Skocz do zawartości
Maragast

Projekt Cooler Master Cosmos 2 WC by Maragast

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na SLI ponieważ gram w 3D (3D Vision), a tu wyświetlane są dwa obrazy, więc liczba kratek jest dzielona na 2, dlatego Crysis 3 tnie mi na maksymalnych ustawieniach. Przy SLI Titanów przez długi czas będę mógł grać w 3D (niedługo przecież wychodzi Metro Last Light oraz Battlefield 4) i przez bardzo długi czas nie będę musiał martwić się wymaganiami (chodzi mi też o zapas wydajności).

 

Bloki zamówiłem takie: https://www.cooling.pl/ek-water-blocks-ekfc-gtx-titan-plexi-nickel,produkt,554352.html

I takie coś do SLI: https://www.cooling.pl/feser-zlaczka-sli-g14-black-zestaw-uniwersalny,produkt,553124.html (przeglądałem rożne zdjęcia i połączenie kart przy pomocy tego najbardziej mi się podoba).

 

Myślałem by zamontować u siebie jedną kartę w tym miejscu gdzie jest obecna, a drugą w najwyższym slocie nad dźwiękówką. Co takim układzie myślicie??? Moim zdaniem powinno to ładniej wyglądać niż obie karty poniżej dźwiękówki (zresztą wtedy dysk na dole może się nie zmieścić, a tak w tej obudowie nieźle tam wygląda, moim zdaniem oczywiście).

 

PS Elder, super układ. A przy okazji jak tam Black Ice Projekt? Porzucony czy dalej nad nim pracujesz???

 

WŁAŚNIE PRZYSZŁY TITANY I ZASILACZ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu zmian tak będzie to wyglądać:

 

Dołączona grafika

 

Mam takie pytanie: czy po wewnętrznej stronie budy na tej dodatkowej chłodnicy też zamontować wentylator? Jeśli tak to o jakiej sile? Kompletnie nie znam się na przepływie powietrza. Czy ta chłodnica zakłóci przepływ w kompie? Czy tylny wentylator ma zasysać powietrze z zewnątrz czy przedni przez chłodnicę? Jak to najlepiej ustawić???

 

PS zastanawiam się na kupnem backplate na grafiki. "Ubrane" karty jednak dużo lepiej wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backplate do graf jak najbardziej,możesz czarne szczotkowane alu brać od EVGA (napisy można usunąć acetonem)

http://www.frozencpu.com/products/19102/ex-vga-24/EVGA_GeForce_GTX_Titan_Backplate_M021-00-000023.html

 

Chłodnica 140mm nic nie wniesie do wydajności Twojego układu,nie uzyskasz spadku temp płynu większego niż 1-2 stopnie C

a tylko skomplikujesz LC...wydaj te pieniądze na full custom okablowanie.

Efekt tej zmiany będzie od razu zauważalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy biorąc pod uwagę, że układ się rozbuduje do SLI to czy te 1-2 stopnie nie przydadzą się??? Zwłaszcza, że jest wolne miejsce i bez żadnego problemu można poprowadzić węże??? No nie wiem, ale wydaje mi się, że przy takich grzałkach jak ja mam każdy stopień się przyda. Jak sądzicie???

 

PS Elder część okablowania z oplotami już założyłem, reszta jest zamówiona i opłacona, czekam tylko aż Cooling ściągnie brakujące kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie też myślałem, że można tak zrobić. W poniedziałek Cooling wyśle mi brakujący blok na drugą kartę i zestaw do SLI, zamontuje karty i przetestuje karty. Brakujące przedłużki cooling ściągnie dopiero na 24-25 to wtedy na tamten termin zamówię chłodnicę jeśli temperatury drastycznie mi skoczą.

 

Co do Backplate to bardziej podobają mi się te od EK: http://www.ekwb.com/shop/ek-fc-titan-backplate-black.html (mam nadzieję, ze cooling je ściągnie, w razie czego widziałem je też na angeli), te od Evgi mają za dużo dziur, średnio mi się to podoba. Zastanawiam się czy nie wymalować na tym górnym jakiegoś loga Nvidii i fajnego napisu GTX Titan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo i napis wytnij z folii ploterowej w studiu reklamy i naklej na backplate.

To prosta i skuteczna metoda,zechcesz zmienić to odkleisz i dasz inne...z malowanym elementem już gorzej jak przyjdzie usunąć.

