Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

AMD Slashes Prices on Radeon 7000 Series Graphics Cards

http://hothardware.com/News/AMD-Slashes-Prices-on-Radeon-7000-Series-Graphics-Cards/

 

 

AMD cuts prices on the high end GPUs - in preparation for the dual GPU HD 7990?

http://vr-zone.com/articles/amd-cuts-prices-on-the-high-end-gpus--in-preparation-for-the-dual-gpu-hd-7990-/16654.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sflaszowałem bios 7970 - tzn ze strony gigabyte utuchomilem aktualizacje biosu - niestety po restarcie czarny ekran. Pomaga tylko zworka nowego przełączająca na nowy drugi bios. Wie ktos jak naprawic 1 bios nie uszkadzajc ostatniej deski ratunku tj 2 biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, zgraj dobry bios karty za pomocą gpu-z, jak już masz odpaloną kartę z dobrego biosu to na działającej, karcie przełacz na uwalony bios i ponownie zflashuj dobrym biosem, najlepeij jakbyś to zrobił pod dosem, pamiętaj musisz przałączyć przełacznik jak już karta pracuje

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim 7950 a dokladniej z MSI afterburner. Zrobiłem format i zainstalowalem na nowo stery 12.4 + msi afterburner i po odblokowaniu configu nie moge wgl ruszyc suwaków oraz nie wykrywa wersji sterowników. jak ustawie unoficialOC na 0 to moge zmieniac wartosci ale jest wall. Po odblokowaniu wszystko jest ustawione na 0 i nic nie moge zrobić :/ Sprawdzałem na 12.4, 12.6 i 12.7 - bez zmian. Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim 7950 a dokladniej z MSI afterburner. Zrobiłem format i zainstalowalem na nowo stery 12.4 + msi afterburner i po odblokowaniu configu nie moge wgl ruszyc suwaków oraz nie wykrywa wersji sterowników. jak ustawie unoficialOC na 0 to moge zmieniac wartosci ale jest wall. Po odblokowaniu wszystko jest ustawione na 0 i nic nie moge zrobić :/ Sprawdzałem na 12.4, 12.6 i 12.7 - bez zmian. Miał ktoś podobny problem?

 

http://www.sendspace.com/file/un5iyx dwa niezbędne pliki, co z nimi zrobić tutaj http://forums.guru3d...ad.php?t=359671 ktoś by mógł dodać na pierwszej stronie tematu bo już któraś osoba z kolei pyta o tą sprawę Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, wszystko działa jak należy. Pytanie do posiadaczy WF3 - Zmieniał ktoś oryginalna pastę na coś pokroju STG-2? Wymiana pasty daje jakieś rezultaty czy szkoda zachodu ?

 

Edit. Dlaczego na 12.4 w iddle mam takty 300/150 a na 12.6 500/1750MHz i użycie pamięci 4194304MB Dołączona grafika

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę, jak będę w domu to sprawdzę trixxa.

 

Edit1. Zainstalowałem trixxa i wreszcie na 12.6 jest 300/150Mhz. W MSI AB temperatura w iddlu wynosiła 38-39 stopni, w trixie przy tych samych ustawieniach 32oC. Widocznie afterburner trzymał w iddlu 500/xxx a pokazywał co innego.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w trixxie zmienia się napięcie vram? Da sie wgl? jedynie mam VDDC

 

w OC guru II też nie mogę ruszyć napięć, zarówno GPU jak VRAM. Czy naprawdę nie ma normalnego programu do OC? Dołączona grafika

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć pracy:)

Panowie przezyłem ogromny szok. Streszczam. Mam często okazje do wymiany podzespołów PC za cenę powiedzmy niższą o VAT i często bez marży. Ostatnio zakupiłem MSI HD 7970 OC i podmieniłem mojego ASUS-a HD6950 zmodowanego na 6970 ( tylko włączone doadtkowe shadery) na tą właśnie kartę.. Wgrałem najnowsze sterowniki i jakie było moje zdziwienie, gdy wynik w 3D Mark 06 był praktycznie identyczny jak na poprzedniej karcie. Oczywiście test wykonałem dwukrotnie. Działam na XP 32 SP 3, Phenom II 3,4 GHz BE, płyta gł. GA-MA790FXT-UD5P Jakieś pomysły czemu tak jest??!Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie dodam, że innym 3D MArk nie sprawdzałem z powodu braku pełnej wersji. Na pokładzie mam 12 GB RAM oczywiście widziane pod XP niecałe 3 GB:D

 

Czyli jednym słowem zamieniłem motykę na kijek;))

 

Czyli tak jak sądziłem: system oraz procekDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc i czolem, sapphire 7950 http://www.morele.ne...-01-40g-478714/

Ktos posiada? Ktos mial zamiar kupic, ale zdecydowal sie na inny model(dlaczego?). Jak z OC w tym konkretnym przypadku - czy vgpu i vmem sa dostepne ?

