 4h to WTF - na starym PSP spokojnie można było wyciągnąć 6-8h bez większego problemu. I na koniec wisienka na torcie czyli nośnik albo jego brak czyli cyfrowe distro. Jeśli będzie to drugie to raczej chłopaki pozamiatali sobie jeszcze przed premierą, bo powtórzy się sytuacja z PSP Go. Nie wspominam nawet o tych deklaracjach wg których NGP miało mieć power porównywalny z PS3 :lol:

 

Natomiast to co mnie zaskoczyło to PS Suite. Jest to tym bardziej dobra wiadomość, bo po 1 gaming na Androidzie w końcu dostanie solidnego kopa i może zacznie nadrabiać straty do iP, a po 2 będzie aktywnie (wg zapewnień) wspierane przez Sony co pozwala dość optymistycznie patrzeć w przyszłość. Zastanawiam się tylko czy Sony nie walnęło sobie samobója takim posunięciem. Jakość gier oczywiście będzie lepsza na NGP, ale będą miały również znacznie wyższą cenę. Poza tym mimo wszystko konsola będzie bardziej ograniczonym urządzeniem niż telefon. Czas pokaże jak to wszystko będzie wyglądać, nie mniej jednak ja już się cieszę, że w końcu będzie możliwość w pełni wykorzystywać potencjał Androidów z wyższych półek.

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212, powiedz mi czego się spodziewałeś po PSP2? Technologii ściągniętej z kosmosu?

 

Jest duży dotykowy wyświetlacz o b. dużej rozdzielczości (skalując to na 20 calowy monitor, mialbyś 3840 na 2160), więc nie rozumiem twojego rozczarowania i narzekania.

 

Są dwa analogi, jest jakiś bajer w postaci tylnego touchpada, są żyroskopy itp. Pełna bezprzewodowa komunikacja (zupełnie nie rozumiem twojego "Obsługa 3G - no błagam") . Power jest odpowiedni. Ot maszynka do grania jak się patrzy. Jedyne czego można się czepiać to czasu pracy na baterii.

 

 

 

 

Tutaj UE3 na PSP2:

 

 

Tutaj inne gry, w tym Uncharted:

 

 

 

 

IMO graficznie jest kozacko, praktycznie jak current geny.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A nikogo nie interesuje cena? Bo patrząc na ilość gadżetów (jak dla mnie niepotrzebnych) to będzie kosmiczna.

 

 

Sama konsolka jest prześliczna, bałem się jakiegoś designu z 24. wieku, ale wyszło rewelacyjnie.

 

 

Cieszy mnie najbardziej Rockstar Games na liście developerów, może w końcu zrobią San Andreas Stories, to by było coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To by nie bylo złe, patrząc na cenę PSPGo, która praktycznie nic nowego nie oferowała.

 

 

A co do filmiku z Uncharted, to mnie raczej nie kręcą bajery typu wspinanie się touchpadem, czy sterowanie ekranem (skoki, spychanie gości itd). Natomiast rewelacyjne jest celowanie ruszając konsolą, to mi sie ogromnie spodobało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duży dotykowy wyświetlacz o b. dużej rozdzielczości (skalując to na 20 calowy monitor, mialbyś 3840 na 2160), więc nie rozumiem twojego rozczarowania i narzekania.

Rozczarowanie = iP4 ma lepszy wyświetlacz (ta sama rozdzielczość + mniejsza przekątna) i miał premierę ponad 7 miesięcy temu, PSP2 wyjdzie za prawie rok.

Są dwa analogi, jest jakiś bajer w postaci tylnego touchpada, są żyroskopy itp. Pełna bezprzewodowa komunikacja (zupełnie nie rozumiem twojego "Obsługa 3G - no błagam") . Power jest odpowiedni. Ot maszynka do grania jak się patrzy. Jedyne czego można się czepiać to czasu pracy na baterii.

