Skocz do zawartości
Serekzolty

Czym mierzyć temperaturę?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Asus Tusl2 i niestety żadne ze znanych programów nie potrafi mi wskazać poprawnej temperatury.

Speedfan,Everest i OCCT wymiękają.W biosie pokazuje ładnie z dokładnością do 0.5 stopnia.

Jaki program polecicie ?

Procek to P3 Tualatin 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cusl2-c+PIII-S(czyli prawie to samo ino modzić trzeba) i aida64/everest, a także bios jeśli idzie o temperaturę pokazują to samo, choć jest to o ~ 10C więcej niż pokazywały te same programy gdy ten proc z tym samym chłodzeniem i w tej samej budzie siedział w paru innych mobasach (w tym 3vsa wspierający oficjalnie tualatiny, a nawet PIII-S). Btw jak odpalisz hwinfo32 to coś się spier.... i do ponownego uruchomienia kompa aida także nie widzi czujników(poza hdd).

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdziłem hwinfo32 i nie widzi w ogóle czujnika CPU.Everest wprawdzie pokazuje temperature ale odbiega ona od prawdy i pod obciążeniem może o 2 stopnie się zmienia.Czy może to być przez wgrany modyfikowany bios ? Mam jakiś evil edition bios, który ustawia AGPx4 niezależnie od częstotliwości FSB i pare innych pierdółek też przestawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki bios zapodany -> stąd i zarówno na tym jak i na oryginale mam idento odczyty. Co do hwinfo to się chyba źle zrozumieliśmy, u mnie po włączeniu hwinfo wszystko inne zaczyna świrować np aida64 pokazuje -500C, po czym znikają odczyty czujników i żeby znowu były widoczne trzeba uruchomić ponownie komputer.Małe różnice idle/load są dość normalne przy tych prockach, zwłaszcza jak założy się jakieś duże(jak na tamte czasy) chłodziwo z socket A, wysokie temperatury zaczynają się przy wysokich napięciach(ja wiem 1.75-1.8 i więcej).

EDIT Spróbuj z odłączonym wentylem, czy ze sporym vcore i zobaczysz czy temperatura poleci .

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...