Nie patrzcie na cene i tak bede kupowal za granica, gdzie vertex jest w tej cenie, a pozostale sa o ca.200zl drozsze. W sumie to sie waham miedzy ta karta a referentem gtx670

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w trixxie zmienia się napięcie vram? Da sie wgl? jedynie mam VDDC

 

w OC guru II też nie mogę ruszyć napięć, zarówno GPU jak VRAM. Czy naprawdę nie ma normalnego programu do OC? Dołączona grafika

 

Ja używam Afterburnera ale po TAKIM zabiegu, wszystko działa jak należy, można zmieniać napięcia dla GPU i RAM.

Jest jeden minus, po każdym uaktualnieniu trzeba powtórzyć ten zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na pytanie co chcesz osiągnąć w tym multi. Zależy ci na wynikach i jakości gry czy jakości grafiki?

Nawet gdybym miał w kompie GTX690 to i tak bym wyłączył w BF3 Blur i Ambient Occlusion bo to cholernie przeszkadza w "czytelności" pola walki.

 

Zanosi się na off-top, więc już kończę. W multi liczy się ogar graczy bo inaczej przyjemność gry jest zerowa. Jarać się grafą i ilością FPS można w Singlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, blur i tak wylaczam. NIe chodzi mi o super hiper FPS, tylko czy niema dropow na 7950 w ultra (z wyl blur).

Szkoda mi kasy na gtx670 i sie zastanawiam czy 7950 po obnizce nie bedzie dla mnie wystarczajacy. Zadalem pytanie w dziale gtx670 i jeden z forumowiczow napisal mi ze mial microstuttering w BF3 zarowno na 7950 jak i 7970, po przesiadce na 680 problem zniknal.

 

Jesli chodziloby mi o FPS, to bym bez zastanowienia bral 670, dlatego pytam czy 7950 w multi w ultra tez daje rade. Bo testy i wykresy nigdy nie oddadza mi tego co przezycia wlasciciela 7950 z rozgrywki. Over

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na pytanie co chcesz osiągnąć w tym multi. Zależy ci na wynikach i jakości gry czy jakości grafiki?

Nawet gdybym miał w kompie GTX690 to i tak bym wyłączył w BF3 Blur i Ambient Occlusion bo to cholernie przeszkadza w "czytelności" pola walki.(...)

Pewnie! Najlepiej wyłączyć wszystkie dostępne opcję i grać w grę o jakości grafiki jak w 2007r. i potem biega taki jeden z drugim zadowolony z jednego fraga czy dwóchDołączona grafika
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie! Najlepiej wyłączyć wszystkie dostępne opcję i grać w grę o jakości grafiki jak w 2007r. i potem biega taki jeden z drugim zadowolony z jednego fraga czy dwóchDołączona grafika

 

widac ze nie grasz w multi, ja mam wszystko na maxa ale blur i zaawansowane oświetlenie wyłączone, za to wole AA ansio a to dlatego ze daje lepsze rozpoznawanie wroga, z blurem i ambient occlusion po prostu nie da sie grać, mało tego blura nawet wylaczyłem w single bo do bani było
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac ze nie grasz w multi, ja mam wszystko na maxa ale blur i zaawansowane oświetlenie wyłączone, za to wole AA ansio a to dlatego ze daje lepsze rozpoznawanie wroga, z blurem i ambient occlusion po prostu nie da sie grać, mało tego blura nawet wylaczyłem w single bo do bani było

 

Może faktycznie żaden ze mnie wielki gracz, ale trochę pograłem i jak dla mnie cięcie detali żeby "lepiej rozpoznawać wroga" to takie małe oszukiwanie. Osobiście gram ze wszystkim na max w końcu twórcy chcieli zapewne jak najlepiej oddać realne pole bitwy. Co osiągnęli? Ano mamy masę marudzących w temacie, że to już nie Battlefield, a jak przychodzi co do czego to co drugi wyłącza połowę detali, bo daje to "lepsze rozpoznanie wroga". Rozumiem, że żołnierze w takim Afganistanie też mogą sobie wyłączyć to i owoDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...