Skocz do zawartości
timmon24

Prawidłowe pompowanie dętki rowerowej wentyl Schradera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pompkę rowerową z przejściem na 2 końcówki Samochodową oraz standardową . Problem polega na tym że mam problem z prawidłowym napompowaniem poprzez wentyl samochodowy. Pompkę mam prawidłowo ustawioną . i robię tak dociskam ten "bolec " i wtedy powietrze owszem pompuje się ale jednocześnie ucieka efekt dętka napompowana w 30 %

 

Co powienienem zrobić ?Pewnie proste pytanie ale na prawdę nie mogę na internecie dokładnie odszukać odpowiedzi na wydawało by się tak prosty temat ..Nie wiem co zrobić by wentyl był jednokierunkowy tak by powietrze przy pompowaniu nie uciekało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to normalne działanie tego zaworu - nakładając końcówkę pompki/węża otwierasz go i powietrze może od tego momentu iść w obie strony.

Jeżeli ucieka na boki, to masz uszkodzoną uszczelkę, albo zatrzask w pompce. Ewentualnie - po prostu nieumiejętnie ją zakładasz na zawór (a.k.a. pompujesz jak zwykły rowerowy, co jest błędem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz dobrze docisnąć pompkę do zaworka, najlepiej to kciukiem ścisnąć oponę od góry, aby wentylek się nie schował w obręczy i tak pompuj, aż ten wentylek zacznie stawiać opór i wtedy mozesz już tylko pompką dociskać. No i najważniejsze to w obecnym pompkach jest taki zatrzask, który przesuwasz i ściskasz wentylek po bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...