Skocz do zawartości
Caleb

AMD R9 290 / R9 290X Hawaii - Następcy HD 7900

Rekomendowane odpowiedzi

wpłac mnie 1800zł a dostaniesz max w środę kartę do reki ale tobie żal dupę ściska że musiałeś dać 2500zł a kto inny kupił dużo taniej

 

 

Żal mi dupę ściska? Dawno tak kretyńskiej wypowiedzi nie czytałem...

Napisałem w moim poście, że ceny topu są chore - normalnie myślący człowiek zrozumie, że nawiązuję do aktualnych cen w sklepach, ale widzę, że Tobie trzeba będzie następnym razem dopisywać gwiazdki tłumaczące sens zdania Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://udteam.tistory.com/539
 

zapowiada się przyzwoicie, biorąc pod uwagę wczesne stery jeśli to wiarygodne źródło ;)



Co do cen to kto komu każe kupić top- ja mam od niedawna 670kę wf3 za 870zł z forum. Na pewno stosunek ceny wydajności lepszy niż te wszystkie 770ki i 780ki ;)


 

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptys ale z Ciebie troll od nvidii!

 

Streaming dla 17k ludzi,a tak licznik wskazuje, jest praktycznie niemozliwy do zrealizowania w dzisiejszych czasach i przy dostepnej technologii internetowej. o.O

 

Pewnie pozostanie czekanie na publikacje videosprawozdania z calej imprezy w dniu jutrzejszym. :/

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ptyś .

 

Stream nie jest bezpośrednio od AMD , tylko z pomocą zewnętrznego serwisu .

 

A zapewnienie odpowiedniego łącza tak aby każdy z tych 20 k userów oglądał to nie jest takie hop siup jak się wydaje , nawet uwzględniając że każdy z tych 20 k userów potrzebuje do oglądania 1 mbit/s z całego pasma , to przy tej liczbie łączne pasmo jakie potrzeba to 20 + Gbitów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptys ale z Ciebie troll od nvidii!

 

Streaming dla 17k ludzi,a tak licznik wskazuje, jest praktycznie niemozliwy do zrealizowania w dzisiejszych czasach i przy dostepnej technologii internetowej. o.O

 

Pewnie pozostanie czekanie na publikacje videosprawozdania z calej imprezy w dniu jutrzejszym. :/

spytaj sidebanda jaki ze mnie troll nvidii LOL, to że mam w sigu gtx 780 nic nie znaczy w kompie miałem tyle kart ati co nvidia a może nawet wiecej, rzecz w tym jak wspomniał kolega sideband że nvidia takiej [gluteus maximus] by nie zrobiła; premiera światowa, karty owiane tajemnicą przychodzi co do czego i klops, zapewniam cię kolego że jak x290 będzie wydajniejsze od gtx780 o 15-20% przy zbliżonej cenie to będę jednym z pierwszych posiadaczy tejże karty na tym forum, tylko jest warunek żeby karta nie była tylko lepsza w benchmarkach ale zachowywała stały, płynny, wysoki fps w grach bez tych cholernych mikroprzycięć znanych z serii 79xx (miałem 7950 od gigabyte i dłuższy czas xfx7970 w najszybszej wersji z autorskim chłodzeniem no obu występował mikroprzycięcia w bf3 i innych grach zresztą portal pclab pokazał że mimo wyższych wyników na 7970 płynność grania lepsza na gtx 680)

reyden jakby chcieli to by zrobili, wysłać z Hawajów na mocne serwery do stanów i tam rozprowadzać sygnał na świat z kilku źródeł i nie tylko youtube ale też są inne serwisy, po prostu nie odrobili lekcji Edytowane przez ptys
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 280X - 3GB GDDR5, $299, > 6800 in Firestrike
R9 270X - 2GB GDDR5, $199, > 5500 Firestrike
R7 260X - 2GB GDDR5, $139, > 3700 in Firestrike
R7 250 - 1GB GDDR5, < $89, > 2000 in 3DMark Firestrike


Wygląda na to, że R7 260X to też nowe GPU. Taki nowy średniak.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym audio pierniczą na tej konfie bez sensu (wygląda to jak premiera nowej serii soundblastera, choć z drugiej strony efekt nagłośnionej sali może być fajny), niech dają wyniki topowych modeli bo tym się powinni pochwalić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zanudzili tym trueaudio - toz to jest to samo co robil Creative z EAX czy tam inne technologie i widac jak sie przyjelo Dołączona grafika.

TressFX - dawno nie widzialem Ruby z tak sztywnymi wlosami, niestety nie jestem przekonany.

Lichdom to jakas kupa.

 

Konkret zaczal sie dopiero jak pokazali progress w Star Citzenie.

Zainteresowal mnie koles od Raptr i projekt data mining polaczonego z tym co juz ma nvidia pod nazwa nVidia Experience, czyli analiza wydajnosci fps gier w zaleznosci od sprzetu i ustawien gry.

Potem dobry kawalek roboty od DICE z silnikami, aczkolwiek mialem wrazenie ze pokazali DOKLADNIE ten sam filmik z gry co z E3.

Potem ciekawie zaczal opowadac facet z DICE (troche za szybko, ale przynajmniej z konkretem bez lania wody) i tu zaczelo sie robic bardzo ciekawie.

Wisienka na torcie bylo ogloszenie AMD Mantle.

 

To wlasnie o Mantle chodzilo w calej tej prezentacji - bardzo mi sie podobalo przedstawienie wizji dostepu do sprzetu jakie prezentowal DICE.

