Skocz do zawartości
Redziak

Redziak LC: Gold Wave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam na imię Daniel.

 

Jest to moja pierwsza galeria na forum, wcześniej tylko obserwowałem Wasze maszyny.

 

Użytkownikiem komputera z LC jestem od kilku lat. Poprzedni zestaw wyglądał następująco:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

W sumie nie został ukończony, zawsze coś zmieniałem, dokładałem, pomysłów miałem mnówsto. Ogólnie pomieszanie z poplątaniem Dołączona grafika

 

 

 

Nadszedł czas na zmianę podzespołów i okiełznanie LC. Komputer jest w trakcie kompletowania, zdjęcia będę starał się wrzucać na bierząco. Po złożeniu wszystkiego w jedną całość dodam informacje odnośnie sprzetu.

 

 

Obudowa: Dimastech Easy v3.0

MOBO: Gigabyte P67 UD7

CPU: Intel Core i7 2600

RAM: Geil evo leggera pc3-14900 1866MHz + Arctic RC RAM

GPU: GeForce GTX 560 Ti

 

Watercooling

 

Blok CPU: EKWB Supreme LTX

Pompa: Swiftech MPC 655

Chłodnice: BlackWater Advenced 123 rev.3, BlackWater Ultimate 123 rev.3

Rezerwuar: Phobya Dual Bay

Przepływomierz: Koolance ins-fm17n

Sterownik: Aquaero 5XT

 

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Redziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir, nie udzielałem się wcześniej na forach, co polecasz na zdjęcia? Jeśli chodzi o kurz, sprawa chyba wiadoma, byłem tego świadomy kupując tą obudowę. Na stronie dimastecha jest dostępny cover (http://www.dimastech.it/IT/c/copertura-antipolvere-dimastech-bianco/)

z tym że nie na ten model obudowy, jednak po zlożeniu całości prawdopodobnie zrobię odpowiednik.

 

Androctonus, tak jest to wersja 3.0 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myślicie? 

 

Całość wykonana z plexi 8mm pomalowana na czarny mat.

Wyświetlacz alfanumeryczny 2x40 + sterownik lcd2usb, za wyświetlaczem zamontowany jest pasek led (rgb) który oświetla mobo. 

Myślałem że efekt będzie troche lepszy, nie wiem czy to zostawić. 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działaj, działaj :) Podoba mi się :) Ja miałem DimasTechy ale teraz użytkuję Little Devil PC-V4. 

 

Masz płytę ATX spory ten Dimas, pamiętam wersję 2.0 i 2.5 były sporo mniejsze. 

 

Temat obserwuję! 

 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko trochę się przedłuża z tego wględu iż czekam na podzespoły które otrzymam od ojca po ukończeniu budowy jego nowego PC. Aktualnie czekamy na złączki od Darmacza. Nie wiem czy zdecyduje się na założenie nowego tematu w galerii, więc ja wrzucę kilka zdjęć zrobionych na szybko Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...zainteresował mnie w 900D midplate nad piwnicą,cover wokół mobo oraz pod zatokami przykręcony czerwonymi śrubkami,

możesz o nich coś więcej napisać...jak i z jakich materiałów to wykonałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to od Kazika sobie poczekasz na graty :D 

 

Coraz więcej uznania nabieram do 900D, szczególnie w tej cenie --> http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=615&g=378796&n=Corsair-computer-case-Obsidian-Series-900D-Super-Tower&w=c

 

Sam się nad nią zastanawiam  bo już nie mam siły w mojej SS TJ07... benchtable LD też kisi się w szafie... :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeróbki w 900 d zostały wykonane blachy alu 3mm oklejone folia ,śrubki to anodowane na czerwono pro bolt-y M3

wywalony jest tez oryginalny front i zastąpiony zaprojektowanym pod lcd 7" i aquaero nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór na 900d padł w moim wypadku tylko z jednego powodu - ilość miejsca, która jest naprawdę nadprzeciętna ale jakość wykonania i użyte materiały nie robią już takiego wrażenia 

Z przodu wchodzi 360 -tka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość miejsca na rozbudowane LC w przypadku 900D jest ogromna a co do ceny to po obniżkach zaczyna być adekwatna do materiałów i jakości wykonania.

