Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego Matrixa i fajna sztuka się trafiła, ASIC 81% to od razu za tetsy się zabrałem.
Do tej pory maks co wyciągnąłem z tej sztuki to 1391 rdzeń/8000 pamięci 
przy 1.185v i 1.1v PEX_VDD (od PCI-E)
Jest jeszcze VRM clock i 3.3 Voltage ale tego nie ruszam bo nie mogę nigdzie się doszukać od czego to dokładnie jest.
Po za tym PEX_VDD na def jest na 1.06 i wtedy karta łapie zwiechy przy 1350 mhz a po zmianie na 1.1v leci prawie 1400,
Bezpiecznie jest na tym 1.1v trzymać? 

 

 

Edytowane:

Mój Matrix poszedł pod LN2 (1900 na rdzeniu przy początkowych testach robi)

w zamian dostałem jedną z 12 MSI Lighting 780 Ti, karta rewelacja.

ASIC 84% i leci jak szalona, pamięci Samsunga zamiast Hynixa robią swoje, nawet na mniejszych taktach lepsze wyniki (timingi).

Jak porobię testy to powrzucam info o tym jak to lata :)

 

Edycja 1:

 

Karta przy 1.121v i AUX voltage czyli PLL leci na 1400/7600 :D

bios LN2 , więc napięcia mogę brać całkiem wysoko, ale jeszcze vcore trzymam na 1.212v, podobne te karty mogą nawet 1500 na air robić, zobaczymy. Powrzucam screeny i możliwe że filmik nagram jakiś z UWAGA...

SLI Lightinga 780 Ti + Kingpina 780 Ti (wersji z Samsungami zamiast Hynixów, tak jak i Lighting) kumpla który siedzi u mnie z kompem i właśnie testuje Kingpina :)

 

http://www.3dmark.com/3dm/3990628

 

1400/8000

 

 

http://www.3dmark.com/3dm/3991073

 

1416/7600 przy 1.175v vcore i 1.113 AUX

 

 
Masakryczna jest ta karta po prostu, podejrzewam że 1500+ na AIR jest w jej zasięgu :)
Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zna się na naprawie kart graficznych? Wole się zabezpieczyć na wypadek lipy gdyby nic nie udało się zrobić.
Wkleję wiadomość jaką posłałem do kilku serwisów.

"Witam serdecznie, stałem się właścicielem limitowanej karty graficznej MSI GTX 780 TI Lighting (tylko 12 sztuk wyprodukowano).
Niestety karta padła, podejrzewam że soft (MSI Afterburner) dowalił jej zbyt duże napięcie, stało się to przy benchowaniu 3dMarkiem Fire Strike
Przy 1400 mhz na rdzeniu , napięcie 1.212v oraz PLL 1.150v

Zwiecha, czarny ekran i restart komputera, wentylatory pracują na 100% jednak nie świeci się żadna z diód przy sekcji zasilania.
Karta została rozberana, obejrzana i sprawdzona miernikiem, brak jakichkolwiek oznak spalenia czy to mosfetów, czy rdzenia, PCB również jest czyste.
Natomiast miernik wskazuje na brak napięć w okolicach GPU. Moja druga karta ASUS GTX 780 TI DC2 działa bez zarzutu, także platforma jest ok.

Karta jedzie na RMA i zobaczymy czy dadzą radę ją naprawić, jeżeli nie to z racji tego iż jest to limitowana edycja są dwa wyjścia. Albo do kosza albo naprawa w zewnętrznym serwisie.
W związku z tym mam pytanie, czy jesteście Państwo w stanie podjąć się takiej naprawy i jaki byłby jej ewentualny koszt?
Za około 2-3 tygodnie będę wiedział czy karta jest naprawialna czy nie, jednak wolę wcześniej być przygotowanym w razie "czarnego scenariusza".

Jutro pewnie sprzedam swojego DC2 (w bardzo dobrej cenie dla mnie wink.gif ) I zamawiam dwa Matrixy 780 Ti do SLI, ale tak czy owak tej karty mi szkoda , chociaż nawet martwa pewnie nieźle się sprzeda. Za pomoc w ewentualnej niezbędnej naprawie (o ile będzie możliwa) odwdzięczę się opłacalnie, jakoś się dogadamy smile.gif 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ponawiam pytanie.

