Skocz do zawartości
abrakader225

Jaki zasilacz do i5 i GTX Titan

Rekomendowane odpowiedzi

Moc starczy coś w okolicach 550-600w, jak nie planujesz sli.

Przy takim sprzęcie pewnie nie chcesz nadmiernie oszczędzać, więc szukaj czegoś z np. certyfikatem platinum lub gold.

Dobre opcje to seasonic platinum, super flower, fractal design newton R3, corsairy z serii AX. To najlepszy obecnie high-end wśród zasilaczy. Do tego są modularne.

Jeżeli taniej, to coś z goldem, tych samych firm.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie wiem co z tobą jest ale w każdym swoim poście od kilku dni wrzucasz to samo zdjęcie twojego komputera. Juz wszyscy wiemy ze masz gtx690 i bardzo się z tego cieszymy. Jak chcesz spamowac to idź na inne forum, jakiś benchmark albo pclab wita. Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacze od evga sobie odpuść , na obecną chwilę to seasonic (Be quiet, corsair oparte na seasoniku) lub superflower kup; http://angela.pl/p9474,super-flower-550w-golden-king-modular-platinum-sf550p14pe.html lub http://proline.pl/?p=SEA+PLATINUM-660 będziesz bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet? z 3000zł nie licząc karty bo ona już leży obok mnie (EVGA GTX Titan) Oczekuje wydajność w grach, stałego 60 fps na ultra w Full HD. Nie wiem czy SLI coś mi da poważnego + to pewnie uderzy resztę częścj  z powodu ceny Titan'a.

EDIT: mogę ofc dodać trochę kasy jakby brakło na jakieś cudeńka.

Edytowane przez abrakader225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest kasa to msi z87 mpower, bardzo fajny jest też asrock z87 exterme4, no i asus maximus VI hero, to średnia piłka cenowa i generalnie wszystko mające co potrzeba zwykłemu użytkownikowi, + bardzo dobre karty dźwiękowe, evga sobie odpuść nic ciekawego, nie puścili a i ich wsparciet odnośnie aktualizacji biosów jest dość mierne

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 1 pytanie, ten zasilacz Superflow ma 550 W jeżeli dobrze rozumiem, a do Titana zalecane jest minimum 600W + będę robił OC procka.

 

Czy nie lepiej kupić 750 W?

Edytowane przez abrakader225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

titan ma podobny pobór do gtx 680, u mnie po oc i w teście power supply occt zestaw bierze 405w maxymalnie, w żadnym innym programie nie udało mi się osiągnąć wyższej wartości, przypominam że zasilacze mają najwyższą sprawność w okolicach 70-80% obciążenia, dodatkowo te dwa które wymieniłem mają możliwość pracy pół-pasywnej, także w ide nawet nie odpalą wentylatora

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I też jest różnica programy vs rzeczywiste zużycie. Żaden normalny program czy gra, nie jest w stanie obciążyć jednocześnie cpu i gpu tak jak benchmarki. Więc jeżeli z benchmarkiem do symulowania maksymalnego poboru mamy dość mocy, to znaczy że mamy spory zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia co ludzi kieruje, żę dokonują  tak bezsesnowne zakupy jak GTX Titan, gdzie o co najmniej 1000 zł mniej mamy GTX 780 z zaledwie 10-15% spadkiem wydajnosci i to jest max. Lepiej sobie odłożyć na drugie GPU następnej generacji. No chyba że nie ma się ograniczeń funduszowych  to co innego.  Co do zasilacza Seasonic 660'tka wystarczy spokojnie do tego Titana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy SLI będzie Ci potrzebne - zerknij sobie zresztą na reckę 780ti

Recka wymiata, a szczególnie od 33:30 do końca kiedy to konsolowi fanboje dostają trochę w pupkę Dołączona grafika

 

Więc skoro już przepłaciłeś za tego Tytana ;) a ti jest szybsze to mozna oczekiwać podobnych rezultatów na tytaniku - zresztą w dalszym ciągu kosmiczna karta...

Edytowane przez freshe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...