Skocz do zawartości
KWS89

Strona agroturystyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że zrobiłem kiedyś stronę dla rodzinnego gospodarstwa agroturystycznego, dostałem ostatnio prośbę żebym zrobił coś z tą stroną, żeby była bardziej przejrzysta, a zarazem nie zmieniona aż tak bardzo.

 

Adres strony to http://biebrza-dom.com/ - domena wykupiona na domeny.onet, zaś sama strona leży na serwerze republiki ( http://biebrzadom.republika.pl ), i już sam hotlink (nie wiem, czy dobrze nazwałem...)- nie pozawala na dojście do kodu strony z kliknięcia na źródło...

Do tego jest jedna, bardzo istotna kwestia- jeżeli w wyszukiwarce nie wpisze się prawie bezpośrednio adresu ( z frazy domek na wsi biebrza, wyskakuje wysoko), to daremny trud wyszukiwania... I czy dało by się zrobić coś w tej materii? Generalnie- raczkuję w htmlu, ale mając kilka wolnych godzin/dni, chciał bym to doprowadzić do stanu jako takiego.

 

Strona będzie jeszcze leżeć na kilku innych adresach, ale z tym się uporam dopiero po połowie maja.

 

Teraz mam pytanie... Od czego by tu zacząć, żeby to miało ręce i nogi...?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie- zaniedbałem temat. Poprawiłem tą stronę, dokończyłem pierwotną wersję próbną- i jako-tako działa, kilka poprawek muszę jeszcze wprowadzić, aczkolwiek już były głosy zainteresowanych, że strona jest atrakcyjna, ale ile w tym prawdy tego nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz zmienić nawigację strony - otwieranie każdej podstrony w nowym oknie to zły pomysł.

Fajnie za to działają zdjęcia wnętrz - czym to robiłeś? Sam sklejałeś zdjęcia w panoramy? Jakim skryptem (a moze flashem) osadzałeś to na stronie i czy było to darmowe narzędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawigację poprawię w kolejnej wersji strony- o ile dam radę to odczarować i ogarnąć. ;)

 

Zdjęcia w galerii zdjęć są osadzone na carbonmade.com, konto free wystarczy do przekazania meritum.

 

A zdjęcia panoramiczne 360* są zrobione w ten sposób: panorama złożona w photoshopie, która daje w ogólnym rozrachunku 360* + skrypt Java, który wynalazłem gdzieś w internecie- ale ze wzgledu na to, że znalazłem to w internecie- będę musiał poważnie się zastanowić nad legalnością tego bajeru, ostatecznie zmienić lub wyczarować we flashu coś samemu.

 

 

Generalnie- odkryłem całkiem duży problem- korzystając z małych urządzeń przenośnych- nie można otworzyć strony- wybija się wersja "lite", której nie ma- i stronę nijak można otworzyć- co zmusza mnie do poszukania lepszego hostingu... W sumie- poszukałem, ale nie potrzebuję 5gb przestrzeni- zdecydowanie wystarczy max. 50mb... Nawet na trzymanie backupu i archiwum strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zią, to nie hosting, tylko jakiś dziwny redirect, który m.in. wstawia Ci ramkę z całą zawartością i maskuje *.pl adresem *.com

Jeżeli możesz, to przekieruj sobie domenę hmm... "normalnie", tzn bez ramki. Ewentualnie, możesz spróbować wyłączyć kierowanie do wersji mobilnej - pewnie jest to ustawione w panelu domeny.

A jak się nie da, to zrezygnuj z darmówki - praktycznie najtańszy płatny serwer jest w stanie zaparkować domenę, robić subdomeny, etc.

 

Na biebrzadom.republika.pl strona w komórce wygląda tak:

 

post-21135-0-77045500-1321440422_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...