Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie patrze od pewnego czasu i zauważyłem jedna rzecz. Czemu w testach na nowych sterownikach i w nowych grach 780ti ma wydajności gorsza od 970? Poprawili coś w sterach w nowych gtxach czy specjalnie obniżają wydajności 780?

Nowy cod, nowy assasin itd wtf? Czy ja mam jakąś paranoja?

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrze od pewnego czasu i zauważyłem jedna rzecz. Czemu w testach na nowych sterownikach i w nowych grach 780ti ma wydajności gorsza od 970? Poprawili coś w sterach w nowych gtxach czy specjalnie obniżają wydajności 780?

Nowy cod, nowy assasin itd wtf? Czy ja mam jakąś paranoja?

Nic się nie martw, GTX 970 to może najwyżej sekcje zasilania 780Ti czyścić ;-)

Już był taki "geniusz" na PcLabie co sprzedał 780Ti za jakieś grosze , DOPŁACIŁ 300 zł do 970 a teraz płacze co on zrobił, ze wydajność mniejsza i gry gorzej chodzą :D

Pamiętaj że marketing jest nastawiony na to by sprzedać nowe karty.

Realnie w grach to i 980ki jakieś cudowne nie są względem 780Ti, różnica kosmetyczna. Także 970 to nie ma nawet co podskakiwać do 780Ti.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy sli powinno śmigać przy łączeniu każdej gf 780 ale niereferencyjnych? Znajomy nie może odpalić Poseidona z Strixem. Jedyna różnica to 3 a 6GB vram.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe łączenie różnych kart i łączenie kart z rożną ilością pamięci, dlatego napisałem oficjalnie się nie da :>

 

Link

 

Link

 

Co do pamięci z karty 6gb zostanie wykorzystane tylko 3gb, co do drugiego połączenia szybsza karta zwolni  czy wynikną z tego jakieś dodaktowe anomalie w płynności itp tego nie wiem.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki pewien problem z OC karty Gigabyte GTX 770 WF3X. Otóż, jak podkręciłem karte +30Mhz rdzeń i +250 memki (oraz napięcia i TDP na max) to wszystko było OK w teście ale w grach np. AC IV to po ok. 10-20 minutach gra wywala do pulpitu i ustawia karte do fabrycznych ustawień. Dziwne, że w systemie nie było jakiegoś komunikatu błędu i co gorsza musiałem wyłączyć gre po przez menadżera zadań z kursorem klawiszy (myszka działała ale byla niewidoczna).

Spróbowałem dalej, tym razem ustawiłem tylko pamięci (+300Mhx) oraz napięcia i TDP. Wtedy grało się nieco dłużej jakieś ok. 30 minut a może nawet dłużej do czasu aż gra znów wywaliła do pulpitu.

Jak uważacie, czy winą może być kiepski egzemplarz GPU czy zasilacz poprostu nie wyrobił się?

Konfig to:

MSI Z87-G43

i5 4670K @4400 1.230v

2x 4GB TG Vulcan 1866 MHz CL9
Gigabyte GTX 770 WF3X  Asic 77%
WD Caviar Blue 1TB
WD Red 2 TB
Plextor M5S 128 GB
SilentiumPC Deus M1 550W

Zalman Z11 Plus

 

Jak widać procesor też został podkręcony.

Wcześniej grałem w AC III z podkręconym GPU na +30 Mhz oraz +150 Mhz memki i nie było problemu, jednak przy dalszej próbie podkręcania (+40 Mhz rdzeń i 200 Mhz memki) skończyło się tak samo jak przy AC IV po 20-30 min. Również sprawdziłem w innych tytułach jak GTA IV czy Splinter Cell Blacklist, tych tytułach już w czasie 10 minut!

Tylko na nie podkręconym grafie gry chodzą bez zarzutu.

