Skocz do zawartości
Caleb

Wszystko o ASRock Z87 Pro / Extreme / OC Formula / Fatal1ty

Rekomendowane odpowiedzi

Tak pierwsze co zrobilem jak zauwazylem ze jest cos nie tak to wgralem nowy bios, niestety nie ma roznicy. Najnowszy to chyba 2.6 a starszy mialem 2.3 - przelaczanie pomiedzy nimi nie zmienia sytuacji.

 

A teraz mam tak: https://vimeo.com/83257886 :(

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod 00 oznacza problem z procesorem, zle zainastalowany/powyginane  piny. Wyciągnij procek z gniazda i obczaj czy wszystkie piny są ok. Jeśli piny w sokecie są ok, zainstaluj go  z powrotem i zresetuj bios. 

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypatrzylem sie dokladnie pinom w plycie jak i procesorowi, wszystko wyglada OK.

Do tej pory nie spotkalem sie z sytuacja w ktorej blad oznaczajacy problemy z procesorem pojawial sie na jakims tam etapie bootowania, albo odrazu walilo ze cos nie tak z prockiem i nie bootowalo wogole albo nie bylo zadnego problemu.

 

Niestety w przypadku tej plyty nie do konca rozumiem przeslanie kodu 00, czasem 00 potrafi sie swiecic jak sobie jestem juz w windzie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj płyte na gwarancje  i tyle. Bo to nie mozliwe żeby tyle rzeczy na raz było zepsute, Wentylator, problem z SSD. kod 00. Może spróbuj odpalić kompa na jednej kośc RAM-u ? po kolei w wszystkich slotach hmm Dysk systemowy masz podpiety pod SATA3_0 ?? nie SATA3_A0 ?  Albo podepnij wszystko na pająka wyciągniete z budy. heh cza próbować wszystkiego.

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek i trochę pobladłem z niepokoju... Czy wszystkie Asrocki dla Haswella mają takie problemy z BIOSEM/UEFI?! Chcę kupić Extreme6 lub Extreme6/ac i trochę nie mam ochoty się zajechać aby w ogóle działało. Do tego jeszcze koniecznie z SSD. Ma ktoś dobre doświadczenia z tymi płytami? Czy może używał ktoś mPCIe jako gniazdo dla mSSD a nie dla WiFi? Czy kontroler SATA jest podłączony do tych gniazd? Na stronie Asrocka nie ma wzmianki, że port mPCIe ma funkcjonalność mSATA. W testach płyty Extreme6/ac też o tym ani słowa (ja wiem, że atrakcją ma być WiFi ale dla mnie kompletnie nie jest ono potrzebne w nowym PC, za to mSATA z mSSD oraz jednocześnie zwykły SSD na SATA bardzo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z87 PRO4, bios nawet nie wiem jaki mam, rewizja nowsza płyty (z "lepszym" chipsetem), zasilacz bez Haswell ready, dysk na SandForce 2281 (V300 Kingston);

Złożone do kupy jak w podpisie, SSD na starym systemie (non-UEFI):
Po odpaleniu wystartował po 5-tym uruchomieniu (w sensie automatycznie mobo samo wzbudzało kompa, nie trzeba było ręcznie uruchamiać) i bez grzebania w UEFI wystartował stary system (Windows 8.1);

System i tak postawiony od nowa;

Po dołożeniu sieciówki na pci-ex podobnie, potrzebował z 5x się zbootować ale również sytuacja jedno-razowa; Wystartował auto sam, działa wszystko jak należy (pomijam kwestię samego W8.1 ze złym sterownikiem pod Ralinka/Mediatek no ale to już nie problem płyty);
System za każdym razem wstaje bez problemu, bez opóźnień, wzbudzanie pc z uśpienia również bez problemu;

UEFI również działa; Wyszedł nowy bios ale skoro dziaua wszystko to nawet tego nie ruszam;

