Skocz do zawartości
lexy

Nowa karta graficzna i głośny komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio kupiłem kartę graficzną NVIDIA GeForce 7300 GT (512 MB) (karta była używana). Po zamontowaniu karty, komputer strasznie głośno chodzi. Przeczyściłem całą część wewnętrzną komputera ale nic nie pomogło. Po zainstalowaniu sterowników od karty graficznej wyskakuje komunikat, że zasilacz jest zbyt słaby aby karta mogła na pełnej wydajności pracować. Dane mojego komputera to :

 

Typ procesora Intel Celeron D 320, 2400 MHz (18 x 133)

1,50 GB RAM

NVIDIA GeForce 7300 GT (512 MB)

zasilacz Model-Feel-350ATX

 

Myślę, ze jest to spowodowane zbyt dobrą kartą graficzną jak na taki zasilacz. Ta karta ma od spodu zamontowany wentylator ale, gdy komputer jest uruchomiony on nie pracuje. Czy jest to spowodowane tym, że zasilacz jest zbyt słaby aby dać tyle energii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wentylator się nie kreci to jak komputer może być glosniejszy niż wczesniej :blink: Sprawdź czy kabelek do wentyla jest podpięty do karty/urwany/uszkodzony. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że po zamontowaniu tej karty, zasilacz pracuje na granicy i wentyl na nim wyje jak szalony.

Dodatkowo karta się grzeje (wentyl się nie kręci wg ciebie) to podgrzewa procka, i na nim wentyl tez przyspieszył (zakładam PWM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Podaj dokładną teść komunikatu który się pojawia po zainstalowaniu sterowników.

2. Wychodziły modele GF 7300 GT przy których wymagane było do prawidłowej pracy podłączenie dodatkowej wtyczki odpowiedzialnej za zasilanie. Sprawdź czy twoja karta nie wymaga czasem podłączenia takiej wtyczki.

3. Jak by zasilacz był za słaby to by komputer się nie włączył. Bardziej prawdopodobne jest to że wentylator w zasilaczu zaczął buczeć i wymaga nasmarowania lub wymiany.

4. Zwróć uwagę na ten wentylator na karcie graficznej jest to bardzo podejrzane że się nie kręci.

5. Sprawdź cooler na procesorze czy czasem się nie poluzował.

6. Sprawdź czy czasem jak poruszasz obudową to czy komputer przestanie buczeć czy nie. Możliwe że coś powoduje wibracje w obudowie np. dysk, napęd lub wentylatory. Spróbuj poluzować delikatnie śrubki od dysku lub zastosować jakieś maty antywibracyjne albo/oraz specjalne kołki dla wentylatorów.

Edytowane przez KoVol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wyjście wideo. Do nieczego nie jest Ci to potrzebne w tym przypadku. Z tyłu masz taka czarna kostke do ktorej podlaczasz zasilanie. Sprawdź czy masz ją podpieta.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy czasem twój zasilacz nie oferuje odpowiedniego okablowania. Jeżeli nie, to sprawdź czy w zestawie z kartą graficzną nie otrzymałeś przejściówki do zasilania grafiki, jeżeli nie to lecisz do sklepu i kupujesz przejściówkę 6 pinową do zasilania grafiki. W każdym serwisie PC będą wiedzieli co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, że nie mam takiej przejscówki, a ile może ona kosztować ? i gdzie ją dokładnie podczepić na płycie głównej ? po podłączeniu karty graficznej do tej przejsciówki to co mi to pomoże ?

Edytowane przez lexy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, że nie mam takiej przejscówki, a ile może ona kosztować ? i gdzie ją dokładnie podczepić na płycie głównej ? ?

 

Wtyczke wpinasz do tej czarnej "kostki" na karcie graficznej a z drugiej strony do Molexa w zasilaczu. Mając to w ręce sam będziesz widział do czego to wpiąć w zasilaczu - nie da się pomylić. W sklepach/serwisach wtyczka będzie kosztować trochę wiecej niż na allegro. Zależy od sklepu.

 

 

po podłączeniu karty graficznej do tej przejsciówki to co mi to pomoże

Karta dostanie tyle pradu ile potrzebuje, być może zacznie sie krecic wentylator z chlodzenia -> czyt. rozwiazanie Twoich problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd i za jaką kwotę kupiłeś tą kartę? Sprzedawca mówił, że jest sprawna?

Niekoniecznie Twoje oko wychwyci uszkodzenie karty. Od wentylatorka na karcie idzie kabelek i jest wpięty w płytkę na karcie. Odepnij ją, wsadź czerwony z wentylatora do żółtego w moleksie (+12v), a czarny do czarnego w moleksie, możesz pomóc sobie, np. szpilkami. W ten sposób sprawdzisz, czy tylko wentylator jest do wymiany, czy karta jest uszkodzona i nie podaje napięcia do wentylatorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...