Skocz do zawartości
jaceksl

Czy jest sens modernizować ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałbym zapytać czy jest sens abym wymienił procesor w swoim kompie.

Procesor to AMD Athlon 64 X2 4800+ , płyta główna to M61SME-S2 (socket M2) a grafika to NVidia GeForce 6100 NForce 405.

Chodzi o to że jak oglądam filmiki na moim komputerze to zacinają się strasznie. Myślałem że to grafika słaba , ale nie . I w menadżerze zadań zobaczyłem że podczas oglądania tych filmów użycie procesora jest 100%. Tzn procesor osiąga całą swoją maksymalną moc podczas oglądania filmów na moim kompie. No i myślę że to właśnie z tego powodu zacinają się filmy i system wolniej chodzi.

Czy jest sens abym wymienił ten procesor na jakiś inny? Czy może darować sobie z modernizacją i zacząć myślęć o nowym kompie?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Myślałem że to grafika słaba , ale nie . I w menadżerze zadań zobaczyłem że podczas oglądania tych filmów użycie procesora jest 100%. Tzn procesor osiąga całą swoją maksymalną moc podczas oglądania filmów na moim kompie. No i myślę że to właśnie z tego powodu zacinają się filmy i system wolniej chodzi.

 

No to właśnie grafika słaba - nie robi sprzętowego dekodowania wideo i całą robotę robi CPU. Co jest i tak dziwne, bo na moim notebooku stareńki  C2D T5750 (2GHz) daje radę dekodować większość 1080p (YT flash również) - fakt, na linuxie. Mało tego, o ile dobrze pamiętam, 720p dawałem radę oglądać na jednordzeniowym sempronie 3000+ i grafice też bez wsparcia HD (o ile audio szło pass through na dekoder, a nie było w AAC konwertowane do AC3). Także coś masz skopane - może włączony deringing/deblocking czy inny postprocessing w playerze. )

 

Jakie filmiki Ci się tną? W jakim playerze? Tak czy owak, linkowana grafika za śmieszną cenę powinna pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kamerkę samochodową. I zrzucam sobie filmy z tej kamery na dysk. No i właśnie podczas oglądania tych filmików tak się dzieje. Odtwarzacz to KMPlayer, oraz Winows Media Player. Na obydwóch programach filmy się zacinają i jak pisałem procesor jest obciążony w 100% co pokazuje menadżer zadań.

To jeszcze może jutro popatrzę dokładnie na te programy którymi odtwarzam filmiki , może coś tam ustawię inaczej i coś pomoże.

Pozdrawiam

Edytowane przez jaceksl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Chciałem napisać co teraz się dzieje z moim komputerem. Zakupioną kartę zainstalowałem w kompie. Teraz filmy odtwarzają się płynnie. Nie zacinają się. Podczas odtwarzania filmów uzycie procesora waha się 30% , a czasem 50%. No a niekiedy i nawet 70% .Tzn obciążenie procesora sobie skacze. Nie zauważyłem aby procesor był obciążony w 100% podczas odtwarzania tych filmów i odtwarzają się one płynnie. Bez zacinania się. Przy okazji podpiąłem monitor przez wejście HDMI które ta karta posiada.

Także chciałem bardzo podziękowac za udzielone rady i za linka z kartą. Choć i tak chyba warto pomyśleć o nowym komputerze. 

Pozdrawiam i dziękuję za rady.

Edytowane przez jaceksl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chce zakładać nowego tematu więc podepnę się.

Mianowicie w tym roku nie dam rady zmienic kompa na nowego i myślę o wymianie procka na q6600 i wykręcenie go lub sprzedarz gratów i kupno i wykręcenie

i3 540+mobo+ram.

Gram czasami i niestety czuć, że poczciwe e5200 nie daje już rady. Co myślicie?

Pozdrawiam

Edytowane przez Dziadek_bober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 30% , a czasem 50%. No a niekiedy i nawet 70%

 

Przyjrzyj się opcją akceleracji sprzętowej w tych swoich programach/ Możesz też spróbować np. kodeków K-Lite i playera MPHC. Tam na etapie instalacji/konfiguracji możesz sobie wybrać. Chyba, że jesteś zadowolony/nie będzie różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ponownie przejrzyj ustawienia postprocessingu, tak w aplikacji, jak i w opcjach sterownika grafiki. Bez postprocessingu, przy formacie wspieranym przez GPU użycie procka powinno być na poziomie kilku-kilkunastu procent. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...