Dawno temu robiłem takie napisy do covera montowanego w benchu poniżej Maximusa.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Druga metoda to wycięcie z cienkiej pleksy wersji 3D (pleksa jest z jednej strony samoprzylepna)

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz folie skladajaca sie z 3 warstw, jak kanapka

zewnetrzne warstwy sa zabezpieczajace, po srodku folia wlasciwa

 

nacinasz folie od strony kleju tak, aby miec napis

potem odrywasz folie zabezpieczajaca od strony kleju,przykladasz do powierzchni

nastepnie odrywasz druga folie zabezpieczajaca (przed brudem np, oraz nosna aby sie calosc nie rozsypala)

a potem odrywasz zbedny kawalek folii,

 

 

cos w ten desen:

 

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie kogoś kto projektuje takie napisy? Myślałem też o nazwie układu, stwierdziłem że "Red Titan" brzmi dumnie. Chciałbym właśnie taki napis z plexy zrobić albo na przód budy albo na górę. Gdzie zrobią mi coś takiego i kto to fajnie zaprojektuje???

 

KaszpiR dzięki za filmik. Czyli ja to sam naklejam ale drukarnia wycina na folii wzór, tak??? Wycinają to z pliku komputerowego, czy jakoś inaczej??? Jak się tą maszynę ustawia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzor mozesz sam zrobic np jako grafika wektorowa, ale trzba by pewnie z nimi zagadac jak to musi dokladnie wygladac - np ktora czesc musi byc na pewno naklejona, a ktora jest zbedna.

Oni to wycinaja na folii plotterem (taka specjana drukarka).

Grafike najczesciej robi sie w jakims popularnym programie graficznym np adobe indesign/illustrator/photoshop - czyli jakis eps (postscript) albo jakis soft typu CAD.

Opcjonalnie moga przeniesc zfotografowana grafike na wektor (pewnie za dodatkowa oplata).

 

Podejrzewam ze jak juz zrobia z tego wektor to juz mozna z tego zrobic albo wycinke w ploterze albo np w pleksi, przy czym w pleksi mozna jeszcze rzezbic w 3D, ale to juz bardziej skomplikowane.

 

Sugeruje przejrzenie lokalnych gazet w sekcji drukarnie, nadruki albo obrobka CNC/serwisy samochodowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nadruk na folii jak wychodzi??? Chodzi mi teraz o ten backplate. W środku jeszcze przez okno, nie będzie widać dobrze, ze ten napis jest wypukły. Gdyby wydrukować napis na folii przylepnej i nakleić na backplate nie wyglądało to też by dobrze? Czy takie nadruki są gorsze? Niestety nie mam doświadczenia w tych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że wypukłe to plexa. Mi chodziło o to jak wydruk na folii przylepnej będzie się prezentował jakościowo, bo nie mam z tym doświadczenia. Czyli chodzi czy wydruk na folii przylepnej wygląda dużo gorzej niż wydruk z folii ploterowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, wielkie dzięki za odp.

Mam też inne pytanie. Czy backplate ma jakieś specjalne wypukłości by odpowiednio dotykał kartę i odprowadzał ciepło, czy od strony wewnętrznej to zwykła blach. Pytam bo nie jest łatwo ściągnąć backplaty do Titana i zastanawiam się czy nie można samemu ich zrobić. Wyciąc kawałek blachy, wywiercić dziurki, pomalować na czarno i przykręcić. Czy lepiej nie bawić się w takie rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od karty, nie patrzylem na titana, ale np na niektorych kartach pomaga to chlodzic pamieci albo modul kontrolujacy prad, sa np wypustki gdzie podklada sie termopady.

 

Ale w wiekoszosci przypadkow raczej backplate jest po to, aby ukryc PCB karty i tyle. Nawet sa specjalne stand offy aby karta nie dotykala czegokolwiek.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOJE NOWE KOMPONENTY:


Dołączona grafika

Dołączona grafika


Fajne wrażenie trzymać w rękach dwa Titany, najszybsze jedno procesorowe karty graficzne.
Zasilacz ma co prawda ładne czarne przewody, ale bardzo twarde i ciężko się układają, więc całe szczęście, że kupiłem oploty.



KOMPLIKACJE:


Niestety Cooling pokpił sprawę, jeden blok na Titana, mam drugi przyjdzie dopiero w przyszłym tygodniu, podobnie przedłuzki do karty graficznej. Angela ściąga backplaty, też mają być na przyszły tydzień. Zatem dopiero w przyszłą sobotę projekt zostanie dokończony.

Nie mogłem tak długo czekać z montażem nowych podzespołów bo znalazłem kupca na zasilacz. Wymontowałem starą kartę, zamontowałem dwa Titany z fabrycznym chłodzeniem, a węże tymczasowo połączyłem starym czujnikiem temperatury cieczy, bo z z dwóch stron dokręcało się złączki.

Zrobiony na szybko tymczasowy układ i zrobione na szybko fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było też zamówić backplate w coolingu, bez problemu zamawiają to, czego nie ma w sklepie online - jedyna różnica polega na tym, że trzeba zrobić przedpłatę.

Mysle ze i tak sobie poczekasz, bo EKWB pewnie dopiero wierci te bloki/backplate - daltego idzie tak wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angela ma tańsze i sprowadzi na ten sam termin.