Od złożenia pod koniec listopada 2013r żadnych problemów ze stabilnością, 1x fan wpięty bezpośrednio w mobo (sterowanie działa), sterowaniem fanem na procku działa (łącznie z aplikacją z poziomu systemu);

Poza ssd wpięte 2x HDD i 1x DVD-RW;
3 kości ram (dual kit 2x 4GB KHX Genesis + 1x 4GB KHX Genesis z nowszej rev z przemodelowanym radiatorem);

Ekranów błędów itp nie ma, system nie zawiesza się, wydajność jak należy;

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Extreme 4 również nie miałem żadnych problemów, podczas składania kompa wszystko odpaliło za pierwszym razem, żadnych restartów czy coś, ale rączki sie troche trząsły heh :D Widać czasem trafiają sie wadliwe egzemplaze, mój jest  jeszcze na "starym wadliwym" chipsecie, a problemów jak narazie żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dlugich bojach z dziwnymi problemami, 00 przez 62, 63, 78, 98, 99 do 00 udalo mi sie w koncu co nieco ustalic. :)

 

Jak juz udalo mi sie zbootowac do biosu to ustawilem na cpu mnoznik 20 i ram na 1.6, wszedl do windowsa patrze w CPU-Z i widze napiecie 0.8x V - troche malo.

Zgodnie z poradnikiem podkrecania ustawilem recznie vcore na 1v, vccin na 1.8v, mnoznik na 35 i udalo mi sie puscic ibt pare razy.

Ze musialem isc to wylaczylem komputer, wracam a tu potworka. Nakombinowalem sie z 30 minut zeby wogole udalo sie jakos sensownie zabootowac.

 

Tym razem dodatkowo wylaczylem zintegrowany kontroler SATA i Audio.

IBT na Standard bez problemu przelecial 100 razy, teraz puszczam na Very High rowniez 100 razy.

 

Na koniec A-Tuning pokazuje mi takie jakies kosmiczne wartosci:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odczyty z aplikacji ok, zgodne z rzeczywistością:

Dołączona grafika

 

 

Napięcie procka by pasowało, leci wsio na auto + wszystkie tryby oszczędzania energii... więc te 0.663V na procku jak najbardziej ok; 
(poprzednie i5-750 pracowało na 0.8-1.01V w trybie turbo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa komputery na Z87EX4, oba z najnowszym BIOSem. Na pierwszym złożonym miałem mały problem z detekcją karty graficznej HD6890. Pomogło przełączenie opcji w BIOSie. Na drugim składanym ze dwa tygodnie po pierwszym wszystko poszło bez zgrzytów. Dodatkowo w pierwszym wymieniłem kartę graficzną na nową R9 280X MSI i wszystko jest ok. Obie płyty na nowej wersji chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu nowa plytka i proc, Asrock Z87 PRO4 + 4670K, mialem problem przy pierwszej zakupionej, nie chciala wspolpracowac z obiema koscmi ram z siga, z jedna chodziala z dwiema nie. Oddana, wczoraj kupilem nowa plytke i zero problemow, jeszcze przed podpieciem dysku (SSD tez zmieniony na wersje PRO) zmienilem bios na najnowszy. System stary z poprzedniej platformy, przezyl juz dwie zmiany plyt glownych i 3 klonowania na ssd'kach.

Wyglada po tym co piszecie i na moim przykladzie, na to, ze czesto nowe plyty sa uszkodzone fabrycznie, pewnie nasi importerzy kupil serie plyt po wypadku transportowym, powodzi, boskiej klesce czy czym tam, to im sie zdarza Dołączona grafika

 

Narazie krotki test oc, ustawienia predefiniowane, 4,4GHz po kilku min. OCCT, lezy, zmiana na 4,2, idzie ladnie, temp. bardzo niskie 57-59C, ale tez chlodzenie obudowy mam bardzo dobre i Macho2 z 2 wentylami (musze zmienic siga, cos troche zmian nastalo).

