Skocz do zawartości
slgpd

4850 - trup bez szansy na "reanimacje"?

Rekomendowane odpowiedzi

e2160@3Ghz
Abit IP35-E
Patriot 2x1GB DUAL DDR2 6400LL
Asus HD 4850 Glaciator 512MB DDR3 (monitor 1920x1080 + 1440x900)
Chieftec 350W GPS-350EB 101A


Wygląda na to, że karta padła raz a porządnie (wcześniej raczej nic na to nie wskazywało). Kupiona z drugiej reki na allegro rok temu. Regularnie czyszczone bebechy kompa z kurzu, na przodzie obudowy duży wentyl z myślą o sekcji zasilania (na karcie tylko glaciator), z tyłu dwa wyprowadzające. Temperatury wyglądały w porządku 40 w idle 65 w stresie. Podejrzewam, że padła pamięć (przynajmniej tak podpowiada wujek google z symptomów). Nie katowana bo ani ze mnie zapalony gracz ani na wiele nie pozwalał sprzęt, regularnie w zasadzie tylko pes 2014. I właśnie przy jego okazji padło, jak chciałem odpalić stream flashowy w przegladarce na drugim monitorze przy grze w pesa (czego zazwyczaj nie robie chyba, że widze ze chodzi bez przycinek). To chyba było za dużo naraz i "jebło". Obraz poskakał i wywalił bsoda atikmpag.sys. Po restarcie wyglądało wszystko ok, odpaliłem tylko pesa, gdy załadowalem mecz wyskoczyly delikatne arty (nie było żadnych nigdy wcześniej) i ten sam bsod. Reset i arty przy starcie i w biosie (bardziej w liniach kropki stałe co widać na zdjęciach) i już bez szans na załadowanie windy bo za każdym razem wita ten sam bsod. Mogłem jedynie wejść w safe mode albo po formacie bez sterow bo jak zainstalowałem to już kaplica i bsod przy każdym logowaniu windy.

Nie znam się na "wypiekach", ale jeśli to kwestia pamięci to rozumiem, że na nic takowy by się zdał? Wymiana uszkodzonej kości jeśli w ogóle ktoś się tym zajmuje byłaby pewnie nieopłacalna. Mimo to chciałbym poznać wasze zdanie czy coś z tym fantem da się jeszcze zrobić.

 

 

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał to samo z Asusem 4870 512mb, kupił z drugiej ręki i po niecałym roku padł w identyczny sposób. Odpalił ETS2 na najwyższych ustawieniach i obraz się zawiesił, potem BSOD no i szachownica. Karta nadawała się tylko na śmietnik. Nic z nią nie zrobisz a próby jej ratowania są nieopłacalne. Jeśli chcesz kartę o podobnej wydajności to kup sobie hd7750.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7750-2gb-ddr3-gv-r775oc-2gi-520503/

Przynajmniej nie padnie po roku czasu. Zresztą będziesz miał gwarancje na 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...