No i większość tych bajerów (nie licząc analogów) już jest lub będzie dostępna w smartphonach/tabletach w momencie albo nawet przed premierą NGP. Jeśli chodzi o 3G to chodziło mi o to, że mogliby wrzucić tam chociażby 4G skoro nawet w Polsce już są dostępne takie rozwiązania, a ma być to przecież sprzęt na kolejnych parę lat. No i sprawa paru niewiadomych: cenach, nośnik danych i bateria. Martwi mnie to ostatnie, bo skoro 1500mAh wystarcza na 4 godziny grania w znacznie mniej wymagające tytuły (pod względem graficznym) i to w dodatku na sprzęcie, który ma 1, a nie 4 rdzenie, i dodatkowo mniejsze ekrany to albo aku będzie jakimś totalnym wypasem albo deklarowane 4h osiągniemy tylko przy minimalnej jasności, wifi+3g na off.

 

Co do demówek to na razie się nie jaram. Nie ma słowa o technikaliach, a Unreal Engine to śmiga nawet na 2-rdzeniowych Tegrach więc tym bardziej nie porywają mnie osiągi NGP (przynajmniej w tym momencie).

 

Mówiąc w skrócie: w momencie premiery PSP nie było absolutnie niczego co mogłoby równać się czy nawet zbliżać do możliwości jakie oferuje konsola Sony. W przypadku NGP tak już nie będzie. A na to właśnie liczyłem.

 

edit.

BTW nie myśl, że przemawia przeze mnie jakieś haterstwo w stosunku do Sonego. Pierwsze PSP kupiłem w dniu polskiej premiery. NGP po prostu zawiódł moje (może zbyt wygórowane) oczekiwania. A przynajmniej tak to wygląda na chwilę obecną.

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowanie = iP4 ma lepszy wyświetlacz (ta sama rozdzielczość + mniejsza przekątna) i miał premierę ponad 7 miesięcy temu, PSP2 wyjdzie za prawie rok.

 

 

No i co z tego? Po co zwiększać rozdzielczość, które i tak nie zauważysz? Sztuka dla sztuki? Tak jak mówę, 960 na 5 cali to i tak ogrom.

 

 

No i większość tych bajerów (nie licząc analogów) już jest lub będzie dostępna w smartphonach/tabletach w momencie albo nawet przed premierą NGP. Jeśli chodzi o 3G to chodziło mi o to, że mogliby wrzucić tam chociażby 4G skoro nawet w Polsce już są dostępne takie rozwiązania, a ma być to przecież sprzęt na kolejnych parę lat. No i sprawa paru niewiadomych: cenach, nośnik danych i bateria. Martwi mnie to ostatnie, bo skoro 1500mAh wystarcza na 4 godziny grania w znacznie mniej wymagające tytuły (pod względem graficznym) i to w dodatku na sprzęcie, który ma 1, a nie 4 rdzenie, i dodatkowo mniejsze ekrany to albo aku będzie jakimś totalnym wypasem albo deklarowane 4h osiągniemy tylko przy minimalnej jasności, wifi+3g na off.

 

Co do demówek to na razie się nie jaram. Nie ma słowa o technikaliach, a Unreal Engine to śmiga nawet na 2-rdzeniowych Tegrach więc tym bardziej nie porywają mnie osiągi NGP (przynajmniej w tym momencie).

 

Mówiąc w skrócie: w momencie premiery PSP nie było absolutnie niczego co mogłoby równać się czy nawet zbliżać do możliwości jakie oferuje konsola Sony. W przypadku NGP tak już nie będzie. A na to właśnie liczyłem.

 

edit.

BTW nie myśl, że przemawia przeze mnie jakieś haterstwo w stosunku do Sonego. Pierwsze PSP kupiłem w dniu polskiej premiery. NGP po prostu zawiódł moje (może zbyt wygórowane) oczekiwania. A przynajmniej tak to wygląda na chwilę obecną.

 

Dywagacje na temat baterii są niepotrzebne, bo są tylko dywagacjami. Skąd wiesz, że będzie 1500 mAh? Może będzie 2500, może 3000? Nie wiadomo, w kazdym razie konsolka jest dużo większa niż telefon i nie ma napędu, więc miejsce na baterię się znajdzie.

