Skocz do zawartości
maSTHa212

Xbox One

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzasz zakupić http://www.amazon.com/gp/product/B00ZB7W4QU?ref_=cm_sw_r_awd_Yy6VvbXPR4SF8 ?

 

Jakbys planował gdzieś go dorwać z zagranicy to może podzielny się kosztami przesyłki i weźmiemy po sztuce dla siebie? Chciałbym kupić sobie pada od Xbox one ale cena dongla z przesyłka zabija.

 

Zastanawiam się nad zakupem Xbox one ?czy warto? Są na ta konsole exluziwy warte uwagi? I "najważniejszy" argument czy kupując go z kienctem są na nią jakieś sensowne programy/gry do ćwiczeń dla dziewczyn patrz żon?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exclusive to masz Forze, Halo i tyle w gruncie rzeczy. Bardziej patrz pod kątem multiplatform, pada czy dodatkowej funcjonalnosci samej platformy. Ja po dwóch generacjach konsol od MS przeszedłem do konkurencji i nie żałuję. Chociaż oczywiście dostrzegam minusy PS4 to w ogólnym rozrachunku i perspektywie długofalowej to Sony jest chyba lepszą propozycją. Nawet wczoraj podali ze sprzedaż przekroczyła 30mln sztuk i pobiła rekord PS2 a to już o czymś świadczy. Tym bardziej jeśli masz mocnego PC to rozsadniej było by nie powielać sobie pudła.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz zakupić http://www.amazon.com/gp/product/B00ZB7W4QU?ref_=cm_sw_r_awd_Yy6VvbXPR4SF8 ?

 

Jakbys planował gdzieś go dorwać z zagranicy to może podzielny się kosztami przesyłki i weźmiemy po sztuce dla siebie? Chciałbym kupić sobie pada od Xbox one ale cena dongla z przesyłka zabija.

 

Zastanawiam się nad zakupem Xbox one ?czy warto? Są na ta konsole exluziwy warte uwagi? I "najważniejszy" argument czy kupując go z kienctem są na nią jakieś sensowne programy/gry do ćwiczeń dla dziewczyn patrz żon?

 

Odpisałem na pw.

Xone według mnie się nie opłaca, jedynie halo jest fajne z tych nowszych gier, tomb raider lada chwila będzie na pc i ps4, od forzy osobiście wolę gran tourismo, reszta gier mnie komplenie nie interesuje.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramówka Games with Gold na marzec.

 

Xbox One

Sherlock Holmes: Crimes and Punishment (1-31 marca)

Lords of Fallen (16 marca - 15 kwietnia)

 

Xbox 360

Supreme Commander 2 (1-15 marca)

Borderlands (16-31 marca)

 

Całkiem ładne zestawienie gier.

Edytowane przez TheDarkKnight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

kupiłem konsolę w Niemczech, zastanawiam się jaki język wybrać przy pierwszej konfiguracji. Do zestawu mam dołączone kilka gier, czy ten pierwszy wybór wpłynie na późniejsze użytkowanie?

 

dzięki za szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model Slim ma być o około 40% mniejszy od obecnego i wspierać rozdzielczość 4K przy odtwarzaniu filmów. Do 2 terabajtów powiększy się dysk twardy, podzespoły pozostaną jednak niezmienione. Premiera tego modelu ma mieć miejsce jeszcze w tym roku, a oficjalnej zapowiedzi podobno doczekamy się podczas czerwcowych targów E3 – lub nawet wcześniej.

 

O ile jednak o Xbox One Slim dyskutowano wcześniej i w zasadzie kwestią czasu było, kiedy mniejszy typ zostanie zapowiedziany, tak znacznie ciekawszą informacją są doniesienia o nowej wersji konsoli o kryptonimie Scorpio. Ma ona zadebiutować w przyszłym roku i być platformą znacznie mocniejszą od obecnej: szczególne wrażenie robi planowany wzrost prędkości obliczeniowej do 6 teraflopów. To o ponad cztery razy więcej, niż obecnie; dla porównania PlayStation 4 NEO ma operować z prędkością 4,14 teraflopów. Zmieni się także procesor graficzny. Głównym celem jest umożliwienie jak najlepszego wsparcia dla technologii wirtualnej rzeczywistości, konkretnie zaś gogli Oculus Rift. Według wspomnianych źródeł, nowa wersja Xboksa One również zostanie zapowiedziana podczas tegorocznego E3, zaś premiery możemy się spodziewać w przyszłym roku.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=98281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już potwierdzenie od kogoś pracującego nad Gears of War że na nowym Xbox One S "Dynamiczna rozdzielczość będzie się rzadziej zmieniać" Może to wskazywać na podkręcone zegary, mimo wszystko i tak już nic tej konsoli nie uratuje.

Najbardziej ciekawi mnie inna sprawa. Załóżmy że jest już na rynku nowy xbox one 4k, co w momencie kiedy po kolejnych 4 latach na rynek wychodzi następca xboxa one? Porzucą wsparcie dla xone i xone 4k? Czy może tylko dla zwykłego xbox one, a wtedy wersja xbox one 4k będzie działać na rynku równocześnie z xbox "two", tak jak teraz ma działać xone i xone 4k? Jak dla mnie jest to bardzo możliwe, że sony i microsoft chcą po prostu aby konsole wychodziły częściej ze wsparciem jedna wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto trzeźwo myslący będzie kupowal konsole nie mająca exlusivow (bo wszystko wyjdzie również na W10) z dodatkowo płatnym multi? Nie wiem jaki model biznesowy MS ma dla swojej konsoli, ale ja go nijak nie jestem w stanie ogarnąć. A co do nowej konsoli to obstawiam, ze w momencie premiery będą wspierać zarówno nowa jak i starsza generacje (Sony caly czas ma w swoim portfolio PS3 mimo, ze ma już tyle lat na karku). Mnie osobiście nowe podejście do rynku konsol i wypuszczanie nowych modeli co 2-3 lata nijak nie pasuje, bo psuje cala idee takiego rozwiązania i dlatego wracam do PC. PS4 zostawiam dla exow i odtwarzacza BD natomiast raczej nie zapowiada się żeby konsole były moja GLOWNA platforma do gier. Po 3 generacjach czas wrocic do korzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto trzeźwo myslący będzie kupowal konsole nie mająca exlusivow (bo wszystko wyjdzie również na W10) z dodatkowo płatnym multi? Nie wiem jaki model biznesowy MS ma dla swojej konsoli, ale ja go nijak nie jestem w stanie ogarnąć.

