Skocz do zawartości
bpjl

Jak narysować takiego "chłopka"?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Czy ktoś dysponuje może poradnikiem jak narysować taką postać? Oczywiście nie musi być dokładnie taka ale chodzi o sam "styl". Symboliczny ludek mogący być malowanym w różnych pozach i zajęciach. Bardzo chętnie przejrzę jakiś tutorial. Nie istotne czy będzie to dla Photoshopa, Illustratora czy Corela.

 

Dołączona grafika

 

Dodam tylko ze szukałem na google i nic ciekawego nie znalazłem. Podejrzewam ze problem leży w zapytaniu. Dokładnie nie wiem co wpisać bo niby jaką ogólną nazwę mają takie "ludki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na render 3d a nie 2d.

Oby nie bo ucząc się kolejnych programów nigdy się nie wygrzebię z tego wszystkiego co mam do zrobienia :P Ale dzięki za sugestię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D. To chyba najczęściej kupowane typy grafik do ulotek - bezimienne figurki i wykresy.

Jeżeli umiesz rysować, to zrób sobie takiego ludka na papierze (z jakimś pseudo cieniowaniem), potem zeskanuj i przerysuj krzywymi. Kumpel tak całą masę rysunków zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie takiego ludka na papierze (z jakimś pseudo cieniowaniem), potem zeskanuj i przerysuj krzywymi

 

No i tak właśnie się to skończy chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej nie skupiaj się jedynie na programach 2D ponieważ efektywna praca w grafice komputerowej polega na łączeniu platform. Jasne że można zrobić piękny rysunek ołówkiem ale pewne rzeczy są po prostu nieefektywnie robione jednym narzędziem zamiast trzema. Oczywiście teraz kiedy potrzebujesz zrobić takiego ludzika dla zabawy czy do czegoś na jakiś termin możesz się bawić w ścieżki w Illu ale kiedy będziesz chciał się zająć tym na poważnie to łatwiej będzie odpalić 3d maxa postawić kilka obiektów, pozaginać, puścić render i zaimportować do PS. Im szybciej zaczniesz chociaż próbować się uczyć programów, tym łatwiej będzie ci później pracować. Tym bardziej że stworzenie tego ludzika w 3ds Max jest dobrym ćwiczeniem bo jest prosty :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...