Skocz do zawartości
Ram1rez

Awaria sprzętu Disk Boot Failure Insert...

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie wiosna więc postanowiłem posprzątać w pokoju i przedmuchać kompa. Konfig z podpisu.

 

Ponieważ wentylator przymocowany przeze mnie do mostka północnego coś się obluzował wymieniłem opaski na które był przymocowany na nowe i troche obruszał się radiator (prawo lewo jak przy majsterkowaniu).

 

Obecnie komputer podłączony jest na pająka, niepotrzebne urządzenia odpięte radiatory pozdejmowane i przesmarowane. Zanim udało mi się przyrócić Radeona do życia zrobiłem ok 20-30 wyłączeń na twardo (powerem) bo miałem czarny ekran. Obecnie Radek żyje jednak nadal pojawia się:

 

Disk Boot Failure Insert System Disk And Press Enter

 

to co robiłem:

 

- ustawiłem botowanie z hdd nic

- wsadziłem płytę przy botowaniu z płyty nic

- reset CMOS nic

 

Płyta wykrywa dysk w biosie

Czy macie jakieś pomysły co robić w takiej sytuacji? Sam nie wiem czy to przypadkiem mobo nie podziękowało za współpracę.

Edytowane przez Ram1rez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz gdzies Ubuntu na pendrivie? Mialbys pewnosc ze mobo jest ok, a jesli by sie odpalil to sproboj sformatowac hdd.

No i sprawdz 2x czy cos sie przypadkiem nie wypięło.

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmontowałem kompa na części bo miałem podejrzenia, że ukruszyłem chipset na płycie. Okazało się, że jest cały więc potestowałem na pająku i okazało się, że system po tych restartach padł. Dzięki panowie za odzew Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...