 

W ogóle z tego co tu piszą, to technicznie PSP2 jest niezłym wypasem:

Digital Foundry Sony NGP analysis - Page 1 | DigitalFoundry | Eurogamer.net

 

Liczyłeś na niewiadomo jakie wypasy, ale trzeba patrzeć co jest dostępne na rynku, aby tą konsolę zbudować.

 

Jak sądzisz, gdyby teraz miała się pojawić kolejna generacja dużych konsol to co miałaby w środku? Jakieś cuda z tajnych laboratoriów, czy może kilka rdzeni Intela/AMD (ew Cell) + jakiś chip od nVidii/Ati? Odpowiedź jest prosta i analogiczną sytuację mamy z PSP2.

Edytowane przez thuGG
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Rozczarowanie = iP4 ma lepszy wyświetlacz (ta sama rozdzielczość + mniejsza przekątna)

Lol.

 

Tylko czemu używasz jakiegoś "ekranu" 80" (projektor?) a nie monitora 20", skoro mniejsza przekątna przy tej samej rozdzielczości jest lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? Po co zwiększać rozdzielczość, które i tak nie zauważysz? Sztuka dla sztuki? Tak jak mówę, 960 na 5 cali to i tak ogrom.

Ogrom nie ogrom - konkurencja wypada lepiej.

Lol.

 

Tylko czemu używasz jakiegoś "ekranu" 80" (projektor?) a nie monitora 20", skoro mniejsza przekątna przy tej samej rozdzielczości jest lepsza?

A co to ma w ogóle do rzeczy? Używam takiego ekranu, bo taki mam. W przypadku projektorów liczy się coś innego, zresztą nie raz to powtarzałem. Pomijam już fakt, że nawet jakbym chciał to nie bardzo jest możliwość kupienia czegoś więcej niż FullHD. Poza tym jak już chcesz porównać to chyba bardziej pasowałoby monitor 20" 1920x1080 i monitor 26" 1680x1050 - ma którym obraz będzie wyglądać lepiej?

Liczyłeś na niewiadomo jakie wypasy, ale trzeba patrzeć co jest dostępne na rynku, aby tą konsolę zbudować.

No właśnie o to mi chodzi: PSP wyszło w 2005 i przez ładnych parę lat nie było nic co pokazałoby podobny power. W przypadku NGP zrównanie tych możliwości przez konkurencje wydaje mi się, że nastąpi znacznie szybciej.

 

BTW. Z tą pojemnością baterii nie powiedziałem, że tyle będzie tylko, że przy takiej pojemności telefony z Cortexem i GPU po 4 godzinach mówią papa. Biorąc pod uwagę znacznie wydajniejsze chipy + większy ekran pojemność baterii będzie musiała być naprawdę solidna żeby dostarczyć odpowiednio długi czas pracy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrom nie ogrom - konkurencja wypada lepiej.

 

Czyli jednak motto "sztuka dla sztuki" cię przekonuje?

 

Ja tam wolałbym grać na 5" niż na 3.5", dlatego, że obraz większy, a pikselozy nie uświadczysz w obu przypadkach. Więc IMO Sony ma lepszy wyświetlacz do grania, bo większy.

Edytowane przez thuGG
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak porównają te wyświetlacze obok siebie to będzie można dopiero mówić, który lepszy. Na razie mając tylko specyfikację jednego i drugiego lepiej wypada ekran Apple. Czy 3,5" lepsze niż 5" - ciężko powiedzieć, w sumie obie przekątne mają swoje plusy (jeden większy, drugi bardziej kompaktowy=mniejsze urządzenie).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórka z UMD, którego nie czytało nic prócz PSP, czy to będzie kompatybilne z jakimś obecnym standardem typu SD?

 

No tak, bo przecież gry na UMD pewnie chciałeś odpalać na aparacie fotograficznym, ramce do zdjęć i PC.

 

 

Co z tego jeśli nośnik będzie kompatybilny tylko PSP2? Chcesz na czymś innym odpalać te gry?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...