Skocz do zawartości
scratix

DPD - najgorsza firma kurierska?

Rekomendowane odpowiedzi

DPD z dziś:

 

Dzwoni do mnie gość, który znalazł paczkę z moim adresem na środku drogi (jakieś 5km od miejsca gdzie mieszkam). Sądząc po uszkodzeniach pudła, otarciu, musiała wypaść z jadącego busa..
Ktoś ma pomysł jak to możliwe? :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no dzwoniłem do kuriera i wyjaśniłem co i jak, mógłby mieć problemy. Najpierw się pytam co z paczką, to mówi że "może być problem bo się gdzieś zawieruszyła, chyba na bazie została" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problemy z dpd. Tracking pokazywał nieudaną próbę doręczenia, podczas gdy cały czas był ktoś w domu. Kurier prawdopodobnie nie zdążył i w ten sposób oszukiwał. Miałem taką sytuację 2x, z różnymi kurierami z dpd.

 

Miałem tak samo. U mnie widniał też status, niezastania nikogo w domu, a później na 95% ten sam kurier dzwonił i pytał jak dojechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat wysyłam/odbieram za pośrednictwem DPD i UPS różnego rodzaju paczki od małych po palety i ani raz jeszcze mi się nie zdarzył fakap... to chyba zależy od rejonu i kuriera który owe paczki rozwozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... od kuriera. Bo to nie "rejon" w końcu kłamie, tylko człowiek dostarczający paczki. Jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy inni ludzie dostarczali mi paczki z DPD, było bez zarzutu.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kazdej firmie jest słabe ogniwo, jednego kuriera znam to pracował najpierw jako kurier pocztexu potem kex, a akutalnie dpd :lol:

i sie nie dziwie ze zmienia, bo jak kogos znał dluzej to dzwonił domofonem i zostawiał paczke na dole bo ona czasu nie ma :lol:

no ale nie o tym
historia wlasiciwa

kupilem dwa monitory w niemczech (limit wymiarowy/wagowy paczki jest dosc duzy) wiec zamiast dwoch paczek, kazałem nadawcy skleic taśmą dwa monitory razem i poszloby jedną paczką, wg regulaminu dpd nie mozna tak wysylac (no ale ja owijalem jeszcze stretchem lub taśmą szczelnie i nie bylo widac ze to dwa osobne pudelka

jeden monitor warty 500, drugi 1500,  niektorzy pomyślą ze cebula deals, no ale robilem tak dziesiątki razy nawet w krajowych paczkach i nigdy nie bylo problemu


paczka doszla (jeden monitor i to ten tanszy),zawalił troche  nadawca bo skleił monitory tylko na raz lub dwa razy (w pionie i poziomie) i to nie taśma pakową tylko jakas dwustronną ktora jest o wiele słabsza)


niestety na infolinie nie ma co wogole dzwonic (dzwonilem w PL jak i DE), tylko odrazu pisac reklamacje (do 7dni od odbioru rowniez protokol odbioru)

juz nie pamietam ile mineło, ale chyba 2tyg, odezwali sie ze niestety nie znalezli paczki i do tygodnia bedzie realizowane roszczenie, no dobra, nie bede stratny - ale ciekawe czy oddadza mi tyle ile chcialem (nowy 1600zł - napisalem 1400zł)

po 3-4 dniach - dostalem meila z foto w załaczniku, ze jednak paczka znaleziona w mwgazynie centralnym pytaja czy to to, foto w res 200x200 no ale pudlo specyficzne wiec na 99% to, do tego raczej paczki nie giną codziennie takie duze


dzis (po rownym miesiacu od nadania) odebralem paczke, chociaz jak juz pisali w czwartek mogli nadac to w piatek z dostawą na sobote


 

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...