Skocz do zawartości
Mrcn92

Lumia 710 - błąd karty sim.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z ww. telefonem. Bez problemu działał przez dwa miesiące, aż do momentu kompletnego rozładowania. Dwa dni temu doszło do takiej sytuacji. Podłączyłem nokie do ładowana przez usb w pc, włączyłem i ukazał mi się mym oczom niemiły komunikat :/ "Brak karty SIM lub jest ona nieprawidłowa". Pokazuje mi przekreśloną kartę sim w lewym górnym rogu. Zasięg jest, bo na alarmowe numery można się dodzwonić. Po paru próbach włączenia i wyłączenia telefonu karta "zaskoczyła" na sekundę i znowu wywaliło błąd. Kartę sprawdzałem w innym telefonie i działa bez problemu. Próby zmiany softu nic nie dały :/ Może ktoś miał podobny problem i jest w stanie mi pomóc? Byłbym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta docinana, próbowałem wyjąć i włożyć, karta w innym telefonie działa, telefon z inna karta sprawdzałem i też nie działa.

 

Edit:

Dodam jeszcze, że numer telefonu przez telefon jest odczytywany w ustawienia>aplikacje>telefon

Edytowane przez Mrcn92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wloz inna karte i bedziesz wiedzial czy to czytnik czy karta. Czasem zdarza sie tak, ze karta, ktora dzialala wczesniej z telefonem po prostu przestaje i nie pozostaje nic innego jak wymiana na nowa u operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Dodam jeszcze, że numer telefonu przez telefon jest odczytywany w ustawienia>aplikacje>telefon

 

Z ciekawości sprawdziłem w 610, czy ten numer nie jest gdzieś zapamiętany. Wyjąłem sim, nie było informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z inną kartą ten sam objaw. Jakby czytnik był w jakimś stopniu uszkodzony, to można by było przeprowadzić import kontaktów z karty sim na telefon? Bo wydaje mi się, że nie, a taką operację mogę przeprowadzić.

 

Edit:

Ogólnie mówiąc, problem jest z nawiązaniem połączenia z siecią. Telefon nawiązuje połączenia z numerami alarmowymi.

Edytowane przez Mrcn92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to wyglada na zablokowany IMEI po stronie operatora. Stad tez pytanie czy to twoj telefon, na ktory masz domukenty czy tez znaleziony (zdarza sie) badz odkupiony bez papierow i po prostu ktos go w koncu zglosil a operator zablokowal. Jako takiej bazy, w ktorej mozna by sprawdzic IMEI nie ma. Moglbys sie zglosic na policje ale wowczas jestli faktycznie jest zablokowany to Ci go zabiora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, nikt sie w to specjalnie nie bawi. Teoretycznie, pierwotny wlasciciel wciaz moze zglosic taki telefon jesli mu cos odbije. Mozliwe tez, i to bardziej prawdopodobne, ze pierwotny wlasciciel przestal placic abonament i operator telefon po prostu zablokowal. Na Twoim miejscu podszedl bym do tego sklepu i sprobowal wyjasnic sprawe. Jako-takiej bazy, gdzie mozna by sprawdzic czy dany IMEI jest zablokowany nie ma, ale jesli to przy okazji serwis telefonow to powinni miec mozliwosc "wpisania" tego IMEI do jakiejs antycznej Nokii w celu sprawdzenia i wyjdzie czy faktycznie tu lezy problem.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...