 

Ktos widzial gdzies poradnik jak podkrecac na Asrock Z87 Pro4? Musze dobic do 4,5GHz, bo inaczej dostane wrzodow :> Co bym nie musial sam dochodzic, co i jak, leniwy jestem Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i o drogę pytam ;)Stałem się szczęśliwym posiadaczem asrock z87 pro4+4670k+zalmanCnps14xPrzyszedłem z platformy 775. I ilość tych opcji oc mnie przeraża. Myślałem ze tylko ustawie CPU ratio i vol na CPU a tu tyle opcji. Pomoglby ktoś ogarnąć opcjie? Zastanawia mnie tez ten offset przy Oc. Czy nie lepiej to wyłączyć i tym samym ustabilizować vol. jak ma skakać i mógłby powodować niestabilność?? Lopatologicznie co należy ustawić a co zostawić na auto?Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

post-102429-1389377285,1257_thumb.jpg

post-102429-1389377318,7958_thumb.jpg

post-102429-1389377551,2777_thumb.jpg

post-102429-1389377577,4153_thumb.jpg

post-102429-1389377595,9453_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah leniwcu  Dołączona grafika Każda płyta każdy proc wymaga innych ustawień innego kombinowania Dołączona grafika Nie ma uniwersalnych ustawień.

 

Wiem, wiem dlatego pytalem, czy ktos gdzies widzial poradnik dla mojej plytki Dołączona grafika Na stare lata robie sie wygodny, a podkrecac musze, zostalo mi to od czasow Pentium 100MHz @ 133 Dołączona grafika Kazdy proc zawsze podkrecalem, w epitafium choroby o/c podkrecalem wszystko wlacznie z nagrywarka cd, ale to bylo dawno i choroba troche odpuscila, na rzecz lenistwa Dołączona grafika Ale krecic musze, 2500K poszedl pieknie, jak niegdys celeron 300@466 Dołączona grafika Nowy proc nie bedzie az tak dobry, ale ktos nie probuje ten nie ... cos tam Dołączona grafika

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zaktualizowaniem biosu do z 1.7 do 1.9 na z87 pro4. Probowalem przez USB to wisi. Z Windowsa tez probowalem wisi na logo asrock. I po 3 tu można tylko ustawić docelowe boost ratio procka?? Niby w biosie ustawiam dzielnik na 43np. Post pokazuje 4300ghz a cpuz aifa64 podczas stresu 3800max co jest, na innych płytach tak samo jest? Na sztywno się nie da??Edit.Zwracam godność płycie : da się na sztywno.;)Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DuchSwiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj przez Instant flash w BIOSIE

Probowalem, przeszukuje pliki i wisi. Zarówno na hdd jak i z USB. Może jakas blokada w biosie jest do wyłączenia?Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka Edytowane przez DuchSwiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaWisi w ten sposób.Jak użyje ver z pod Win to komp uruchamia się ponownie i wisi na logo. Ver z dosa jeszcze nie próbował em. A przez internet nie mogę mam kartę Wi-Fi na PCIWysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka Edytowane przez DuchSwiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć ten plik Z87Ex42.30 z najnowszym BIOSem. Sory to wersja extreme ale taki mniej więcej a nie exe. Rozpakuj najpierw.

Tak tez zrobiłem, rozpakowalem a rozszerzeniem nie jest exe. To ze tam pokazuje exe to widocznie zajrzalo do zawartosci. Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem nowa plyte z moreli, wyglada na to ze wszystko dziala - nie mam zadnego z dotychczasowych problemow, ale pewnie bede mial nowe. :)

 

Ale nie za bardzo wiem jak zrobic zeby procesor automagicznie obnizal swoj zegar jak nic nie robie, powlaczalem wszystkie opcje oszczedzania energi (Cx, C1E etc) i caly czas leci na 3.5g - co przeoczylem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...