Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie architektura, tylko generacja. Poprawki to były właśnie w 6900, VLIW4, teselacja, filtrowanie tekstur i pare innych. 7000 to ma być tylko shrink, czyli będzie ogromny boost w ilości SP, tak więc to nie będzie 15%, bo raczej skok 4000 -> 5000 był dużo większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegar w zegar skoku dużego nie będzie , zmiany mają na celu uproszczenie architektury i zwiększenie efektywności. Mnie to wygląda , że ta architektura także została stworzona z myślą o nowych konsolach. Duże zmiany to duże problemy znając historię pewnie minie ok 12msc zanim dopracują stery by można było w miarę bezstresowo pracować. Jeżeli nie zwiększą ilości tesselatorów to kant d... takie gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegar w zegar skoku dużego nie będzie , zmiany mają na celu uproszczenie architektury i zwiększenie efektywności. Mnie to wygląda , że ta architektura także została stworzona z myślą o nowych konsolach. Duże zmiany to duże problemy znając historię pewnie minie ok 12msc zanim dopracują stery by można było w miarę bezstresowo pracować. Jeżeli nie zwiększą ilości tesselatorów to kant d... takie gpu.

 

Dokladanie tasselatorow troche kosztowne jest. Amd pewnie na nich sie skupi wtedy gdy wlasnie w konsolach zacznie byc to wykozystywane, bo wiecej tytulow bedzie je wykorzystywac na normalnym poziomie. A tak poco cos dokladac i miec mniejszy dochod z chpiu skoro cena gotowej karty musi byc na akceptowalnym poziomie dla klienta.

 

tapnięte z kamyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co takiego złego napisał? Pytam bo sam nie wiem a mam staż dłuższy od Ciebie :P

 

Podał linka do tego samego artykułu co kolega w poprzedzającym poście?

 

Już był tu taki jeden linkmaster nie czytający tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podał linka do tego samego artykułu co kolega w poprzedzającym poście?

 

Już był tu taki jeden linkmaster nie czytający tematów.

 

Mi to raczej wyglądało na błędne zacytowanie wypowiedzi. W końcu pod linkiem odnosił się do poprzednich postów :) W każdym bądź razie koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Core Next na pewno pomoże AMD się odbić, ale powinni ruszyć tyłek i pocisnąć, żeby to wprowadzić już w 2012 - na aktualnej architekturze czego by nie robili nVidia im odjedzie w obliczeniach tak że nie będzie czego zbierać.

 

Same radeony 7000 - fajnie, jeśli zejdą z procesem produkcyjnym i naładują jeszcze więcej tych vliw'ów do krzemu, to do gierek będzie malinowo. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Southern Islands trafią na rynek przed końcem tego roku

AMD Says Southern Islands GPUs Will Arrive Before Year's End - Softpedia

 

AMD's future Southern Islands graphics processing units are built using the 28nm fabrication process and are based on the same VLIW4 arrangement introduced with the Cayman architecture (AMD HD 6900-series).

 

However, this will receive some minor tweaks that are meant to improve the performance and the energy efficiency of the cores.

 

Combined with the increased number of shader processors and improved operating frequencies (both advancements are enabled by the new fabrication process), top of the line Radeon HD 7000 parts should be able to deliver the same performance that is now offered by dual-GPU solutions.

Czyli nic innego jak 69xx z doklejonymi shaderami i wyższą częstotliwością wyprodukowane w 28nm

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No to już było wiadomo jakiś czas. Ale jak będzie taki skok jak 4000->5000 to powinien być sukces, a taki przyrost jest raczej realny, bo skok z 40 do 28 nm ma być dużo bardziej wyraźny niż z 55 do 40. M.in. dlatego też zdecydowali pominąć 32 nm, przez co jest troche opóźnienie.

 

No i zanosi sie że znowu będą kilka miesięcy przed NV, bo karty tamtych do sprzedaży w tym roku ponoć nie trafią, dopiero na początku przyszłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TechPowerUp - codenames for Southern Islands

pcgameshardware.de - codename der Southern Islands-Radeons

 

Pewnie najpierw wypuszczą jakąś kartę z low end jak to było np z HD4770. Też liczę na spory skok wydajności po przejściu na 28nm, może się coś kupi na święta :wink: , ewentualnie poczeka na NV. A już zdecydowanie poczekam na niereferencyjne chłodzenie.

Edytowane przez Cuterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mysliciue nowe radki nastepcy seri 6950/6979 beda posiadaly znaczne usprawnienia w wydajnosci OpenCL ??

tak zeby braly tyle samo papu a oferowaly z +50% wydajnosci w OpenCL to beylby miod malina .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak informacja ładnie wyglądająca w specyfikacji, a w ogóle nie przekładająca się na wydajność. Wątpię, by nawet najmocniejszy R7xxx osiągnął szczyt przepustowości PCIex 2.0).

 

A odnosząc się do wcześniejszych informacji - cieszy to, że VLIW4 będzie kontynuowane tylko w najtańszych seriach, a droższe modele otrzymają nową architekturę. "Tahiti" będzie w sam raz jako następca mojego wysłużonego 4890. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jesli sie orientujecie czego mozna sie spodziewac po nastepcy 6970 ? Teselator x2 ogolna wydajnosc +30% ?

mnie dosc ostro interesuje wydajnosc OpenCL na Watt

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7970 będzie tym samym co 6970 tylko ze z dwoma blokami SIMD więcej. Wydajnościowo +10% nad GTX 580

 

niby niewiele ale 28nm da nam cisze i chłód, mam nadzieję że nowa generacja spokojnie pociągnie bf3, bo od tego jest uzależniony mój zakup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jesli sie orientujecie czego mozna sie spodziewac po nastepcy 6970 ? Teselator x2 ogolna wydajnosc +30% ?

mnie dosc ostro interesuje wydajnosc OpenCL na Watt

 

ach te bitcoiny :)

Wg mnie wydajność 7970 powinna skoczyć przynajmniej 2,5x 6970 (SPx2, wyższe taktowanie związane z 28nm HKMG). Może dzięki GCN wzrośnie to nawet do x3 albo i x4. Wcześniej pojawią się pewnie odpowiedniki 56xx typu 76xx (SPx2, 28nm HPL). Tylko, że w najsłabszych seriach pozostanie VLIW4. Fajnie byłoby zobaczyć już we wrześniu coś pokroju przynajmniej 77xx ;)

Edytowane przez Cuterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

7970 będzie tym samym co 6970 tylko ze z dwoma blokami SIMD więcej. Wydajnościowo +10% nad GTX 580

 

To oficjalne info? Jak tak to pośmiewisko. 28 nm przecież procentowo bardziej zmniejszy tranzystory niż 55->40 nm. 4000->5000 to był ogromny skok, a teraz by miały być trzy serie z rzędu z minimalnymi różnicami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...