Skocz do zawartości
Tranquility

LiveBox 2.0 + OrangeTV Sagecom UHD 88 po WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się spytać czy jest możliwość połączenia tych 2 urządzeń bezprzewodowo ? Niestety źródło linii telefonicznej jest usytuowane w innym miejscu niż TV a według instrukcji z Orange można podłączyć tylko po kablu LiveBox-a z Sagecom który z kolei podłączamy do TV Dołączona grafika

Dekoder byłby używany do IPTV.

W Netii to ładnie rozwiązali bo Netia Player ( "odpowiednik" Sagecom ) nie musi być podłączony po kablu z Netia Spot ( odpowiednik LiveBox ) i działa po istniejącej sieci WiFi jak inne urządzenie np laptop...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po WiFi nie pójdzie, to znaczy drogą kombinacji z software i hardware można połączyć dekoder bezprzewodowo z LB ... ale jest duża szansa że połączenie wysypie się przy pierwszej aktualizacji softu (zdalnej) LB albo dekodera i zabawę trzeba będzie zaczynać od początku.

 

http://www.orange.pl/kid,4002300352,id,4002300431,title,dekodery-i-akcesoria,article.html

Dzięki Liveplugowi za pomocą gniazdek elektrycznych podłączysz ze sobą liveboxa i dekoder HD lub liveboxa i komputer całkowicie bezprzewodowo.

Nie jest "bezprzewodowo" bo adaptery PLC (Liveplug) muszą być podłączone do gniazdka (elektrycznego), i najlepiej żeby oba gniazdka były na tej samej fazie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po WiFi nie pójdzie, to znaczy drogą kombinacji z software i hardware można połączyć dekoder bezprzewodowo z LB ... ale jest duża szansa że połączenie wysypie się przy pierwszej aktualizacji softu (zdalnej) LB albo dekodera i zabawę trzeba będzie zaczynać od początku.

 

http://www.orange.pl/kid,4002300352,id,4002300431,title,dekodery-i-akcesoria,article.html

Nie jest "bezprzewodowo" bo adaptery PLC (Liveplug) muszą być podłączone do gniazdka (elektrycznego), i najlepiej żeby oba gniazdka były na tej samej fazie.

 

Szkoda :/ niestety piętro niżej jest odrębna instalacja elektryczna - więc może być problem :-(

 

No trudno chyba trzeba będzie doprowadzić dodatkowe gniazdo telefoniczne :/

 

Nie rozumiem tylko czemu Orange tak utrudnia - nie mogli by zrobić tego jak w Netii - bezproblemowo i bez dodatkowych kombinacji...

 

Tak czy siak dzięki za pomocne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem i chyba znalazłem rozwiązanie (TV w drugim końcu domu, piętro niżej niż livebox):

 

skłaniam się do opcji z acces pointem - będzie on odbierać wifi z liveboxa w pomieszczeniu z TV, udostępnieć sieć dalej z lepszym zasięgiem, a kablem z niego pojadę do dekodera. Jest to wg mnie pewniejsze rozwiązanie niż Liveplug.

 

Pozostaje tylko wybór odpowiedniego urządzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem i chyba znalazłem rozwiązanie (TV w drugim końcu domu, piętro niżej niż livebox):

 

skłaniam się do opcji z acces pointem - będzie on odbierać wifi z liveboxa w pomieszczeniu z TV, udostępnieć sieć dalej z lepszym zasięgiem, a kablem z niego pojadę do dekodera. Jest to wg mnie pewniejsze rozwiązanie niż Liveplug.

 

Pozostaje tylko wybór odpowiedniego urządzenia...

 

No tak tylko z tego co wiem to trzeba podłączyć pod specjalny port w LiveBox a jeśli puścisz po WiFi to to nie będzie podłączone do tego portu LAN tylko po prostu bezprzewodowo...A kiedy będziesz to sprawdzał ? Sam jestem ciekaw czy zadziała....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem,że masz tv kablową od nich, mój błąd. W tym przypadku faktycznie może być problem.

 

W moim przypadku korzystam z tv satelitarnej więc problem odpada - potrzebuję doprowadzić jedynie internet. Jak tylko wybiorę odpowiedniego access pointa (a właściwie jak ktoś poleci mi jakieś dobre urządzenie) to to sprawdzę. Mam nadzieję, że w ten weekend zajmę się tym.

 

Mając tv satelitarną od nich mam dalej dostęp do ich kablowej?

Jeśli tak to mogę odłączyć specjalnie kabel od satelity i sprawdzić czy zadziała w ten sposób (przez ac) poprowadzona tv kablowa =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem podłączone pod swój router. Oczywiście po włączeniu plulo się o to ze nie jest połączone do liveboxa, naciskalem "później" czy coś takiego i można było się męczyć z tym bydlakiem długo się nie męczyłem bo odstapilem od umowy... Nie dałem rady, dekoder miał zbyt wiele wad i idea żeby telefon stacjonarny był podłączony przez livebox całkowicie dezorganizowala mi ustawienie tego wszystkiego...

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...