Po pierwsze, to pokazali cała listę exclusivów.

Większość ludzi na świecie ma wy#€bane na PC i kupuje konsole. Kilka osób, w tym ty woli PC, to te same gry kupi w sklepie W10.

Koniec końców chcąc zagrać w exclusiv MS i tak kupisz grę w ich sklepie. Czego tu nie rozumieć?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi na świecie wybiera konsole, a kilka osób woli PC? Serio czy trollujesz? Bo na szybko sprawdziłem i wg tegorocznych danych sam Steam ma 125mln aktywnych użytkowników w porównaniu do około 50mln na Xbox Live. Poza tym czytaj ze zrozumieniem. Konsole od zawsze rywalizowały dwoma rzeczami: wydajnością/sprzętem i tytułami eksluzywnymi, które miały zachęcić do zakupu właśnie tej, a nie innej konsoli. W tym momencie MS zabrał oba te argumenty Xboxowi. Oczywiście, że jeśli chce to kupie. Tylko po co w takim razie mam do tego mieć konsole? Bo to wygląda jakby miał teraz mieć dwie skrzynki do tego samego z czego jedna robi znacznie więcej (i która już pewnie mam w domu). Te wszystkie zmiany oczywiście są na rękę...ale graczom PC-towym, nie posiadaczom Xboxa.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi na świecie wybiera konsole, a kilka osób woli PC? Serio czy trollujesz? Bo na szybko sprawdziłem i wg tegorocznych danych sam Steam ma 125mln aktywnych użytkowników w porównaniu do około 50mln na Xbox Live.

To chyba ty trolujesz, myślałem, że to wiedza oczywista. 

Mimo, ze Wiedźmin to silny PC-towy bastion, to PC miało tylko 30% rynku. Dane bezpośrednio od dewelopera: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=94146 Przy innych grach 3xAAA proporcje dla PC mogą być chyba tylko gorsze.

 

A kto każe ci mieć Xboxa? Wystarczy, że będziesz mieć Windows 10 i Microsoft będzie szczęśliwy. I tak wydasz tyle samo $$$ na ich exclusivy, więc kasa się im zgadza.

A kogo nie stać na topowy PC, to kupuje XONE. W przyszłości może kupi sobie jakiegoś PC i nadal będzie mieć dostęp do biblioteki gier za które już raz zapłacił.

 

Czasy się zmieniły. Musisz przestać patrzeć na te dwa rynki jako konkurentów, tylko jako ekosystem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty tutaj wklejasz? Jedna gra? I co ona niby ma potwierdzać? Masz poniżej link z analizą CAŁEGO rynku gier na świecie, wybacz że dane z zeszłego roku.

 

http://www.winbeta.org/news/pc-games-still-rule-consoles-mobile-2015-sales

 

61 mld $ z czego 32 czyli ponad połowa przypada na PC, 25 na rynek mobilny, a reszta na konsole. To wyniki ze sprzedaży cyfrowej, ale chyba nie myślisz, że kopie na nośnikach fizycznych miałyby wywrócić te liczby do góry nogami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze Wiedźmin to silny PC-towy bastion, to PC miało tylko 30% rynku. Dane bezpośrednio od dewelopera: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=94146 Przy innych grach 3xAAA proporcje dla PC mogą być chyba tylko gorsze.

Tylko 30%? Jak na platformę, którą wybiera tylko kilka osób to całkiem nieźle. 1/3 sprzedaży gry, która wyszła na 3 systemy.

Dark Souls o ile dobrze pamiętam też miało przyzwoity wynik na PC.

Jakby gry na PC się dobrze nie sprzedawały to coraz mniej byłoby ich wydawanych na PC. Tym czasem sporo gier (głównie japońskich), które lata temu wyszły tylko na konsole ląduje na Steamie, nie wspominając o nowych grach.

Już nawet TEKKEN będzie na PC (z czego się bardzo cieszę).

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu czasem zagląda ? Potrzebuje jakiegoś softu pod X'a do odtwarzania filmów UHD w mkv z HDR. Testowałem VLC, ale nie chce odtwarzać  tych plików.   Kiedyś  słyszałem że Xbox One dobrze sobie radzi prawie ze wszystkim. Filmy na BD 4K oczywiście czyta wbudowanym odtwarzaczem i wszystko śmiga. Kto zna jakąś  apkę czy trzeba tu jakieś kodeki instalować jak w Windowsie. Na razie jedynie udało mi się aktywować wykupione wcześniej na lapku Dolby Atmos for Headphones. I działa to świetnie w grach i filmie na BD 4K. Tyle że  te pliki mkv z dysku na USB nie chce odtwarzać. Kodi to samo nawet bez HDR. Zwykłe mkv czyta wiec to pewnie kwestia jakiegoś kodeka. 

 

 Szkoda bo jak wiadomo płyty są dość drogie to wiadomo :D 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...