Karta graficzna była podkręona poprzez program nvidia inspector z poziomu administratora.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki pewien problem z OC karty Gigabyte GTX 770 WF3X. Otóż, jak podkręciłem karte +30Mhz rdzeń i +250 memki (oraz napięcia i TDP na max) to wszystko było OK w teście ale w grach np. AC IV to po ok. 10-20 minutach gra wywala do pulpitu i ustawia karte do fabrycznych ustawień. Dziwne, że w systemie nie było jakiegoś komunikatu błędu i co gorsza musiałem wyłączyć gre po przez menadżera zadań z kursorem klawiszy (myszka działała ale byla niewidoczna).

Spróbowałem dalej, tym razem ustawiłem tylko pamięci (+300Mhx) oraz napięcia i TDP. Wtedy grało się nieco dłużej jakieś ok. 30 minut a może nawet dłużej do czasu aż gra znów wywaliła do pulpitu.

Jak uważacie, czy winą może być kiepski egzemplarz GPU czy zasilacz poprostu nie wyrobił się?

Konfig to:

MSI Z87-G43

i5 4670K @4400 1.230v

2x 4GB TG Vulcan 1866 MHz CL9
Gigabyte GTX 770 WF3X  Asic 77%
WD Caviar Blue 1TB
WD Red 2 TB
Plextor M5S 128 GB
SilentiumPC Deus M1 550W

Zalman Z11 Plus

 

Jak widać procesor też został podkręcony.

Wcześniej grałem w AC III z podkręconym GPU na +30 Mhz oraz +150 Mhz memki i nie było problemu, jednak przy dalszej próbie podkręcania (+40 Mhz rdzeń i 200 Mhz memki) skończyło się tak samo jak przy AC IV po 20-30 min. Również sprawdziłem w innych tytułach jak GTA IV czy Splinter Cell Blacklist, tych tytułach już w czasie 10 minut!

Tylko na nie podkręconym grafie gry chodzą bez zarzutu.

Karta graficzna była podkręona poprzez program nvidia inspector z poziomu administratora.

Znajdź najpierw maks OC rdzenia a nie od razu jedno i drugie kręcisz, wychodzi na to że pamięci w Twojej karcie są za słabe, to raczej nie jest rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź najpierw maks OC rdzenia a nie od razu jedno i drugie kręcisz, wychodzi na to że pamięci w Twojej karcie są za słabe, to raczej nie jest rdzeń.

A skąd wiesz, że kręciłem oba na raz? Najpierw skończyłem +50Mhz (rdzeń) po tym jak Msi Kombustor wywalił jakiś komunikat błędu pliku. Potem kręciłem pamięci. Jak wszystko było OK to dałem oba suwaki na swoim miejscu i taki z niego efekt wyszedł.

Dobra dałem sobie z tym spokój i zauważyłem że karta sama w sobie podkręciła (czy jakość tak nazwać). Sprawdziłem w Nvidii Inspector wykresu i zauważyłem takty rdzenia non-stop 1228 Mhz a czasem 1232 Mhz na rdzeniu, skoro nic nie zostało podkręcone. Efekt taki wyszedł dopiero po daniu napięcia i TDP na max. Dalej już tylko z memkami pobawilem i na razie jade na 1928 Mhz(7712 Mhz efektywne).

 

EDIT

Przed chwilą pograłem na +50 Mhz na rdzeniu (tylko) i efekt taki sam, tylko podkręcona pamięć nie robi zarzutu. Nie rozumiem takiego zachowania. Czyli mam twierdzić, że to wina rdzenia a nie pamięci? Niby nie kręciłem na max możliwości ale nie widzę tutaj różnicy.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że kręciłem oba na raz? Najpierw skończyłem +50Mhz (rdzeń) po tym jak Msi Kombustor wywalił jakiś komunikat błędu pliku. Potem kręciłem pamięci. Jak wszystko było OK to dałem oba suwaki na swoim miejscu i taki z niego efekt wyszedł.

Dobra dałem sobie z tym spokój i zauważyłem że karta sama w sobie podkręciła (czy jakość tak nazwać). Sprawdziłem w Nvidii Inspector wykresu i zauważyłem takty rdzenia non-stop 1228 Mhz a czasem 1232 Mhz na rdzeniu, skoro nic nie zostało podkręcone. Efekt taki wyszedł dopiero po daniu napięcia i TDP na max. Dalej już tylko z memkami pobawilem i na razie jade na 1928 Mhz(7712 Mhz efektywne).