Mam artefakty w Wiedźminie 2 nawet na stockowych taktowaniach, co się nie zdarza w nowszych grach typu Crysis 3, Battlefield 4, Metro Last Light.

Czy ktoś z Was przyuważył arty w wieśku na swoich kartach?? Być może padła mi jakaś kostka pamięci, tylko jak to sprawdzić, skoro problem występuje tylko w jednej lub w dwóch gierkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ponawiam pytanie.

Mam artefakty w Wiedźminie 2 nawet na stockowych taktowaniach, co się nie zdarza w nowszych grach typu Crysis 3, Battlefield 4, Metro Last Light.

Czy ktoś z Was przyuważył arty w wieśku na swoich kartach?? Być może padła mi jakaś kostka pamięci, tylko jak to sprawdzić, skoro problem występuje tylko w jednej lub w dwóch gierkach .

Jakie stery ? I opisz dokładniej te arty + przy jakich ustawieniach grafiki itd. Podejrzewam że maks + uber ?

 

Niedawno przechodziłem "Wiedźmina 2 "i nie widziałem żadnych problemów.

Jeżeli w innych grach jest wszystko ok to może to być kwestia sterów albo coś z "W2" nie tak.

 

Jeżeli tak jak Ci radził Elvis, sprawdzisz 3dMarkiem 11 czy też Fire Strikiem i wszystko będzie ok, problem miejsce będzie miał jedynie w "W2" - To przeinstaluj grę i sprawdź raz jeszcze.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki najnowsze. Najczęściej artefakty występują po wczytaniu stanu gry. 3DMarki: FireStrike i 3DMark 11 nawet na podkręconej karcie bez jakichkolwiek nieprawidłowości.

Próbowałem nawet downclockowaną kartę czy odclockowany proc i pamięci- cały czas to samo.

Dziwi mnie tylko, że w nowych grach , które są bardziej wymagające dla grafiki, nie zaobserwowałem artefaktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, czy jedyną różnicą pomiędzy:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-780-ti-3gb-gddr5-384-bit-hdmi-2xdvi-dp-box-gtx780ti-dc2-3gd5-662965/

a

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-780-ti-dc2oc-3gb-ddr5-384bit-pci-e-2dvi-hdmi-dp-box-gtx780ti-dc2oc-3gd5-626655/

jest zegar 876 a 954?

 

Jeśli tak, to czy tą tańszą wersję da się podkręcić (skoro ten sam producent i to samo chłodzenie) do poziomi tej droższej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

 

Pytanie proste i szybkie. Opłaca się brać na dzień dzisiejszy GTX 760 (upatrzyłem sobie od EVGA SC z Blowerem), czy lepiej poczekać miesiąc i popatrzyć co zaprezentuje sobą GTX 960 (wydajnościowo jak i cenowo)?

760-tkę na chwilę obecną mam w przedziale 799 (EVGA, Zotac, Palit, Gainward) - 819 (MSI). W grę wchodzi tylko chłodzenie typu Blower.

 

Pozdrawiam,

LuziQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kompletnie nie opłacalny zakup w tej cenie. Wstrzymaj się do premiery gtx 960, może gtx 770 polecą resztki na wyprzedaży poniżej 1k nówki....może, bo mieszkamy w republice bananowej, więc równie dobrze może się wydarzyć cokolwiek.

Edytowane przez piet
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też prostokątne artefakty w stałym miejscu na samym początku gry Metro Last Light, podczas jazdy metrem w rozdziale :"Pociąg ku przeszłości". Możecie to sprawdzić na Waszych konfiguracjach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwozdkę...

Podczas grania zdarza się, że komp mi się restartuje lub zawiesza z charakterystycznie zapętlonym dźwiękiem . Myślałem, że to grafika ale furmark ponad 30 minut leci i nic. Karta wygrzewa się do 90 st.

 

Fur_Mark_2014_10_01_00_21_19_63.jpg

 

Teraz w tle zapuściłem Prime95 test blend by ruszyć również pamięć. Też już dobre 30 minut leci i w między czasie włączyłem furmarka i kilka okien z fotografiami i wszystko działa. Gdzie mam szukać przyczyny "zwiech" podczas grania?