 

Nie byłbym taki pewien Dołączona grafika

 

Ja na węże, które zamawiałem w poniedziałek i miały być "max w piątek" czekałem prawie dwa miesiące.

 

Cooling z realizacją dużo lepiej ale też jak czegoś nie mają na stanie to poczekasz...

 

Dlatego ja w polskich sklepach zamawiam tylko to co jest na stanie a to czego nie ma kupuję w aquatuning.pl lub w case-king. Paczki przychodzą bardzo szybko z tą różnicą, że trochę kosztują, ale dla Ciebie to chyba nie jest problem ? Dołączona grafika

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy większych setach bardziej się opłaca zamawiac bezposrednio u producentow.

 

Ja tak na przyklad zrobilem z EKWB, jak zamawialem czesci. Z jednej strony to byla jedyna opcja aby dostac bloki, ktorych juz nie produkowali (mieli bardzo malo na stanie), a z drugiej strony nie sciemiaja z datami dostawy - np poinformowali mnie, ze z przyczyn produkcyjnych moj blok na grafike bedzie dopiero wycinany w nastepnym tygodniu.

 

Niestety w wielu sklepach traci sie wazne informacje typu czas realizacji dostawy miedzy producent - sklep - uzytkownik koncowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie sytuacja wygląda tak: mam już drugi blok na kartę graficzną (cooling wyrobił się w czasie) jak i złączki do SLI; dziś dojdą bacplaty z angeli (też wyrobili się w obiecanym czasie). Jedyne czego brakuje to dwóch przedłużek z oplotami PCI 6 pin (tym razem Cooling zawalił). Jak Jacentemu będzie pasował jutrzejszy dzień to wodujemy grafiki, bawimy się z oświetleniem i prawie kończymy build (jedynie te brakujące przedłużki trzeba będzie domontować).

Ponadto stwierdziłem, że trochę biednie wygląda blok na dwie kości ramu. Aby układ był jak najbardziej zbliżony do ideału konieczna jest zamiana go na blok na 4 kości. Dwa sloty na ram nie działają, więc muszę zamontować tam jakiś ram "atrape", by założyć większy blok i całość lepiej wyglądała. Na ebay'u znalazłem w niskiej cenie kości jednogigowe dominatorów i je zamówiłem. Teraz czekam tylko na te kości i na większy blok.

 

PS Heat wyobraź sobie, ze wysokie koszta po zakupie dwóch Titanów są problemem. Musiałem nieźle się zapożyczyć i kombinować by móc sobie pozwolić na taka konfigurację, więc przez pewien czas będę tylko spłacał te Titany. Już musiałem się nieźle gimnastykować by zamówić te backplaty i dodatkowy ram, na szczęście udało mi się sprzedać parę starych elementów i tylko dzięki temu kupiłem te części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze tak. Już w momencie gdy układ był kompletny poza oplotami i oświetleniem byłem bardzo usatysfakcjonowany, że sam wszystko zaplanowałem i złożyłem. Jak dopnę to wszystko do końca myślę, że powinienem być zadowolony. W sumie mam komputer marzeń, dwa Titany, procek podkręcony do 4,6 (a może da się jeszcze więcej z niego wyciągnąć, przynajmniej spróbujemy z Jacentym), każda gra pójdzie na maksa w 3D, do tego już wygląda super (super układ w super budzie). Raczej osiągnę satysfakcję.



Elder, w sumie masz rację. Już chodzą mi po głowie pewne modyfikację, ale to, że chcemy coś zmienić wcale nie neguje tego, że mamy satysfakcję z tego co już zostało osiągnięte. Nie myl satysfakcji ze spełnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc, Titany uzbrojone w bloki wodne i backplate. Choć już parę kart graficznych zwodowałem, to dzisiaj miałem lekkie drżenie serca przy grzebaniu w kartach za prawie cztery koła za jedną :). Ale, prawdę mówiąc, szybko poszło uzbrojenie kart w bloki (wprawa robi swoje), poza tym, okazało się, że taśmy termo są jednakowej grubości, więc nie było możliwości pomyłki. Karty wyglądają fajnie. Zastrzeżenie mam do łączki SLI http://angela.pl/p8026,feser-zestaw-zlaczek-sli-g1-4-1-3-sloty-niklowana-na-czarno.html , a raczej do uszczelek, są zbyt cienkie i przy dokręcaniu nakrętki, szybko oparły się o metal bloku, a nawet nie poczułem, żeby uszczelka coś uszczelniła. Na szczęście mieliśmy do dyspozycji ciut grubsze uszczelki, więc problem został zażegnany. Niestety, czasu starczyło tylko na uzbrojenie grafik i włożenie do budy. Więc czekamy aż Maragast skończy całą resztę i pochwali się efektem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...