Skocz do zawartości
aerial

Ciekawe chłodzenia i obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje takiego tematu, a szkoda zamieszczać wszystko na "konkurencyjnych" forach. Może zwiększy to nieco ruch w dziale.

 

*************

 

Ciekawy build w Corsair 600t. Okazuje się że ta buda jest na tyle szeroka, że wchodzi tam na front chłodnica phobya 480 extreme:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Corsair 600T watercooled build (or..."how to stuff a triple and quad rad in a mid-tower") - Overclockers UK Forums

 

Przy takim układzie, ta obudowa ma ogromny potencjał biorąc pod uwagę jej wymiary (midi tower). Pewnie taka sama chłodnica weszłaby też na górę.

Jest jeszcze jakaś obudowa o takiej szerokości? (265mm wg danych katalogowych)

Edytowane przez aerial
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM 690, buda złożona z dwóch :) Obudowa całkiem tania i można złożyć idealnie pasującą małą budkę na LC.

 

Dołączona grafika

 

źródło:

Photos de WC : postez vos installations/montages ! - Page : 621 - Water & Xtreme Cooling - Overclocking, Cooling & Tuning - FORUM HardWare.fr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tutaj to już masz ostre modowanie, na ppcs widziałem jak koleś robił z zwykłej obudowy taką małą którą mieściła całe LC i stawiało się ją na dużej i kabelki z wężami łączyły obie. W sumie to lepiej wygląda ale roboty strasznie dużo wydaje mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując post #1, Corsair 600T, można wymienić okno na siatkę pod 4 wentylatory 120mm, i z racji na szerokość wchodzi tam kolejna chłodnica 480mm.. :) Ta buda to rekordzista biorąc pod uwagę jej rozmiary:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jeszcze uwagę zwracają połączenia, panel z chłodnicą jest całkowicie "odpinany" od układu.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie chłodnica na boku to kiepski pomysł. Ani nie idzie działać z otwartym bokiem, ani zobaczyć nic przez zamknięty.

Jak już się pakuje kasę w takie wc i męczy się, żeby upchnąć wszystko w środku (czyli żeby to dobrze wyglądało), to dobrze by było móc chociaż popatrzeć.

Przynajmniej dobrze rozwiązane podłączenie tymi złączkami samouszczelniającymi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to ma znikome znaczenie. Wentylatory >> konwekcja.

Można dać wprawdzie wentylatory pod chłodnicę, stawiam na to że zaważył walor estetyczny, pewnie wentylatory miały być widoczne, to główny powód takiej a nie innej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pamiętam, któraś z dużych galerii, z tym że było to dość stare, chyba z początku 2010.

Swoją drogą, nie szukałeś jakiegoś btx'a? Sam mam ten problem, nie ma zbyt wielu bud w standardzie inverted atx które by się nadawały pod LC. Zazwyczaj więcej miejsca na biurku jest po lewej stronie (mousepad po prawej), i jak się chce mieć budę z oknem, to inverted atx > atx. LL niestety całkowicie odeszła od tych konstrukcji, nie robi już w zasadzie nic, poza jakimiś micro atx. Nawet nowa a05 jest obrócona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj szukałem ale w sumie bezskutecznie.

Dorwałem niby stackera, ale okazało się, że był za duży na moje biurko i musiałem się go pozbyć, zanim cokolwiek z nim zrobiłem.

Są jeszcze niby stackery 83X, ale to dość wiekowe konstrukcje i prawie niedostępne. Jeszcze gdzieś niedawno widziałem TJ06 na sprzedaż, z tym że to dość dziwna buda i kilka A05, ale to z kolei maleństwa.

Zostają jeszcze budy za grubszą kasę (tj07 chociażby) i przerabianie zwykłych atx'ów, ale i to nie zawsze przechodzi - kupiłem aerocoola s55 (Lian-Li A16) żeby zamienić top z podłogą, ale się okazało, że front, tył i spód są z jednego kawałka alu, typowo dla LL, ale oczywiście za późno pomyślałem.

Także poszukiwania trwają :rolleyes:

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, ale fn jest już normalna atx, z czasem wycofają starą, widać że odchodzą od konstrukcji inverted atx.

 

Jeszcze jeżeli chodzi o budy z oknem po prawej stronie, silverstone raven rv02, i fortress ft02. Raven tanszy, z 500-600, ale dużo plastiku, fortress z 900zł, stal+alu. Fajne jest to, że mają nieźle umieszczone gotowe okno, wszystko w środku pomalowane, w zasadzie budy gotowe do użycia bez moda, dobre pod LC, łykają nawet 4x140 (ale można dać coś mniejszego/tańszego). Charakteryzują się tym że są stosunkowo niskie ale długie, więc jeżeli masz krótki blat, to może dochodzić do samej krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...