 

EDIT

Przed chwilą pograłem na +50 Mhz na rdzeniu (tylko) i efekt taki sam, tylko podkręcona pamięć nie robi zarzutu. Nie rozumiem takiego zachowania. Czyli mam twierdzić, że to wina rdzenia a nie pamięci? Niby nie kręciłem na max możliwości ale nie widzę tutaj różnicy.

No to wychodzi na to że rdzeń nie chce więcej lecieć, zdarza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to że rdzeń nie chce więcej lecieć, zdarza się.

Zaczyna mi to wyglądać jak u Caleb-a, którego testował tego Gigabyte-ya. Zastanawia mnie czy to nie czasem wina zasilacza? Skoro po podkręceniu podczas grania, po ok. ponad 10-15 minutach gra wywala do pulpitu. Zostawiając aplikację w tle włączoną, którego wspomniałem w pierwszym poście. To wyglądało tak jakby czegoś zabrakło, tylko nie wiem czego.

Mam pytanie, czy kręcąc sam RAM w GPU to też bierze zasilanie? Tzn. mam na myśli pobór prądu. Wiem tyle, że podkręcająć rdzeń podnosi też zużycie i temperature ..ale pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy jest problem.

 

 Gigabyte 780 OC windforce - zmieniłem na karcie kumpla chłodzenie fabryczne na arctic hybrid 

 

Problem polega na tym że falują obroty wentylatorów gdy spadają poniżej 50% - ok 2000rpm. efekt jest taki że gdy spadają poniżej tego progu np na 800 (30% lub coś koło tego) w idle to po paru sekundach karta wbija wentylatory na maxa i znowu spadają na 800 i tak w kółko. gdy natomiast latają na 50% czyli na 2000rpm jest stabilnie. dodam że max jaki wyciągają wentlatory tego arctica to 2100rpm. jednym słowem jest do [gluteus maximus] bo powinno być cicho w idle a szumienie pod obciążeniem.

 

oczywiście zmiana chłodzenia pomogła z temperaturami gdyż poleciały o 30C w dół pod obciążeniem. przed zmianą chłodzenia karta miała 78C teraz 50C. 

 

moim zdaniem wszystko wskazuje na biosa karty.

 

czy gdy przerobię biosa np referenta od 780 - w kepler edytorze wbijając wszytkie wartości power targetu od GIGAshita to karta będzie działać czy ją uwalę. 

 

jak sobie z tym problemem poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co w związku z tą szyną w 960? Liczą się testy, a nie specyfikacja na papierku.

Jakie niby ma problemy ze sterownikami r9 280?

Z takim podejściem to kupuj lepiej 760 i wywal w błoto 900zł bo inna karta i tak Cie nie zadowoli.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premiera_geforce_gtx_960_test_kart_graficznych_za_1000_zlotych?page=0,0

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

aleś nerwowy:) artykuł spoko

wiec nadal nie wiem co wybrać bo dużo ludzi zachwalało mi 760 ja tez wolałem nowsze grafy wiec jestem w kropce do poniedziałku musze kupić jakąś grafikę 960 280 760:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem bo odebrałem gtx 770 od GB z serwisu, na protokole było napisane "Naprawiona" więc uradowany wkładam do PC odpalam i niestety jak walił artefaktami w 2D po instalacji sterowników tak wali nadal...;/ sprawdzałem innego gtx 770 w tym PC i nie ma takich problemów. Iść do sklepu i słać ją znów na 3 tyg na serwis, czy co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, 

 

Jakiś czas temu kupiłem 780 Lightning zachęcony możliwościami OC i dobrego seryjnego coolera. Niestety jeżeli chodzi o OC to jestem lekko mówiąc rozczarowany. Moja sztuka bez ruszania napięca nie idzie wyżej niż 1190MHz (max zegar w boost), jak dam core voltage na +100mv to napięcie gania od 1.190 do 1.21v i max 1220MHz jest stabile. Możliwe, że dorwałem taką słabą sztukę? Widziałem, że jakieś customowe biosy są do tego, ale nie bardzo wiem który wrzucić do mojej sztuki. W 660Ti i 670 było łatwo bo edytowałem sobie swój bios i wrzucałem taki jak chciałem, tutaj jednak jakoś nie mogę się połapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się biosem i ustawiłem taktowania na Gaming MSI 770 rdzeń: 1176. Pamięć 3920. Komputer nie jest obiążony a taktowanie cały czas w takiej samej formie. Powiedzcie mi, jak zrobić, by zmniejszyć taktowanie w idle, jak było przed kręceniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! 

