Skocz do zawartości
teodor12233

Wszystko o MSI Z77 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Temat płyt głównych przeznaczonych pod procesory Intel Ivy i Sandy Bridge, wydaje się wyeksploatowany prawie do ostatniego tranzystora, ale wbrew pozorom jest jeszcze sporo do zbadania. Dotychczas przyjrzeliśmy się wprawdzie konstrukcjom dedykowanym entuzjastom, overclockerom i zwolennikom małych rozmiarów, niemniej przeciętnego użytkownika zwykle najbardziej interesuje coś budżetowego w formacie ATX. Dlatego teraz postanowiliśmy sięgnąć po model z najniższej półki, jednakże bazujący na chipsecie Intel Z77, co zapewnia najlepsze osiągi platformie LGA 1155. Nasze laboratorium odwiedziły już ASUS Maximus V Formula, MSI Z77 MPower, ASRock Z77 OC Formula, Gigabyte G1.Sniper 3 oraz kilkanaście mniej spektakularnych MOBO, wśród których nie zabrakło całej palety mini-ITX. Jeśli wśród bohaterów poprzednich recenzji jeszcze nie znaleźliście swojego faworyta, stanowiącego dobry kompromis między ceną, możliwościami oraz wydajnością, koniecznie rozszerzcie krąg poszukiwań o MSI Z77A-G43. Jest to jedna z najtańszych płyt głównych LGA 1155 (Z77), ale wystarczająco dopracowana i przemyślana, aby pozwolić na przyzwoite podkręcanie oraz budowę solidnego zestawu komputerowego...

Test MSI Z77A-G43 - Tania i solidna płyta główna LGA 1155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam bo mam dziwny przypadek, mobo MSI Z77A-GD55 i jak wlaczam kompa i zaladuje sie win8 to nie mam netu, przy połączeniu sieciowym komunikat ze brak dostępnych połączeń, gdy uruchomie ponownie to zaskoczy i jest net, znowu np nastepnego dnia wlaczam i to samo, po restarcie znów ok.

 

acha, dodam że nic nie daje wyłącznie i włączenie sieciowki w panelu sterowania... wciąż komunikat brak aktywnych połączeń.

Edytowane przez Carno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawił się nowy BETA bios dla MPOWER http://forum-en.msi.com/index.php?topic=163872.0

 

E7751IMS.H82

 

01. Fix it will show error characters in Boot device priority after disable some boot options.

 

01. Replace SATA port automatically shut down when in WIN8 64 bit OS the shutdown.

02. Fix WIN7 64 Bit UEFI OS S4 resume fail issue.

03. Fix post process, the phenomenon of the dialog box will appear if you press F12 Key some cases there will be the phenomenon of the crash.

04. Fix select BIOS Setup Discard Changes and Exit item after can't enter os issue.

05. Fix F12 Snapshot function error issue when post press F12 and Del key.

06. Patch NV Quadro NVS450 card S3 fail.

07. Add "Long Duration Power Limit","Short Duration Power Limit","Primary Plane Turbo Power Limit",

"Secondary Plane Turbo Power Limit" range to 4096.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka a propos Z77A-GD55.

CPU: i5 3570K, RAM: Good RAM 8 GB 1600 MHz

 

Pytania właśnie odnośnie RAMu i CPU na tej płycie. Z góry mówię, że na OC nie znam się zbytnio (jeszcze :wink: ).

 

1. RAM mam dokładnie ten: http://www.morele.net/pamiec-good-ram-gr1600d364l11-8g-522375/

Teoretycznie powinien być 1600 MHz, w UEFI pokazuje zaś 1333 MHz, a w CPU-Z 666,7 MHz (beast + 0,7 = fuck yeah! Dołączona grafika )

Coś jest nie tak z kością/biosem/ustawieniami?

 

2. Czy ten sławetny Intel Turbo Boost to jest to, co w UEFI funkcjonuje pod hasłem "Tryb turbo" i jest domyślnie wyłączony? Jeśli tak, to czy mogę to bezpiecznie odpalić na stockowym chłodzeniu? Cooler dopiero za miesiąc kupuję, a naczytałem się już, jakie to kiepsko wydajne są stockowe radiatory. Czy będzie miał problem z "domyślnym" turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jak wrócę z roboty, to to obadam Dołączona grafika .

