Skocz do zawartości
Maniakalny

EIZO ALL IN ONE

Rekomendowane odpowiedzi

A co myślisz o prockach amd na am1? Lutowany i tdp 25w. Chyba to wynagradza mniejszą wydajność.

wartosci TDP - nie ma nic do rzeczy - liczy sie realny pobor całej platformy zmierzony w testach

 

Taki komputer jak moj 99% czasu działa w idle i wtedy pobiera 21-23W (haswell), napiecie procka to 0,72V okolo i takt 800mhz

Nawet modami na nizsze napiecie nie wiem czy udaloby mi się zejsc do 15-16W

 

Zestaw na celeronie G1610 + H77TN pobierał mi okolo 19-21W

 

Taki AM1 - nie wiem ale nigdzie nie moge znalesc odpowiednich testow - musiałbym sam miec i porownac na moim mierniku, ale nawet gdyby pobierał 15W idle to wydajnosc w porownaniu do G3220 czy nawet G1820 jest spoooooro mniejsza.

 

EDIT

Jesli musiałbym kupowac nowe czesci, przemyslalbym zakup AM1

Jednak udalo mi sie kupic H81TN za 200zl procka za 150 i ram za 50, zasilacz 19V mialem, z tym ze takie zasilacze mozna dostac za grosze (dosłownie) np z dzialajace z urwanym kablem.  Nikt tego nie naprawia a mozna oszczedzic 40-50zł

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem matryce 27" LED IPS 2560x1440 (prosto z iMac-a 27") +  do tego kontroler lvds z chin (wyjscie tylko displayport, zasilanie zewnętrzne 19V - wiec idealnie)

 

tn_img_2014y7rvw.jpg

 

kątowniki i blacha alu (niestety nie mieli idealnie na wymiar blachy a chcialem zlozyc juz w weekend)

rzezba trawała z godzine (głownie mierzenie, bo samo wiercene to 3min

 

tn_img_20550fkd8.jpg

 

Stojak ze starego samsunga 17/19". Nie daje rady, bez tych kątownikow moze byłby na styk, jak dojdzie jeszcze ciężar mobo, coolera itp to juz wogole. Kupie pewnie noge z jakiegoss DELL-a 27-30"

 

tn_img_2056ydjqh.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze przeróbka biurka (aio na nim stoi wiec wlicza sie w temat)
 

1p4uv5.jpg
20uuzj.jpg
31vux7.jpg
4vzut5.jpg


pozniej troche zrobilem wpuszczane sruby M3 (te kolo usb)

usb3x7bgu.jpg

te z boku trzymaja blaszke do biurka (wkrety do drewna)
nie mam takich na stanie wiec nie zrobilem, jak sie uda kupic to wpuszcze wszsytkie

ale raczej szybciej zrobie blaszke rev2.0 gdzie sruby M3 (te na rogu wkleje od środka i skontruje za kantem biurka wiec będą widoczne tylko dwie sruby (te blisko portu USB)
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra

co by nie bylo za nudno

 

rezygnacja z kolejnej kostki (do głosńikow)

 

Głosniki potrzebują zasilacza 18V DC 2A (pobierają podczas normalnego grania - tylko 3-5W, przy 8-10W juz naprawde jest głośno)

 

Zasilacz do PC i LCD daje jednak 19,8V dokładnie, wiec dokupilem przetwornice STEP DOWN (max 3A), po czym potencjometerem ustawiłem napiecie 18,00V (waha sie pomiędzy 17,95-18,04) wiec tyle co nic.

koszt 4,5 + wysyłka 1,6zł

 

lutowanie 10 min

wiercenie w podstawce, gwintowanie, odkrecanie mobo i podstawy alu,regulowanie - 20min

 

tn_img_2972gwowv.jpg

tn_img_297510q5r.jpg

tn_img_2976v7rye.jpg

tn_img_2980pnq4k.jpg

tn_img_2981lerw5.jpg

tn_img_2984k4r8p.jpg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze cięcie laserowe spoznia sie juz 1,5 tygodnia z zamowieniem i nie wiadomo kiedy skonczą, postanowilem WYRZEZBIĆ dosłownie cos zeby lezący od miesiaca monitor nie zawadzał

 
- matryca 27" 2560x1440 z imaca LED
- kontroler do tej matrycy na displayport
- noga z belinei oczywiscie bez srubki trzymajacej (wchodzi M5 - mialem tylko imbusa ktorego trzeba bylo zeszlifowac bo głowka za wysoka i zawadzala o biurko)
- NUC i3 haswell - bez chlodzenia (sama blaszka ktora dostalem of finac-a o dziwo dawala rade - wiecej jka 71*C nie widzialem), no ale tak nie moze byc wiec wykorzystalem stary cooler slim @ 939 + mocowanie CUSTOM :E :E :E
- kawałki jakiejs plexy walajacej sie w garazu
- zasilacz HP 120W
 
pobor calosci forum/gg/winamp/chrome 38-45W
 
 
tn_img_8025p0f8a.jpg
tn_img_8026oni9w.jpg
tn_img_80274bfka.jpg
tn_img_8029mvced.jpg
tn_img_8030wgcpe.jpg
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...