Skocz do zawartości
usher

Scythe: Mine 2 (SCMN-2000) vs Mugen 3 (SCMG-3100)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa jest następująca. Zamówiłem w pewnym sklepie cooler Mugen 3 (SCMG-3100) jednak w przesyłce otrzymałem Mine 2 (SCMN-2000). Zapłaciłem z ten cooler prawie 120zł (może pomyłka w opisie, bo Mugen 3 chyba droższy, jednak na fakturze jak byk SCMG-3100) i nie wiem czy zostawić go czy zwracać i zamawiać ponownie Mugena 3??

 

Co myślicie na ten temat? duża różnica w wydajności pomiędzy tymi coolerami?

 

Poszukam jakichś testów i przemyślę sprawę, jednak Was proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko nawet jeśli.... to raczej zwrócą kasę niż dadzą Mugena. I się właśnie zastanawiam czy tego Mine nie zostawić już, bo też nie bardzo chce mi się bawić w odsyłanie etc.

 

No i zobaczyłem na kilka pierwszych lepszych testów w sieci to ten Mine 2 nie jest taki zły, nawet powiedziałbym, że lepszy nić Mugen 3.

Np. tutaj http://pclab.pl/art44739.html Mine od Mugena jest lepszy na domyślnych zegarach proca jak i w OC.

 

W tym teście też w stosunku do Mugena 2 nie wypada tak źle http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/scythe-mine-2_5.html czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mine ma większy radiator, większy wentylator, więcej heatpipów. Na PClabie napisali że średnio opłacalny, ale przy 2x większej cenie niż zapłaciłeś, wydaje mi się że to całkiem przyzwoity cooler, w dodatku ma w zestawie regulator.

Wygląda na to że wydajnościowo są bardzo podobne, więc IMO wart swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie odsyłam, bo sam po zastanowieniu wybrałem mine2, a nie mugena3, bo w testach wypada lepiej i można go rozwinąć.

Dokup do tego 2 lub 3 (bo ten jest dosyć głośny) ciche i wydajne ( najlepiej 90 CFM lub więcej) wentylatory z regulacją obrotów i masz coś w stylu NOCTUA NH-D14, tylko z większą liczbą ciepłowodów.

 

Zobacz testy: http://pclab.pl/art44739-69.html,

zwruć uwagę, żę d14 i silver arrow mają po 2 wentyle, a mine tylko 1 fabryczny

 

Ja zamontowałem u siebie dodatkowy enermax t.b. silence uctb12 (praktycznie bezgłośny), ale muszę jeszcze wymienić tą 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem Mine 2. Na szybko przetestowałem OC 8x400FSB tj. ~3,2GHZ (Intel E6750) i temp. nie przekroczyła 50C (wentyl skręcony na minimum). Na boxowym chłodzeniu miałem ponad 70C na 8x380FSB więc jest dobrze. Dołączona grafika

 

W ogóle fajne rozwiązanie z tym regulatorem na śledziu. Mam wybór albo sam sobie regulują obroty albo przełączam na PWM.

Edytowane przez usher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...