Skocz do zawartości
Eyeofstorm

eyeofstorm project 2012

Rekomendowane odpowiedzi



Dołączona grafika


Cześć z racji tego że właśnie powoli zabieram się za swój układ LC a ostatnio w tym dziale panował mały zastój postanowiłem pokazać postęp swoich prac.
Może tempa nie będę miał jakiegoś błyskawicznego, ci co w tym siedzą wiedzą ile to wszystko kosztuje ale powolutku postaram się pokazywać jakieś postępy.

Dobra może zacznę od konfigu:

Procesor - AMD FX8120 (jest)
Płyta - GIGABYTE GA-990FXA-UD7 (do kupienia)
Grafiki - 2 X AMD RADEON 5850 (jest)
Ram - 4 X CORSAIR DOMINATOR GT (jest)
Obudowa - NZXT 810 (dotrze w czwartek)
Zasilacz - Corsair AX850W (do kupienia)
Dyski - 2 x Mushkin Chronos 60+128 GB (jest)

jeśli chodzi o elementy chłodzenia LC to są następujące i praktycznie wszystko już posiadam:

BLOK NA CPU: EK Water Blocks EK-Supreme HF
CHŁODNICE : Alphacool NexXxoS UT60 Full Copper 360mm + Alphacool NexXxoS Monsta 240
BLOK NA MOBO : EK Water Blocks EK-FB GA 990FXA-UD7
BLOKI NA GPU : 2 x EK Water Blocks EK-FC5850 +BACKPLATE +BIAŁE TOPY
BLOK NA RAM: EK Water Blocks EK-RAM Dominator X4+ BIAŁY TOP
POMPY : 2 X Laing DDC-pump 12V DDC-1T + TOP EK Water Blocks EK-DDC TOP V.2 G1/4 - White Acetal
REZERWUAR : EK Water Blocks EK-BAY SINGLE RES - White Acetal
WĄŻ: MASTERKLEER 16/10 4 metry
ZŁACZKI: MOONSON BIAŁE
WENTYLATORY : 6 x Enermax 120mm Cluster PWM UCCL12 (dotrą w tym tygodniu niestety w Angela.pl towar dostępny to w tym przypadku tylko 4 szt.)

brakuje mi tylko kontrolera Heatkiller II ,przepływomierza od Aquacomuter i kilku dupereli (zakupie po kolejnej wypłacieDołączona grafika )

W pierwszej kolejności jako że w moim układzie mają dominować czerń i biel pomalowane zostały top od bloku na cpu, obydwie chłodnice plus backplate do bloków gpu.
Malowanie nie minęło też cześć złączek z racji tego że Monsoon nie posiada jeszcze w sprzedaży złączek kątowy które mogą się przydać wszystko pokryte zostało matową bielą a cały proces został wykonany przez znajomego który posiada zakład wyposażony w odpowiednią komorę i muszę przyznać że nie ma najmniejsze śladu jakiegoś zacieku czy drobiny kurzu na zdjęciach tego nie widać ale efekt jest świetny.
W niedalekiej przyszłości gdy dotrze zasilacz planuje opleść wszystkie przewody ale to mam nadzieje wykona mi eoblack ze sleevking oplatał mi OCZ i efekt był świetny.
A teraz trochę fotek z góry przepraszam za jakość (Xperia ARC S) próbowałem wycisnąć max żeby wyszły w miarę dobrze Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to świetnie,trzymaj się twardo black&white bez kompromisów...wszelkie inne kolory aut.

Nawet niebieskie nadruki na kondkach mobo można maznąć matową czarną farbką modelarską (do zmycia w razie RMA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem chwilkę to poskładałem nie które rzeczy żeby zrobić wstępne przymiarki. Zamontowałem panel sterujący Heatmaster II, miałem wybrać Aquaero ale ten ma wszystko co potrzebuje i jest zdecydowanie tańszy.

Z malowania wróciły topy od bloków kart graficznych i bloku na pamięciach teraz wszystkie bloki mają ten sam biały piękny matowy kolor.

Zdecydowałem że w obudowie nie będzie napędu dvd już zakupiłem zewnętrzny i to rozwiązanie jest dla mnie optymalne.

Pozbywam się też tradycyjnych dysków i dysku ssd zamiast nich będą 2 Revodrive 120 GB montowane w pci-e (jeden już jest) ma to na celu maksymalne ograniczenie liczby kabli w obudowie.

Niestety fotki pstrykam fonem w realu pc wygląda o wiele lepiejDołączona grafika

.

Dołączona grafika . Dołączona grafika

.

Dołączona grafika . Dołączona grafika

.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czarnegumowe zaślepki na kable trochę straszą ;)

 

Zapowiada się buda zupełnie inna od reszty, bo biała - ale niestety jakoś mnie ten biały nie przekonuje, za to czarny mi sie znudził.

 

Jaki chcesz dać płyn w układzie - z kolorem czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moj gust to polegles przy zbalansowaniu kolorow :) Zbyt wiele duzych powierzchni w bialym kolorze, czarnego nadziubdziane tu i tam. Wyglada troche jak malowanie mieszkania w wykonaniu jasia fasoli (dynamit i farba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad roku wreszcie zebrałem się żeby wszystko dokończyć na razie zdjęcia robione "na gorąco" telefonem jutro postaram się wrzucić lepszej jakości...

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Eyeofstorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...