Skocz do zawartości
kos_mat

1500 - nietypowe wymagania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Planuje kupic kompa za ok. 1500 PLN. Przygotowalem sobie zestaw, chcialbym Was tylko prosic o jego ocene.

 

Wymagania:

1. AMD (nawet, jesli w tej samej cenie dostalbym mocniejszego Intela)

2. Niczego Asrocka

3. Liczy sie dla mnie TDP

4. Na kompie dzialac beda 2 VM - jedna bedzie sluzyla do codziennej pracy. Gry, moze, raczej bardzo okazjonalnie i wtedy nie via VM.

 

Pomyslalem o czyms takim:

1. AMD APU A10-5700, socket FM2, Quad-Core 3.4 GHz, L2 Cache 4MB, 65W, BOX

2. Gigabyte F2A85XM-HD3 A85X, DualDDR3-1866, SATA3, RAID, HDMI, GBLAN, mATX 
3. Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP, Blu
4. Corsair CX Series 500W ATX, 80 Plus Bronze Certified, EU Version
5. Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002)x2

 

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkty 1 i 3 bardzo ze sobą kolidują. "Fanbojstwo" jest nieopłacalne:P Sorry ale intel będzie oszczędniejszy i wydajniejszy.  Dziwi mnie takie podejście, ale spróbuję przekonać. W tej cenie mamy o wiele wydajniejszą i5. Procesor ma wbudowaną kartę, która pozwoli na jakieś okazjonalne granie. W przyszłości można rozbudować RAM, dorzucić jakąś kartę i komputer będzie śmigał- a zatem jest rozwojowy.

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMjU3NlTSAVKG5kDKAIpNDC3BlLGpGZKoqamhGZgyQBYljGN1lDJz8ouTQfaBLDNEkiXEJ8r05NS8RLDhFiAhMwtkBYYmINLIBEXMFEwaEG8J1KLi0lygRUAzwcFTlFiS6J9dlFoMEjKCCvhmphZnpiZX5YEVGlvqgQOrPDsnMSU8J7E4rxIobKBUCwASQ06q

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi!

 

@KapitanZ: fanbojstwo bywa irracjonalne:P, ale taka jest wlasnie jego natura:). Dzieki za propozycje!

 

@Devil: czemu AMD - patrz wyzej:).

W ogóle pomysł z VM dla mnie co najmniej dziwny.

 

Dziwny pomysl, ze AMD do VM, czy dziwny, ze praca na VM? Jesli to drugie, to niestety takie mam wymagania - musze pracowac na przygotowanej VM. Jednoczesnie chcialem miec uruchomiona swoja prywatna (praca w domu). Ewentualnie moge prywatne rzeczy uruchomic na gospodarzu VM, zamiast w osobnej VM.

 

Chce dorzucic 500PLN i sprobowac z czyms takim:

  • Procesor AMD X6 FX-6300 BOX 32nm 3x2MB L2/8MB L3 3.5GHz S-AM3+
  • Płyta główna Gigabyte GA-990XA-UD3 AMD 990X Socket AM3+
  • Karta graficzna Asus Radeon HD7770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI-E
  • Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP
  • Zasilacz Corsair CX Series 500W ATX, 80 Plus Bronze Certified, EU Version
  • Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM

 

Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Intel ma lepsze wsparcie dla wirtualizacji. W programach sobie też lepiej radzi z liczeniem.  Stąd o tym wspomniałem. Ale Twoja sprawa. AMD jeśli chodzi o FX to troszkę syf wydajnościowy, prądożerny i grzejacy się podobnie jak ich ostatnie karty graficzne. Nie twierdzę że to zła firma. Akurat na chwilę obecną AMD nie odrobiło pracy domowej. Mieli dobrą serię Phenomów i Athlonów, jak i ostatnią serią Radeonów 7xxx, ale obecne ich GPU dla mnie to jakieś nieporozumienie jeśli chodzi o TDP/wydajność.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wyrzucisz sporo pieniędzy kupując AMD, ale tłumaczenie fanbojowi ma taki sam sens, jak próby wytłumaczenia jehowym, że nie jestem zainteresowany.

 

Trudno, c'est la vie. Jak juz napisalem - fanboizm jest irracjonalny, a wlasciwie nieracjonalny. O gustach sie nie dyskutuje.

 

Dysputy co do jego slusznosci, badz jego braku chcialbym pominac, szczegolnie, ze juz w pierwszym punkcie napisalem:

 

 

AMD (nawet, jesli w tej samej cenie dostalbym mocniejszego Intela)

 

Tym samym, wolabym powrocic do istoty mojego pytania. Niemniej jednak, dziekuje @teraw za spostrzezenie.

Edytowane przez kos_mat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...