Skocz do zawartości
4in

Instalacja win7 na nowym dysku SSD i same problemy...

Rekomendowane odpowiedzi

Kingston 60GB V300 (SV300S37A/60G) + GA-H81M-S2PH = irytacja

Sprzet nowy, chcę zainstalować win7, wyskakuje komunikat: a required cd/dvd drive device driver is missing...

Ściągnałem ze strony Gigabyte'a sterownik: Intel SATA Preinstall driver, wypakowałem i nagrałem na pendrive'a, odpaliłem w momencie pojawienia się w/w kounikatu. Potencjalny plik sterownika został odnaleziony, następuje próba instalacji i pojawia się kolejny komunikat: No new device could be found. Make sure the drive files are correct and located on the driver installation media.

Na tej nagrywarce dvd już instalowałem systemy, bez problemów.
Płyta z Windowsem oryginalna, nieporysowana, zero problemów wcześniej.
Szukałem w internecie trochę ale nie mam czasu na to, bo komputer ma być zrobiony na już i potrzebuję szybkiej fachowej pomocy.

Proszę mnie nigdzie nie odsyłać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem przy instalacji w7 na lapku z siga. Zawsze jak recznie wybieralem (jednorazowo) start z dvd to instalator nie mogl znalezc dysku, natomiast po przestawieniu w biosie na stale kolejnosc bootowania 1dvd 2ssd wszystko poszlo bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to idiotycznie, ale chyba nie mam możliwości ustawienia kolejności bootowania w biosie. 

Już wcześniej próbowałem to zrobić, ale nie widzę takiej opcji. Im nowszy komputer tym "łatwiejszy" bios.

 

@TSRules

 

No właśnie już próbowałem i nic z tego, to samo.

 

Jestem niesamowicie wkur***** bo miałem kompa ogarnąć w dwie godziny, a siedzę nad nim od 12 i skończyły mi się pomysły. Nigdy nie miałem takich problemów z dyskami SSD.

Edytowane przez 4in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nowa, czy używana? Mógł ktoś coś namieszać w biosie? Resetowałeś bios zworką na płycie?

Spróbuj na spokojnie przeglądnąć bios - opcja bootowania powinna być.

Windows oryginalny czy preparowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nowa, kupiona w polecanym sklepie na purepc. Resetowałem. Szukałem opcji wyboru kolejności bootowania wielokrotnie i nie znalazłem, nie chce mi się w to wierzyć, że nie ma takiej podstawowej opcji.

Zdecydowanie wolałem stare biosy, tam zmiana kolejności trwała 3 sekundy na każdej płycie.

 

Oryginalny Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do biosu wchodzisz przez "delete". Następnie sprawdź czy masz ustawione w zakładce BIOS Features:
- Windows 8 Features -> Other OS

- CSM Support -> Enables UEFI CSM
- Boot Mode Selection -> Legacy Only
- Storage Boot Option Control -> Legacy only

Zapisz ustawienia przez klawisz "F10". Wejdź ponownie do BIOSu i sprawdź czy w zakładce BIOS Features/ Boot Option Priorities widoczny jest napęd i czy jest on ustawiony jako główne urządzenie podczas bootowania.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CSM Support -> Always (nie da się zmienić)

 

W Bios Features nie mam w ogóle Boot Option Priorities.

 

@rafa

 

nie mam podłączonych innych dysków, podłączałem pod sata2. Dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem dwa inne windowsy 7, na jednym z nich poszła instalacja. Później standardowo komputer się zresetował i załadował do pulpitu. Kilka sekund i następuje wyłączenie komputera, nie reset, tylko pojawia się komunikat jakbym go sam wyłączył i tyle. Później jak go włączam, resetuje się 5 sekund po ekranie biosa i tak w kółko.

 

Czyli padła płyta?

Edytowane przez 4in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...