 

Zdarzało się to na vista a teraz po przejściu na win7 również.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal jeszcze jakieś 3DMarki. Np 3Dmark 11. Jak problem się nie pojawi to szukaj przyczyn programowych. Problem może sprawiać nawet jakiś użyty sterownik karty dźwiękowej lub cokolwiek. Tak wiem że problem masz na nowym systemie.  Inna opcja to dalsze grzebanie w sprzęcie. Czyli odłączasz np jedna kość pamięci. I sprawdzasz każdą po kolei. Sprawdzasz grafikę na innym kompie. Przyczyn może być wiele.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. dostawałem BSOD'a na Win7 spowodowanego sterownikami karty WiFi.

Tak gwoli przypomnienia, Windows ma coś takiego "Podgląd zdarzeń". Zazwyczaj tego typu zwiechy, restarty są odnotowane w dziale "System", przez co jest łatwiej dojść do sprawcy konflitku. Polecam popatrzeć na zegarek i sprawdzić winowajcę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Rozumiem, że pół godziny furmarka wystarczy. Poszedłem dalej tropem sterowników... wywaliłem od dźwięku hd nv, przeinstalowałem sterowniki od płyty głównej i pojawił się bluescreen.

 

WP_20141001_001.jpg

 

Okazuje się, że to nie audio. Po informacjach z BS doszedłem, że to urządzenia IEEE 1394 a co za tym idzie FireWire.

 

Przywróciłem więc ustawienia bios i śmiga jak do tej pory.

 

Dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że problem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furmarka w ogóle się nie stosuje. Karty graficzne (albo sterowniki) gdy wykryją jego użycie zrzucają takty wchodzą w "tryb ochronny" żeby się nie spalić. najlepszym testerem są gry - różne. np tombraider ostatni mocno rozgrzewa karty i z miejsca praktycznie wychodzi gdy coś jest z nimi nie tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furmarka w ogóle się nie stosuje. Karty graficzne (albo sterowniki) gdy wykryją jego użycie zrzucają takty wchodzą w "tryb ochronny" żeby się nie spalić. najlepszym testerem są gry - różne. np tombraider ostatni mocno rozgrzewa karty i z miejsca praktycznie wychodzi gdy coś jest z nimi nie tak. 

 

firestrike tez zrzuca takty :/.

 

@up tez uzywam unigine heaven do grzania karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami pewną ciekawostką, dorwałem dziś w swoje ręce nówkę 780Ti DC2 z ASICiem 77.8% (jako że nie chcę się bawić w 980ki a 780Ti mam znacznie taniej) , zadowolony zabrałem się za testy OC i nagle ku mojemu zdziwieniu, czarny ekran, wentyle na 100% i restart systemu.

Myślałem że jakaś totalnie lipna sztuka, jednak co się okazało?

 

https://forums.geforce.com/default/topic/759171/geforce-700-600-series/asus-geforce-gtx-780-ti-black-screen-and-reboot-right-after-the-game-start/2/

 

"Τhe solution to my problem was a "Disable.exe" that disables the OCP/OVP protection of the card. I am reffering to the "exe", that is uploaded by this guy in the link below. I saw it randomly by searching the web as I was trying to find a solution to my problem...
 
 
 
 
For some ridiculous reason that i can't understand, the OCP/OVP protection "cut out" the card even at stock speeds at 3dmark fire strike and it caused that ridiculous malfunction to my pc.
 
Now, i am able to run 3dmark fire strike without issues, not only at the stock card clock's, but even at 1230mhz boost clock with stock bios and stock voltage...
3dmark firestrike.jpg
 
I downloaded the little program and EVERYTHING is now perfect , boosted to 1220 Mhz , no crash , fluid , no loud fan and a average temperature of 40°
 
I hope all people who had this issue will see this post and Dcult will fix his problem too . Thank you guys for the help :)"
 
MI pomogło również, karta robi ponad 1250 mhz i leci dalej...Co za motyw.Spotkał się z tym ktoś? Czy jest to tylko bug ASUSa czy inne 780Ti też na to cierpią?
 
Edytowane:
 
Na starszych sterach czyli 340.52 jest ok, problem występuje przy 344.11
Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bump!