Widac, ze jako zespol programistow musieli wejsc w mega układ z EA tworzac silnik pod przyszle gry oraz dogadali sie z AMD na temat wykorzystania kart grafinczych. Nie oszukujmy sie, to jest opracowane pod next-geny, a teraz chca takie rozwiazanie przeniesc na pecety, ktore cierpia z nadmiaru warstw abstrakcji miedzy sterownikiem a DirectX i sama grą.

 

Wreszcie ktos odwazyl sie przerwac ten marazm i zrobic cos od zera - widac, ze to wielomiesieczna juz kooperacja developerow konsol jak i tworcow kart graficznych (tzn AMD) w celu uproszczenia tworzenia pewnych rozwiazan, z bardzo smialym widokiem w przyszlosc - aczkolwiek chyba juz tak dawno wszystko stalo w miejscu, ze czas najwyzszy na takie ruchy.

Nvidia pewnie na tym skorzysta w ten sposob, ze AMD w kooperacji z innymi firmami wydalo kosmiczna kase na R&D API, ktore jest publicznie dostepne - tak wiec nie zdziwilbym sie, jakby nastepne karty nvidii juz byly zgodne z tym standardem.

Microsoft jest tutaj najbardziej przegrany, bo dostali wyrazny znak, ze DirectX nie nadąża za wymaganiami developerow zarowno aplikacji jak i sprzetu - podziela los OpenGL.

 

Mantle oczywiscie odcial nozem support dla wszelkich starszych rozwiazan, ale mysle ze jest to dobre posuniecie - zmienily sie metody programowania, designu sprzetu itd. Jakby zostawili wsparcie dla poprzedniegeo sprzetu to by sie z tego nie wykopali.

 

Poczekamy, zobaczmy, ale myślę, że będzie bardzo ciekawie - zobaczymy jak AMD da sobie rade z pisaniem sterownikow :)

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mantle to nic innego jak oprogramowanie , które ma pomóc w optymalizacji gry pod gpu z konkretną architekturę , nv ma własne oprogramowanie , które udostępnia developerom.

 

Także radziłbym odwiedzić stronkę nvidia developer zone Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, teoretycznie wszystko sprowadza sie do aplikacji, tylko wazne jest jak sa one napisane i do czego przystosowane.

Jakos nie slyszalem, aby nvidia oglosila cos podobnego na swoich prezentacjach podczas streamow - po prostu skupili sie na innych priorytetach, mniej na graczach a wiecej na przetwarzaniu w chmurze i rozwiązaniach mobilnych.

Oczywiscie AMD na pewno zrobilo wiele aby podkrecic ogolny hype, ale powiedzialbym ze akurat Mantle nie zostal tak nakrecony jak techmologie TureAudio (az do znudzenia).

 

Czy Mantle będzie przełomowy - to sie zobaczy. Wiele juz bylo takich rozwiazan ale np sie nie przyjely.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptys ale z Ciebie troll od nvidii!

 

Streaming dla 17k ludzi,a tak licznik wskazuje, jest praktycznie niemozliwy do zrealizowania w dzisiejszych czasach i przy dostepnej technologii internetowej. o.O

 

Pewnie pozostanie czekanie na publikacje videosprawozdania z calej imprezy w dniu jutrzejszym. :/

 

Jakos konferencje Sony i Microsoftu ogladaly setki tysiecy ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos konferencje Sony i Microsoftu ogladaly setki tysiecy ludzi

 

Zgadza sie. Tu tez pojawily sie pozniej liczby ok 27k ludzi na liczniku i dalo sie znosnie ogladac, ale pewnie na szybkiego zbierali i organizowali przepustowosc i-netowa. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic konkretnego o R9 290X nie powiedzieli.

Trochę z innej beczki -  mam pytanie do speców odnośnie mikroprzycięć na pojedynczych kartach od ATI: czy wyeliminowano już ten problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic konkretnego o R9 290X nie powiedzieli.

Trochę z innej beczki -  mam pytanie do speców odnośnie mikroprzycięć na pojedynczych kartach od ATI: czy wyeliminowano już ten problem??

Co do rebrandowanych kart to jestem pewien że nie ale nowa architektura może być pozbawiona tej wady, tak w ogóle ktos z redakcji mógłby napomknąć czy 290 jest faktycznie zabójcą titana czy takim jego odpowiednikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rebrandowanych kart to jestem pewien że nie ale nowa architektura może być pozbawiona tej wady, tak w ogóle ktos z redakcji mógłby napomknąć czy 290 jest faktycznie zabójcą titana czy takim jego odpowiednikiem

Po zdjęciach ciężko stwierdzić :D A sampla 290-ki póki co nikt nie dostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Tu tez pojawily sie pozniej liczby ok 27k ludzi na liczniku i dalo sie znosnie ogladac, ale pewnie na szybkiego zbierali i organizowali przepustowosc i-netowa. Dołączona grafika

omg na poczatku myslalem, ze to ironia, a bezmozgi cie minusuja, ale widze, ze ty tak na serio Dołączona grafika  twitch np non stop nadaje dla ponad 100k osob, a przy wiekszych turniejach ta liczba zwieksza sie kilkukrotnie ^^ i jakos nie ma problemow z odbiorem 720p...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg na poczatku myslalem, ze to ironia, a bezmozgi cie minusuja, ale widze, ze ty tak na serio Dołączona grafika  twitch np non stop nadaje dla ponad 100k osob, a przy wiekszych turniejach ta liczba zwieksza sie kilkukrotnie ^^ i jakos nie ma problemow z odbiorem 720p...

 

Jedyne co bylo na serio na 100% to brak transmisji! Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb ale ściemniacie daj chociaż na pw jakieś info odnośnie wydajności najmocniejszej karty bo nie wiem czy warto mi wydawać ponad 400zł na blok do 780 czy pomału gonić graty siedzieć na integrze i czekac na 290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...