Myślałem, że płyta automatycznie wykryje, jaka jest pamięć zainstalowana.

Czy wystarczy, że po prostu zmienię częstotliwość taktowania na 1600 MHz, czy muszę też zmieniać timingi? Jeśli tak, to jak to ustawić (niestety timingi pamięci to już zupełnie czarna magia dla mnie Dołączona grafika )

 

Czy np. OCCT wykryje, czy ten tryb turbo śmiga?

Edytowane przez WillowHMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zmieniłem i bios pokazuje już 1600 MHz Dołączona grafika . CPU-Z pokazuje 800 - to normalne, że pokazuje połowę wartości?

 

Hmmm, OCCT pokazuje mi 3400 MHz na CPU pod obciążeniem. Czy to znaczy, że ten Intel Turbo Boost jest wyłączony?

Edytowane przez WillowHMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 x2 = 1600 wyjaśniłem wyżej. Częstotliwość fizyczna i częstotliwość efektywna. Pamięci DDR - Double Data Rate

 

W razie potrzeby taktowanie CPU jest podnoszone. Maksymalna częstotliwość jest w wypadku obciążenia jednego bądź dwóch rdzeni. Uwierz mi Turbo na pewno działa. Jak i Speed Step.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up: tak, chodziło mi o pamięć :wink:

 

@rafa: nie do końca wyjaśniłeś, tylko napisałeś, że x2 :P - wolałem się upewnić, że tak to właśnie działa.

Co do tego Turbo, to wolałem się upewnić, bo znalazłem taką opcję w biosie i była wyłączona. Wolałem jej nie włączać na stockowym chłodzeniu (które zresztą coraz bardziej mnie irytuje swoim naśladowaniem suszarki :P ).

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo powinno być domyślnie włączone. I takie zawsze jest. Coś musiałeś zmienić przypadkiem :)

Na stockowym chłodzeniu będzie śmigać nawet z OC na poziomie 4.0 więc nie ma obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy BETA bios dla MPOWER.  http://forum-en.msi.com/index.php?topic=163872.0

 

E7751IMS.H83

 01. Fix UEFI OS 80 port can't show CPU temp issue.
 02. Fix clear cmos after boot option priorities show error issue.
 03. Fixed build-in shell disappear issue when update FixedBootOrder13 module.
 04. Disable "Secure Boot"when "Windows 8 feature" set from "Enabled" to "Disabled" to patch some NV's graphics card capability issue.
 05. Fixed OA30tool change OEMID & OEMTBLID failed when select boot to UEFI OS.
 06. Fix some monitor hang B2 issue.
 07. Change French language error in the option "Load Overclocking Profile x".
   08. Limit Snapshot to be triggled just one time while system with multiple USB keyboards plug.
 09. Update SMBIOS module ver 34.
 10. Improve OC memory(2600Mhz+) capability for Intel 7 series project.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy bios (nareszcie po długiej przerwie) oficjalny do MPower. E7751IMS.H80

Lista zmian:

-update BIOS module

- improved memory compatibility

 

Jakoś krótka w porównaniu do opisu bety ale pewnie świadomie ograniczona by nie przerażać przecietnego użytkownika :)

W każdym razie dodano m.in. język polski w UEFI więc zmian pewnie jest więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny BETA bios dla MPOWER.

 

E7751IMS.H83 ==> E7751IMS.H92

ME Version: 8.1.30.135 ===> 8.1.40.1416
Raid ROM: 11.5.0.1207
VGA rom: SB: 2.0.36.1019 IVY: 3.0.15.1016
LAN option ROM: realtek 2.41

 01. Switch to PLL mode for clock buffer.
 02. Fix can't detect LSI 9270-8i RAID card.
 03. Fix LSI 9270-8i RAID card can be detected in BIOS when Windows 8 feature enabled,
   but the option has display garbled.  
 04. Fix GetVariable compatibility issue while enable Win 8 feature upon MahoBay codebase.
         05. Patch some memory user mannule set tcl=12 can't boot when dram frequency>2600MHz.
 01. Remove Switch to PLL mode for clock buffer solution.
 02. Patch Fast Boot PS2 Devices Support disable function incorrect.
 03. Update ME 8.1.40.1416.
 04. Modify the PCH Sata Aggressive LPM Support item default value.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki w MSI chyba nie śpią tylko biosy tłuką Dołączona grafika

 

Nowa BETA:

 

E7751IMS.H92 ==> E7751IMS.HA1

01. Update CPU Microcode for Ivy Bridge E-1 and L-1(M12306A9_00000019).
    &Update CPU Microcode for Sandy Bridge Q-0 and D-2(M12206A7_00000029).
02. Add solution to fix System hang up "A2" with some hard disk.