 

Witam, dzisiaj przy odkurzaniu odbudowy zauważyłem dziwny nalot na dwóch elementach na karcie graficznej C5104 i C5103, Gigabyte GV-N760OC-2GD REV 2.0. Karta nie była podkręcana, kupiona 10. 2013r. Nie wykazuje żadnych zmian w działaniu. Czy jest się czym niepokoić? 

Załączam dwa zdjęcia, drugie po przetarciu pędzelkiem...

 

sw8ydk.jpg

2l2u55.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do was prośbę o podpowiedź / poradę.

Posiadam płytę Asrock Z68 Extreme 3 Gen 3, procka i5 2500k ze zintegrowaną grafiką HD 3000. Wczoraj dokupiłem grafikę Asus GeForce GTX 760 (GTX 760-DC2OC-2GD5)

Zakupu dokonałem głównie dla wykorzystania technologii CUDA.

Korzystam na co dzień z programu Adobe Premiere Pro CS6 który wspiera tą technologie przy renderingu video, oczywiście trzeba tę kartę ręcznie dopisać w pliku konfiguracyjnym programu by ten ją wykorzystał. Jednak przyrost obliczeniowy jaki uzyskałem jest mizerny - tzn film który kompresuje się normalnie około 12 minut tu pozwala na to w około 6 minut.

Zastanawia mnie to trochę, dlaczego tak jest skoro kolega używa na platformie AMD starszego GTX 440 i uzyskuje wynik przy tym samym filmie na poziomie 3 minut, natomiast szwagier na także na AMD osiąga niecałą minute na GTX 550 TI blisko 12 razy szybciej, a ja ledwo dwa razy szybciej.

Zastanawiam się czy będę potrzebował procka z obsługą PCI-E 3.0 czy mój i5 wystarczy ponieważ zauważyłem jeden problem - moja karta w porcie PCI-E 3.0 działa jako 2.0

 

Poniżej screene z konfigu kompa:

Edytowane przez sadaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni mają Fermii, Ty masz Keplera.

 

No i zainstalujcie te same sterowniki graficzne.

 

p.s.. daj link do wersji Adobe Premiere Pro CS6, z której korzystasz, to sprawdzę u siebie na mini Maxwelu :)

 

U Ciebie będzie PCI-E 2.0 bo masz procesor i płytę z standardem PCI-E 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni mają Fermii, Ty masz Keplera.

 

No i zainstalujcie te same sterowniki graficzne.

 

p.s.. daj link do wersji Adobe Premiere Pro CS6, z której korzystasz, to sprawdzę u siebie na mini Maxwelu :)

 

U Ciebie będzie PCI-E 2.0 bo masz procesor i płytę z standardem PCI-E 2.0.

 

W zasadzie ma się to w ten sposób że Adobe Premier Pro CS6 możesz poszukać na Chomiku - są wersje testowe :) Ja z uwagi na swoją pracę używam orginału.

Procesor obsługuje tylko 2.0 to wiem, jednak płyta główna obsługuje standart 3.0, mimo to zdaje sobie sprawe że mimo iż ma PCI-E 3.0 to i tak przepustowość dostosuje się do 2.0.

 

Można jeszcze użyć tego programu do obróbki grafiki

http://www.machineryhdr.com/download/hdreffects/001/MachinerySetup.msi

 

Po zainstalowaniu przy pierwszym uruchomieniu wykryje karte Cuda i mierzy współczynnik przyśpieszenia - mój na powyższej konfiguracji wynosi 2.55

Ale co ciekawe na komputerze w pracy w konfiguracji:

Procek Intel Pentium G860 LGA 1155 też wspiera maksymalnie PCI-E 2.0, płyta główna GIGABYTE B75M-D3H, pamięć tylko 4GB i system Windows XP

współczynnik przyśpieszenia wynosi 9,53

 

Nie jestem pewien czy winy nie ponosi tu przypadkiem system / w domu mam windows 8.1 x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz specjalną wrsję płyty z  układem logicznym PLX PEX8608 :)

 

Sam Z68 nie wspiera PCI-E 3.0, ale to bez znaczenia, bo procesor to SB.

 

 

Ten program wykazuje 4.74 współczynnik CUDA na I3 3220 + 750Ti + WIN10 64 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...