Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Różnice w wydajności pomiędzy Titanem, a 780GTX są nie duże. Różnice w cenie za to tak. W drugą stronę z kolei różnice międzi GTX 680, a 780 są też nie duże, a cena zapewnie zamnknie się w okolicach 2.5K jak nie więcej. Nie dzięki postoje i cieszę się że zdecydowałem się na zakup GTX 670. Ciąg dalszy skokowych wzrostów wydajności na poziomie ~20%.  Dlatego ja olałem seri 5xx i dopiero wziąłem 670 jak staniała do dość rozsądnej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dołączona grafika
Końcówka maja i początek czerwca to istne szaleństwo, gdzie premiera dosłownie goni premierę, więc amatorzy nowych technologii oraz zatwardziali hardware'owcy są pewnie zachwyceni. Niebawem rozpocznie się okres lęgowy procesorów AMD Richland i Intel Haswell, aczkolwiek na razie pozostajemy pod silnym ostrzałem producentów kart graficznych. NVIDIA chwilę po wprowadzeniu GeForce GTX 780 przygotowała kolejne mocne uderzenie, którym zamierza zdetronizować swojego największego rywala w postaci Radeon HD 7970 GHz Edition, oddelegowując do tego zadania sprzęt nie tylko odpowiednio wydajny, ale przede wszystkim adekwatnie wyceniony. Chociaż układ AMD funkcjonuje na rynku od blisko półtora roku, wciąż stanowi bardzo ciekawą propozycję dla wymagających graczy, zwłaszcza kiedy spojrzymy za jaką kwotę można go aktualnie zdobyć. GeForce GTX 780 i GTX Titan reprezentują zdecydowanie wyższą półkę, dlatego konieczne było wprowadzenie czegoś uszytego na miarę klasowego rywala z obozu Czerwonych. Cóż... lepiej późno niż później? Przedstawiamy więc spektakl zatytułowany GeForce GTX 770 vs Radeon HD 7970 GHz Edition, jaki przynieść może kilka ciekawych rozstrzygnięć, ponieważ NVIDIA wyciągnęła właściwe wnioski z dotychczasowych lekcji...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż póki ceny się nie unormują to na razie średnia oferta.  Póki co cena za GTX 780 od 2600 do 2800 zł. Cena za GTX 770 1600-1700 zł. Tak w ogóle spodziewałem się  że dzadzą większą szynę niż 256 bit w wersji 770. Ogólnie lekka kosmetyka. Nie warto się przesiadać z serii 6xx.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat wiem że nie dali GK110. Liczyłem na to wraz z pojawieniem się serii 6xx, że następna może już będzie 384/512 (770/780). W każdym razie wydajnościowo szału to nie robi. Zwykła ewolucja, a nie rewolucja.  Ceny 670 powinny spaść niedługo Tak więc nie żałuję, ze wybrałem 670 zamiast czekać na 770. Jedynie mogłem poczekać na spadek cen 670.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie, że seria 7xx jest zdaniem nVidii przygotowana dla użytkowników serii 5xx i w stosunku do niej jest dużym krokiem na przód. Oczywiście jak kogoś pieniądze w portfelu parzą to niech zmienia jak często chce, ale jak ktoś kupił kartę od 660 w górę to nie będzie myślał nad wymiana przez dwa lata.

 

Gtx770 pozytywnie zaskakuje ceną. Kto niedawno kupił 680 ten trąba :lol:

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 770 wydajność wypas i w ogóle, cena bardzo fajna, tylko, że TDP wysokie i nawet Asus nie poskromił tej karty. Cisza tylko z wielkimi coolerami after market albo na wodzie.

 

 

 

Ceny 670 powinny spaść niedługo Tak więc nie żałuję, ze wybrałem 670

 

 

Ja bym wolał, żeby moja karta trzymała cenę :D Dlatego dzisiaj wziąłem GTX 660 Ti Asusa za 8,5 stówy :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam swojego GTX 670 ASUS DirectCU II na GTX 770 tylko jeszcze nie wiem którego producenta. Jak ktoś chęnty na kartę to pisać na priw karta ma jeszcze 30 miesięcy gwarancji. Co do GTX 770 to wybór padnie chyba na gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłacają się roszady ze sprzedażą 680'tki i zamianą na 770'tkę?

 

Ktoś już realnie to zrobił, czy na razie takie tylko wszyscy gdybają?

 

#edyta: Ktoś widział w sklepach wersję referencyjną?

Nie popadajmy w paranoje.

 

Z 680 warto przejść jedynie na 780 i to jeśli ktoś ma silne parcie.

 

Ile realnie zyskasz na przesiadce na 770 ?  Niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na przykład nic nie zyskam karta lata jak w sigu i na pclabie oc testowego egzemplarza słabsze, także jak ktos ma kieprowatego 680 to warto zmienić z kolei jak kreci się ponad 1220mhz to nie ma sensu, w sumie liczyłem że lepsza sekcja 1300mhz nie będzie problemem dla 770 ale się przeliczyłem, posiadacze 680 powinni celowac raczej w 780 bo to jakiś skok lub czekac na nowe karty ati ( to ci bez uprzedzeń)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mi sie podoba i lepiej pasuje do obiegu powietrza w Ravenie 2.

 

Hmm moze poczekam jeszcze z miesiac na 760 ti - w sumie to pewnie podkrecony 670 bedzie , wiec roznica moze byc minimalna w wydajnosci miedzy nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak plotki o premierze w polowie czerwca sie nie sprawdzily Dołączona grafika

Kto czeka ten się doczeka :> A długo czekać nie będzie już musiał...

 

Z innej beczki: ASUS GTX 780 DCU II OC i Gigabyte GTX 780 WF3 OC - niebawem zestawienie ;]  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wymienić GTX 670 na GTX 780 w przypadku mojego sprzętu z sygnaturki?

Pociągnie to BF3 (Ultra, FullHD, MSAAx4) bez dropów poniżej 60fps?

Czy leciwy procek nie ograniczy tej karty?

I wreszcie, czy zasilacz wyrobi? Jest to Seasonic M12II-520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...