 

 

PS

Mogliby coś poprawić w biosie lub sterownikach USB bo zdarzało mi sie, że dysk zewnętrzny znikał - teraz jest OK, ale czasem po starcie compa nie mam klawiatury.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z OC na płytce z Sig'a, nie mogę uaktywnić opcji zmiany napięcia (PLL, S/A, I/O i innych)...

Na standard mode - wszystkie napięcia są na biało(AUTO), ale bez opcji ręcznej zmiany napięcia.

Na OC Genie - wszystkie opcje zmian napięć na PLL, S/A, I/O i inne są wyszarzone, tak naprawdę mogę zmieniać napięcie tylko na CPU - WTF?

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od wczoraj jestem posiadaczem 

Z77A GD-65 Gaming (konkursowa:P) no i walcze z dźwiękiem, zanim pozbędę sie (brak PCI na mobo) swojej dźwiękowi i przejdę na coś normalnego chciałbym

pobawić się ALC 898. Z tego co wyczytałem wspiera on Dolby Digital Live...no ale paczki z Creativa nie sa przeznaczone dla dźwiękówek zintegrowanych. 

Nie potrafię ogarnąć tematu.

Ktos pomoże?

Na auzentechu wystarczy jedno kliknięcie i gitara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios dla Z77A-GD55  1.A0  (V1.1) z 10.07.2013r.

 

 

Ktoś go instalował, co zmienia?

 

 

E7751IMS.1A0 FULL RELEASE BIOS

 

VGA BIOS         : 2137

GOP : SNB(2.0.36.1019)+Ivy(3.0.15.1016)

ME Version   : 8.1.40.1416

RAID ROM   : RST_11.5.0.1207

LAN OptionRom    : Intel LAN 1.3.81

Device OptionRom : N/A

 

 

 

 01. Patch Fast Boot PS2 Devices Support disable function incorrect.

 02. Adjust Fast Boot PS2 Devices Support disable function incorrect solution.

 03. Update CPU Microcode for Ivy Bridge E-1 and L-1(M12306A9_00000019).

  &Update CPU Microcode for Sandy Bridge Q-0 and D-2(M12206A7_00000029).

 04. Add solution to fix System hang up "A2" with some hard disk.

 05. Update Fixbootorder module to support AMI BCP tool.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bios do MPOWER

 

E7751IMS.HA0 ==> E7751IMS.HB1BETA BIOS
VGA BIOS         : 2137
ME Version   : 8.1.40.1416
RAID ROM   : RST_11.5.0.1207
LAN OptionRom    : realtek 2.41
Device OptionRom : N/A



1.Fix when plug 2 different dram,can't adjust Dram ratio, CPU IO Volt & Sa Volt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciepła - nowa BETA do MPOWER

 

 

E7751IMS.HB1 ==> E7751IMS.HB5BETA BIOS
VGA BIOS         : 2137
ME Version   : 8.1.50.1456
RAID ROM   : RST_11.5.0.1207
LAN OptionRom    : realtek 2.41
Device OptionRom : N/A



1.Update audio table.
        2.Add S3 WHQL solution.
        3.Change win8 logo.
        4.Update GOP solution.
        5.Add RestoreSpecialBootOptions module.
01.Fix 3.3VSB power lost issue(G3-S0).
01.Patch system can't boot issue when use CMY8GX3M2A2133C11R & CMZ8GX3M2A2133C11R
           and memory frequency >=1866.
 02.Fix the issue that the system will hang 0xB4 or 0x99 when use customer usb cable
           or usb cardreaders.(USB cardreader: KAMA reader Tr, Akasa card reader)
 03.Update ME8.1.50.1456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...