Skocz do zawartości
Patryk99886

Jaki zasilacz i cooler CPU pod ten zestaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Obecnie posiadam ten zestaw:

 

Płyta główna: ASUS P5K P35 S775

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3,0 Ghz 

RAM: DDR-2 2gb 

Karta graficzna: GECUBE ATI Radeon HD3650 

Dysk twardy: Seagate ST3250310AS 250gb

Obudowa: I-BOX LION 604 link: http://www.ceneo.pl/403364#tab=reviews_scroll

Zasilacz: I-BOX ATX 400W

 

Sprzęt dosyć stary jest więc, chciałem ostatnio trochę podkręcić procesor i kartę graficzną, aby chociaż trochę lepiej chodził  do póki nie zbiorę pieniędzy na nowy. W poradnikach było podkreślane, że trzeba mieć markowy zasilacz. Sprawdzając tzw. czarną listę zasilaczy znalazłem także mój model. Postanowiłem więc kupić nowy zasilacz póki ten jeszcze nie padł. Osobiście myślałem nad tym Chieftec (GPS-450A) 450W.  http://www.komputronik.pl/product/18095/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Chieftec_GPS_450A_450W.html

 

Do podkręcania także jest mi potrzebny porządny cooler, myślałem na tym: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-zalman-cnps11x-extreme-409124/

 

Lecz mam parę pytań,

1. Czy obecna obudowa zmieści ten zasilacz i cooler? 

2. Chieftec i cooler jest już brany z myślą o nowym komputerze, który kupował będę pod koniec bieżącego roku. Czy 450W uciągnie nowy komputer za +/- 2500 zł? Czy może lepiej od razu brać 500W?

3. Czy wgl. coolery pasują do wszystkich procesorów? W przyszłości z tego komputera chce go przełożyć do nowego. 

4. Czy mając już wymienione wcześniej nowe części będę mógł procesor podkręcić do ok. 4Ghz?

 

Za zasilacz i cooler jestem w stanie dać +/- 400zł. 

 

Warto dodać, że ta obudowa ma w dosyć dziwnym miejscu zasilacz. Dokładniej z przodu u góry. Czy nie będzie zatem problemów z montowaniem nowego? Dodam że poraz pierwszy wymieniam zasilacz i jestem w tym totalnie zielony.

Edytowane przez Patryk99886

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dobry wybór , zarówno zasilacz jak i chłodzenie .

 

PSU - Dużo lepszy i mocniejszy jest XFX Core 450 - ma 408 W na linii +12V ( Szef tylko 349 W ) , ew. jak to ma być zasilacz na przyszłość to XFX Core 550W lub modularny Thermaltake Smart SE 530W , TT jest w cenie XFX Core 450W - ~190 zł , XFX Core 550W to ~240 zł .

 

Chłodzenie - SPC Fortis , Zalman CNPS10X PERFORMA lub Thermalright HR-02 - Macho - Black White . 

 

Zasilacz wejdzie do tej budy , chłodzenie to nie wiem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...