Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Reklama

Zdjęcie

Wypalenie obrazu dysku recovery

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 dolar444

dolar444

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 214 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 20:44

Witma was serdecznie. przeszukałem troche google ale jako tako nic nie znalazłem pod siebie.

Mam komputer stacjonarny a na nim dysk recovery i etraz pytanie opłaca sie wypalić ten obraz na płyte DVD ? Jeżeli tak to w jaki sposób ? przez jaki program ? jezli macie jakiś dobry poradnik to z checia z niego skorzystam.
Dodam z ejest to wersja Windows 7 OEM.
Pozdrawiam i serdecznie z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Użytkownik dolar444 edytował ten post 11 listopad 2012 - 20:47

• 0

#2 Kolobos

Kolobos

Uczestnik

• Moderator Działu
  • 3251 postów

Napisano 12 listopad 2012 - 10:46

Obraz mozesz utworzyc np. przy pomocy CloneZilli lub innego podobnego programu, nastepnie nagrywasz pliki obrazu na plyty i tyle.
  • 1

#3 dolar444

dolar444

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 214 postów

Napisano 12 listopad 2012 - 17:26

aha czyli ma to jednak sens zrobic kopie tego systemu z dysku recovery ? bo z tego co się orientuje wersji OEm na innym komputerze nie zainstaluje ? czyli jednym słowem płytka dla mnie jak by sie cos zadziało albo przez przypadek bym sformatował partycje recovery ? bo jezeli nic nie bede ruszał z partycja recovery to przy kolejnych formatach moge z niej stawiać system ? dobrze kobinuje ?

a zapytam sie jeszcze czy na tej partycji jest sam goły system ? czy też wszystkie bajery jakie do niego dołożyli ? a i sterowników raczej an nim typowo od grafy i głónej nie bedzie tylko te podstawowe jakie daje windows 7 ?
  • 0

#4 Kolobos

Kolobos

Uczestnik

• Moderator Działu
  • 3251 postów

Napisano 12 listopad 2012 - 22:05

Kopie partycji lub nawet calego dysku warto zrobic na wypadek uszkodzenia dysku lub nadpisania mbr.

System z recovery zawiera wszystkie dodatki i programy od producenta komputera.
  • 0

Dodaj odpowiedź