 

Dużo egz 900D wracało w ramach reklamacji bo chinole nie przykładali się najwyrażniej do QC

o czym mamy sporo info i fotki na Xtremesystems...i nie tylko.

Nieważne.

900D w swojej obecnej cenie i tak nie ma specjalnej konkurencji na rynku PL wśród supertower case pod LC

i kto dwie chłodnice 480 zamierza montować bez cięcia i modowania budy bierze ten model.

 

Czekam na kolejne fotki z budowy układu i mam cichą nadzieję że ten niebieski ram zrobi wypad z konfigu

i całość utrzymana będzie bezkompromisowo w czerwono czarnej tonacji.

Trzymam kciuki za powodzenie prac Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram już wypadł  :-) od początku nie było to miejsce dla niego- będzie dominator gt 2133 16gb ( podobno już jedzie ale czego w tych czasach można być pewnym ?) podobnie z zasilaczem, który posłużył jako atrapa do przymiarki...będzie 1200i corsaira ( ten już jest)

Przerażający jest marazm tego rynku ... choć bywają sytuacje, które mnie jeszcze w tej chwili wprawiają w osłupienie- 900d zamówiłem rano i po południu miałem w domu i to od kogo...od sleeveking(absolutnie nie polecam-przejechałem się później na ich "trosce o klienta")

Szukam kogoś kto solidnie i nie za 2 lata wykona zlecenie na oploty dla całej budy- możecie kogoś polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iksmodiw robił full recabling SS1000XP pod TRI SLI i do niego możesz się zwrócić.

W moim przypadku oczekiwanie trwało nieco ponad dwa tygodnie (podesłałem mu zasilacz na czas wykonania recablingu)

Masa pracy i czasu,trzeba mieć do tego cierpliwość.

 

Tak to wygląda:

 

Dołączona grafika



Dołączona grafika



Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elder ,które aquaero masz u siebie ?

Mam dylemat ze sposobem podłączenia zasilania pompki -standardowo jest molex (12v) ale wydaje mi się ze wtedy brak będzie możliwości regulacji jej obrotów druga opcja to podłączenie zasilania bezpośrednio do Aquaero (ja mam 6 XT), tylko nie wiem czy nie obciąży to zbytnio panela

Odnosnie oplotów - wygląda rewelacyjnie - to oplot scorpiona? Wiem ile to kosztuje pracy i czasu i przede wszystkim cierpliwości (mi jej zabrakło) ale efekt jest tego wart

Ja mysle o czyms takim http://www.moddiy.com/categories/Cable-Sleeving/Black%7B47%7DRed-High-Density-%28HD%29-Cable-Sleeves/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaero 6 już nie ma chyba takich ograniczeń, może pociągnąć sporo bezpośrednio, duża moc na kanał, wystarczy na wszystkie wentylatory i pompę. I wtedy własnie drastycznie spada zapotrzebowanie na te wszystkie molexy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie wykorzystam wszystkich molexow ale obawiam się, ze przy planowanej rozbudowie o druga grafikę -gdy dojdzie jeszcze jedna 480 i 8 wentyli + D5 - aquaero może "cienko pierdzieć" :-)

Mam nadzieje ze już niedługo się o tym przekonam ...chyba ze w statek którym płyną złączki z US&A trafi torpeda lub spadną na niego odłamki satelity-mam wrażenie ze szybciej dałoby się zrealizować zakup materiałów rozszczepialnych...no ale cóż "taka sytuacja" :-), a Daniela już nosi bo blokuje mu cala jego akcje :-)

Mała przymiarka-oczywiście wszystko będzie w jedynie słusznym kolorze

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...