Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Teścik trzech niereferencyjnych kart GTX 780 TU

 

I tak póki nie będzie niereferencyjnych konstrukcji PCB, będziemy oglądać jedynie "pasjonujący" pojedynek coolerów ... Ten ASUS w teście Caleba może być spoko.

 

Gigabyte mnie zawiódł w serii 680 SOC , mam nadzieję, że SOC 780 będzie znów dobrze zrobiony, tak jak 4xx/5xx SOC. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pality itp gtx 770 już są poniżej 1.5k :

 

http://cenowarka.pl/palit-geforce-gtx-770-ne5x77001042-1045f-a953269.html

 

jak tak dalej pójdzie to pewnie po wakacjach da sie trafic te tańsze w okolicy 1400zł.

 

W takim wypadku 760ki za 1250zł to muszą jeszcze ze stówke, półtora stanieć minimum Dołączona grafika

Panowie którą lepiej brać?

z tych 2 to chyba msi, referent zły nie jest ale raczej do wodowania itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wymienić GTX 670 na GTX 780 w przypadku mojego sprzętu z sygnaturki?

Pociągnie to BF3 (Ultra, FullHD, MSAAx4) bez dropów poniżej 60fps?

Czy leciwy procek nie ograniczy tej karty?

I wreszcie, czy zasilacz wyrobi? Jest to Seasonic M12II-520.

IMO w przypadku BF3 proc będzie ograniczał kartę. Ludzie mają spadki (poniżej 60 fps) na nowych generacjach i7 wykręconych na 4,5+ ghz. Szczególnie na mapkach z B2K i 64 graczach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie podobne pytanie, ale bardziej ogóle.

Czy warto zmienić 670 na 770?

Jeśli 4 jajowe procesory @4GHz  to jaki sprzęt trzeba mieć? (sorry za to pytanie, ale wypadłem ostatnio z obiegu jeśli chodzi o sprzęt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO w przypadku BF3 proc będzie ograniczał kartę. Ludzie mają spadki (poniżej 60 fps) na nowych generacjach i7 wykręconych na 4,5+ ghz. Szczególnie na mapkach z B2K i 64 graczach Dołączona grafika

Proca się kiedys zmieni ;) Ale teraz jeszcze chyba nie warto patrząc po testach Haswella, które jakoś z nóg nie zwaliły...

To teraz pytanie - czy zasiłka Seasonic 520W wyrobi z tym sprzętem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bartek dzisiaj powinna do mnie dojechac ta MSI jak wroce z pracy to zobacze z czym to sie je i wrzuce wstepne efekty OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Wprowadzenie do sprzedaży GeForce GTX 780 okazało się ważnym, chociaż dość niespodziewanym wydarzeniem na mapie tegorocznych premier kart graficznych, wszak seria GTX 600 debiutowała znacznie później niż Radeony HD 7000. Jednak AMD jeszcze czeka z ujawnieniem nowych układów, podczas gdy NVIDIA spokojnie odcina kupony od architektury Kepler, jaka w ostatnich tygodniach została delikatnie odświeżona i kolejne GTX 700 już czyhają za rogiem. Niestety, prawdziwie niereferencyjnych GeForce GTX 780 wciąż brakuje w ofertach czołowych producentów, aczkolwiek sytuacja powoli ulega korzystnej zmianie i rywalizacja nabiera rumieńców. Kwestią czasu pozostawało, kiedy ASUS zaprezentuje kartę graficzną stworzoną z myślą o najbardziej wymagających amatorach wirtualnej rozrywki oraz overclockerach, gotowych zapłacić za wymarzone urządzenie pokaźną sumkę. Trzeba przyznać, że przynajmniej teoretycznie ASUS GTX 780 DirectCU II OC jest konstrukcją niemalże idealną pod każdym względem - pieruńsko wydajną, zabójczo wyglądającą i posiadającą świetny system chłodzenia. Natomiast jeśli chodzi o możliwości podkręcania, to testowany model zamierza wyznaczyć dla GeForce GTX 780 zupełnie nowe granice... Czy ASUS GTX 780 DirectCU II OC spełni te wszystkie oczekiwania, obietnice i wymagania?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI N770TF 2GD5/OC - stanelo na 1210/7940, przy nizszym taktowaniu core pamieci mozna puscic na 8000.

 

jakie napiecie i temp masz na gpu przy max obciazeniu? najlepiej to odepnij wykresy od msi afterburnera rozciagnij go na maxa i wrzuc screena. :)

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie napiecie i temp masz na gpu przy max obciazeniu? najlepiej to odepnij wykresy od msi afterburnera rozciagnij go na maxa i wrzuc screena. Dołączona grafika

post-12843-0-29188700-1371759897_thumb.jpg

Musialem troche zjechac z ustawieniami bo w Ungine Heaven po dluzszym czasie tracilem stabilnosc. Tak juz zostawiam bo nie chce mi sie wiecej z tym bawic.

Caleb nie wiem ilu Was tam zajmuje sie testowaniem ale gratuluje cierpliwosci. OC+wyniki z gierek to musi byc "przednia zabawa" Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienione.

 

 

GTX 760 to będzie hit i ma zadatki na kultową kartę ze średniego segmentu. Strasznie jestem ciekaw jaka jest przewaga GTX 760 po OC nad GTX 660 Ti też po mocnym OC.

W teście jest 660 Ti 1070/6888 vs GTX 760 na różnych taktach. Niestety redakcyjny sampel GTX 660 Ti więcej nie chce latać. Różnice są od 10 do prawie 20% na korzyść GTX 760 (zależnie od OC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za testy. Tak patrzę na testy po OC tego 760 i mam wrażenie jakby wzrost wydajności był dużo mniejszy niż w przypadku 670. Różnica w ilościach FPS znacznie wzrasta na korzyść GTX 670. No i róznica w punktach w najnowszym 3DMarku. Może to kwestia sterowników też. W każdym razie gdybym nie kupił GTX 670 t0 dziś z pewnością bym wziął 760. Lepsza cena i wydajnośc przyzwoita. Jak za karte za 1000 zł nie jest źle. AMD musi mieć sie na bacznośc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...