Skocz do zawartości
-balrog-

Głośniki 5.1 do 500zł + karta do 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nadszedł czas, abym zmienił wreszcie swoje stare, bo ponad 10 letnie głośniki Manta MM1500 (audiofile niech nie plują w monitor, byłem z nich zadowolony Dołączona grafika), które mimo że grają nadal to trochę już zaczęły szwankować. No i mogę dać trochę kasy na coś lepszego. Jako że przyzwyczaiłem się do dźwięku przestrzennego, planuję znowu wybrać zestaw 5.1. Posiadam również kartę dźwiękową Sound Blaster Audigy (SB0092). Czy warto ją będzie zmienić, o to spytam się później. Ogólnie sprzęt ma służyć do gier, muzyki (bardzo różnej- w zasadzie tylko z wyjątkiem rapu i jakiejś ciężkiej muzy klubowej, lubię jednak czasem ostre walnięcie basu ale i subtelność wysokich tonów), jak i do filmów- czyli do wszystkiego po trochu.

Głośniki chciałbym raczej nowe. A z takich do 500 zł to wg mnie jedyną sensowną propozycją byłyby chyba tylko Geniusy SW-HF 5.1 6000 http://www.skapiec.p.../50/comp/333799 Czytałem o nich wiele pochlebnych opinii, jednak spotkałem się chyba ze dwoma, że głośniki są dobre przede wszystkim w niskich tonach, czy to prawda? Chyba że ma ktoś jakieś inne propozycje, to proszę o podanie.

Według mnie sprawa nieco bardziej komplikuje się z kartą dźwiękową. Przede wszystkim chciałem spytać, czy kupując choćby takie głośniki jak wyżej wymienione Geniusy usłyszę wymierną różnicę w jakości dźwięku między swoją starą kartą a jakąś do 200 zł? I czy opłaca się ją zmieniać. Ale nawet jakby się nie opłacało zmieniać, to i tak napiszcie jakieś propozycje, bo być może dałbym starą rodzicom razem z głośnikami. 
Jeśli chodzi o propozycje, to chętniej kupię kartę nową, ale jeśli miałaby się trafić jakaś naprawdę sporo lepsza używka, najlepiej z co najmniej półroczną gwarą, to też może być. Robiłem sobie smaka na kartę zewnętrzną, gdyż przydałaby się i mi, jak i mojej przyszłej żonie, która ma laptopa i głośniki stereo Genius SP-HF 1255A, przez co mógłbym ją podpinać gdzie chcę (bo nie ukrywam, na integrze laptopa nie brzmią one idealnie). Wśród kart zewnętrznych 5.1 znalazłem właściwie tylko 2 propozycje- Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro http://www.skapiec.p.../5/comp/1542894 oraz Audiotrak Maya U5 http://www.skapiec.p.../5/comp/4914381 Czy są to dobre propozycje? Słyszałem skrajnie różne opinie na temat tych kart. Większość osób je chwali, w przypadku Maya U5 spotkałem się z opinią że bije nawet wiele Xonarów, ale niektórzy z kolei piszą że są niewiele lepsze od integry (tzw. "integra na usb"). Więc ja już nic z tego nie wiem Dołączona grafika 
Fajnie byłoby mieć kartę zewnętrzną, jeśli jednak ma to być kiepski wybór to polećcie mi jakąś kartę wewnętrzną. Naczytałem się trochę o tym, że generalnie Creativy są do gier, a Xonary do muzyki. Słyszałem, że Creativy mają jakieś różne upiększacze, które jednak powodują, że dźwięk jest też mniej naturalny, podbijają też trochę niskie tony (także nie wiem czy byłby to dobry wybór do tych Geniusów 6000, jeśli rzeczywiście dominują w nich niskie tony) Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy ten mój Sound Blaster Audigy wykorzystuje jakieś efekty (sterowniki kX projekt 3551) a jeśli nie, to pewnie mi ich nie potrzeba i wolałbym lepszą jakość dźwięku np. w muzyce. Z drugiej jednak strony jakbym miał mieć je "za darmo" to może i nie pogardzę, a słyszałem że Xonary mają czasem problem z grami (mam Windows 7, za jakiś czas pewnie 8.1). Także czekam na Wasze propozycje, bo wśród kart wewnętrznych jestem jak dziecko we mgle Dołączona grafika Aha- jeśli np. miałbym mieć dobrą kartę za np. 120zł a za 200zł miałbym mieć prawie identyczną a droższą, różniącą się jakimiś pierdółkami, to pewnie wolałbym tańszą. A i jeszcze jedno- nie planuję zakupu słuchawek poza takimi do Skype, także karta dźwiękowa ma być przede wszystkim dobra dla głośników Dołączona grafika

Z góry dzięki za porady 

Edytowane przez -balrog-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maya to dobra karta w tej cenie. Wprawdzie stwierdzenie, że "bije wiele xonarów", to chyba tylko dotyczy tych najtańszych, ale do 200zł z zewnętrznych będzie chyba najlepszym wyborem.

 

Creative'y były kiedyś najlepsze do gier ze względu na EAX, ale odkąd weszła vista i win7, a wraz z nimi zmieniło się działanie directsound, to EAX obecnie nie funkcjonuje (jest wprawdzie Alchemy, ale ono obsługuje tylko niektóre gry).

 

Co do głośników, to się nie wypowiem, nie miałem styczności z zestawami od Geniusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Co do głośników- znalazłem jeszcze takie Genius SW-HF 5.1 5200 http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/7893121#gallery-image-1 Z tego co widzę to mają mniej mocy (150W, a tamte 200W, choć jak na mój pokój myślę że oba będą dobre). Te 5200 to chyba jakieś nowe, bo nie ma o nich wiele opinii. Które polecacie? Do tych jeszcze dołożę jakby były lepsze, droższe nie wchodzą już w grę, bo inne nowe kosztują już koło 1000 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...