Skocz do zawartości
dilek85

konwersja do pliku mp3 oraz jego glosnosc

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

chcialbym sie zapytac jaki jest najlepszy konwerter zmieniajacy rozne formaty plikow muzycznych do mp3, jakie sa najlepsze parametry uwzgledniajce wielkosc pliku oraz co zrobic i o czym swiadczy to, ze gdy np. slucham na winampie kilku pisoenek jedna jest za glosna a druga za cicha?

 

na komputerze mam nastepujace programy zwiazane z plikami muzycznymi:

-Free Mp3 Wma Converter

-mpTrim

-MP3Gain

-AudioExtractor

-Mp3tag

-Free M4A to MP3 Converter

-All2Mp3

-Protected Music Converter

 

Co sie dubluje, co zostawic, co usunac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie zapytac jaki jest najlepszy konwerter zmieniajacy rozne formaty plikow muzycznych do mp3, jakie sa najlepsze parametry uwzgledniajce wielkosc pliku oraz co zrobic i o czym swiadczy to, ze gdy np. slucham na winampie kilku pisoenek jedna jest za glosna a druga za cicha?

Co sie dubluje, co zostawic, co usunac?

 

Ja używam free audio conventer i jest dobrze. Ogólnie używam free studio, jest tam kilka programów dla mnie przydatnych. Nie wiem czy ma znaczenie jakim programem konwertujesz, zajrzyj np na dobreprogramy.pl i wybierz sobie jakiś konwenter najlepiej oceniony i taki jak Tobie pasuje. Jeśli chodzi o jakość to zależy co konwertujesz do pliku mp3, jeśli skonwertujesz format FLAC na Mp3 320kbps i 48kHz to na przeciętnych głośnikach i karcie dźwiękowej jakości nie odróżnisz, natomiast jak z mp3 lub jakiegoś innego formatu 128kbps 44kHz skonwertujesz na najlepszą jakość mp3 to nic to nie da i nadal jakość będzie słaba. Jeśli chodzi o te programy to się trochę ośmieszyłeś, po co to wszystko instalowałeś to nie wiem, twoja sprawa. Zostaw to czego używasz jak chcesz wiedzieć który najlepszy i do czego służy to użyj google. Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam free audio conventer i jest dobrze. Ogólnie używam free studio, jest tam kilka programów dla mnie przydatnych. Nie wiem czy ma znaczenie jakim programem konwertujesz, zajrzyj np na dobreprogramy.pl i wybierz sobie jakiś konwenter najlepiej oceniony i taki jak Tobie pasuje. Jeśli chodzi o jakość to zależy co konwertujesz do pliku mp3, jeśli skonwertujesz format FLAC na Mp3 320kbps i 48kHz to na przeciętnych głośnikach i karcie dźwiękowej jakości nie odróżnisz, natomiast jak z mp3 lub jakiegoś innego formatu 128kbps 44kHz skonwertujesz na najlepszą jakość mp3 to nic to nie da i nadal jakość będzie słaba. Jeśli chodzi o te programy to się trochę ośmieszyłeś, po co to wszystko instalowałeś to nie wiem, twoja sprawa. Zostaw to czego używasz jak chcesz wiedzieć który najlepszy i do czego służy to użyj google.

 

dzieki za odpowiedz. nie znam sie na tym. jak ktos cos podpowiadal to instalowalem, probowalem dany program, a potem zapomnialem wyrzucic.

uznalem, ze tu napisze, by mna wlasnie ktos pokierowal na zasadzie co zostawic, co wyrzucic, albo w ogole zainstalowac cos innego.

zazwyczaj konwertuje do mp3 256 kbps. bo rozmiar sie zmniejsza, a jakos nie jest zla, i oczywiscie nigdy nie konwertuje mniejszego kbps na wiekszy ;)

jakie sa najlepsze parametry pliku mp3 poniezej 320 kbps?

i jezeli chodzi o glosnosc danego pliku? mam Mp3Gain, ktory to sprawdza i czasami wartosci db sa niskie, ale plik glosniejszy od piosenki majacej wg tego programu wyzsza wrtosc db ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. nie znam sie na tym.

 

Nie trzeba się znać, trzeba umieć czytać przecież każdy z tych programów jest opisany w necie i do każdego są komentarze więc sam możesz sobie poczytać, nikt za ciebie nie będzie tego robił. jak będzie mniej niż 320kbps i 44kHz to jakość będzie coraz słabsza, nie wiem co to za pytanie wybierz tak jak Tobie pasuje rozmiar/jakość. Z głośnością może być tak jak w przypadku konwertowania ze 128kbps na 320kbs, jakość lepsza nie będzie ale liczba wyższa.Po drugie piosenki które ściągasz są z różnych źródeł, różnie konwertowane(może nawet kilka razy), i tak jak napisałem mogą wyglądać lepiej parametrami a być słabsze jakościowo. Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się znać, trzeba umieć czytać przecież każdy z tych programów jest opisany w necie i do każdego są komentarze więc sam możesz sobie poczytać, nikt za ciebie nie będzie tego robił. jak będzie mniej niż 320kbps i 44kHz to jakość będzie coraz słabsza, nie wiem co to za pytanie wybierz tak jak Tobie pasuje rozmiar/jakość. Z głośnością może być tak jak w przypadku konwertowania ze 128kbps na 320kbs, jakość lepsza nie będzie ale liczba wyższa.Po drugie piosenki które ściągasz są z różnych źródeł, różnie konwertowane(może nawet kilka razy), i tak jak napisałem mogą wyglądać lepiej parametrami a być słabsze jakościowo.

 

i co z tego, ze jest opisany? to, ze na opakowaniu danego prodsuktu pisze, ze jest najsmaczniejszy wcale o tym nie swiadczy. wazne sa opinie uzytkownikow, dlatego tez zadalem pytanie, jak sadzilem, we wlasciwym miesjcu.

na szczescie na innych forach ludzie nie zachowuja sie jak buce i podchodza do tego pytania z wieksza doza wyrozumialosci.

i tak dzieki za wysilek.

Edytowane przez dilek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczescie na innych forach ludzie nie zachowuja sie jak buce i podchodza do tego pytania z wieksza doza wyrozumialosci.

i tak dzieki za wysilek.

 

Na nieszczęście na tym forum jest kilku idiotów(a może jesteś jedynym?), którzy nie umieją korzystać z google. Niektórym jak się napisze że mogą sobie sami sprawdzić to sprawdzają a ty uparcie unikasz tego, może zapora blokuje Ci jakieś strony?:). Do każdego programu jest przynajmnniej kilka/naście opinii na necie i opis do czego służy, jakie ma możliwości, to nie są aż tak złożone programy żeby mieć problem z wyborem:) Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nieszczęście na tym forum jest kilku idiotów(a może jesteś jedynym?), którzy nie umieją korzystać z google. Niektórym jak się napisze że mogą sobie sami sprawdzić to sprawdzają a ty uparcie unikasz tego, może zapora blokuje Ci jakieś strony?:). Do każdego programu jest przynajmnniej kilka/naście opinii na necie i opis do czego służy, jakie ma możliwości, to nie są aż tak złożone programy żeby mieć problem z wyborem:)

 

wole korzystac z opinii intelokutorow bucu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszysz sie chyba z tego, ze udalo Ci sie odgadnac na czym polegala lapsus literowy w tym slowie ;)

 

Raczej z tego, że próbujesz być cwaniakiem i Ci nie wychodzi. Jak coś jeszcze chcesz to jest PW, szkoda zaśmiecać forum bzdurami. Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...