Jestem nowy tutaj więc proszę o trochę wyrozumiałości ;) . W związku z premierą W3 stwierdziłem że podkręce mojego gtxa 760 (evga acx sc) . Podkręciłem rdzeń o 50 mhz robiąc testy ( evga precision x + gpu-z ) oraz pamięci o 150 mhz , przy testach nie było żadnych problemów . Grałem w dote 2 , cs go i było wszystko ok . Stwierdziłem że odpale gry z physx ( ac black flag oraz metro LL ) . Gry chodziły gorzej niż przed podkręceniem ... Więc stwierdziłem że wróce do ustawień normlanych i poczekam sobie na W3 ... Ale po restarcie ustawień karty przez program evga precison x 16 mam max 536 mhz na rdzeniu i 1506 mhz na pamięciach ( sprawdzane trzema programami ) . Karta miała zrobiony overvoltage. Nie było problemów z teamperaturami nawet przy podkręceniu . 

Reszta mojego pc : 

i5 3470 

Gigabyte z68ap-d3 

Cheftec 500 w

Win 8,1 64 bit 

Co mogło się stać ? 

Pozdrawiam drogich forumowiczów i czekam na wasze rady ! :D 

 

post-217715-0-52053500-1430759186_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam !

Jestem nowy tutaj więc proszę o trochę wyrozumiałości ;) . W związku z premierą W3 stwierdziłem że podkręce mojego gtxa 760 (evga acx sc) . Podkręciłem rdzeń o 50 mhz robiąc testy ( evga precision x + gpu-z ) oraz pamięci o 150 mhz , przy testach nie było żadnych problemów . Grałem w dote 2 , cs go i było wszystko ok . Stwierdziłem że odpale gry z physx ( ac black flag oraz metro LL ) . Gry chodziły gorzej niż przed podkręceniem ... Więc stwierdziłem że wróce do ustawień normlanych i poczekam sobie na W3 ... Ale po restarcie ustawień karty przez program evga precison x 16 mam max 536 mhz na rdzeniu i 1506 mhz na pamięciach ( sprawdzane trzema programami ) . Karta miała zrobiony overvoltage. Nie było problemów z teamperaturami nawet przy podkręceniu .

Reszta mojego pc :

i5 3470

Gigabyte z68ap-d3

Cheftec 500 w

Win 8,1 64 bit

Co mogło się stać ?

Pozdrawiam drogich forumowiczów i czekam na wasze rady ! :D

Od instaluj wszystkie programy do OC które zainstalowałeś skoro ich nie ogarniasz. I powinno wrócić do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od instaluj wszystkie programy do OC które zainstalowałeś skoro ich nie ogarniasz. I powinno wrócić do normy.

Zrobiłem to , ale jednak jakiś program ( gpu-z) muszę zostawić żeby wiedzień czy wróciło do normy :P . Natomiast wczorja komputer otworzyłem karte graficzną wyciągnąłem i z płyty głównje wyciągnąłem baterie , nie dało to rezultatów. Co mogłem robić źle przy tym oc? Bo czekam na następną serię NV i chce na tej karcie do niej dotrwać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wróciło do normy dziękuje za pomoc :) , jeśli chciałbym ją podkręcić to macie dla mnie jakieś wskazówki żebym nie miał takich problemów ? Jeden z nich jest taki że ilekroć próbuję ją podkręcić to gry z physx mi zamulają jeszcze bardziej niż przed podkręceniem co jest dla mnie dziwne i nie wiem za bardzo czym to wytłumaczyć bo powinno być odwrotnie . Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...