Skocz do zawartości
Nobel

Tani (250-350 zł) SSD ~ 120GB pod SATA II problem z HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu SSD
Wybrałem dwa modele do ostatecznego rozpatrzenia.

Plextor M5S ~ 345 zł|
oraz

Crucial M500 ~ 250zł

Moje pytania co do tych dwóch modeli rozpoczynają się tam gdzie kończą się możliwości mojej płyty głównej oraz zasobność portfela.

Wiadomo jeśli na płycie z SATA II: ASRock P55 Pro USB 3.0 nie będzie widać znacznych różnic to po co przepłacać prawie 100 zł bo nie ukrywam wolałbym wydać max 300 nie 350 zł.

Z tego co wiem to i tu i tu jest Marvell, kości Microna MLC, 3 lata gwarancji a ograniczenia 72Tb mnie nie wzruszają.
Różnica to tylko cena i adapter w M500.

Proszę o pomoc w wyborze ew. podrzucenia jakiegoś linka z testami M500 bo znalazłem tylko w wersji 90GB i to po angielsku.

Dorzucę jeszcze taką informacje że od jakiegoś czasu od tak losowo na starcie nie znajduje mojego poczciwego HDD Samsunga HD502HJ ( raz na 20 uruchomień) czasami w systemi nie jest widoczny DVD-R a program HD Tune wyświetla wartości : C7 i C8 dość dziwne i teraz nie wiem czy to kabel czy to coś z HDD czy z kontrolerem an MOBO. (po włączeniu PC tak po 2 min od startu dioda pracy dysku świeci nieprzerwanie mimo że dysk nie jest obciążony)

HD Tune: SAMSUNG HD502HJ HealthID                               Current  Worst    ThresholdData     Status   (01) Raw Read Error Rate         100      100      51       2        Ok       (02) Throughput Performance      252      252      0        0        Ok       (03) Spin Up Time                83       82       25       5441     Ok       (04) Start/Stop Count            98       98       0        2673     Ok       (05) Reallocated Sector Count    252      252      10       0        Ok       (07) Seek Error Rate             252      252      51       0        Ok       (08) Seek Time Performance       252      252      15       0        Ok       (09) Power On Hours Count        100      100      0        17000    Ok       (0A) Spin Retry Count            252      252      51       0        Ok       (0B) Calibration Retry Count     252      252      0        0        Ok       (0C) Power Cycle Count           98       98       0        2637     Ok       (BF) G-sense Error Rate          100      100      0        17       Ok       (C0) Power Off Retract Count     252      252      0        0        Ok       (C2) Temperature                 64       60       0        589851   Ok       (C3) Hardware ECC Recovered      100      100      0        0        Ok       (C4) Reallocated Event Count     252      252      0        0        Ok       (C5) Current Pending Sector      252      252      0        0        Ok       (C6) Offline Uncorrectable       252      252      0        0        Ok       (C7) Ultra DMA CRC Error Count   1        1        0        63416    Ok       (C8) Write Error Rate            100      100      0        322      Ok       (DF) Load/Unload Retry Count     252      252      0        0        Ok       (E1) Load/Unload Cycle Count     100      100      0        2827     Ok       Power On Time         : 17000Health Status         : Ok
Edytowane przez Nobel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dysku twardego masz bardzo dużo błędów crc więc problem w taśmie łączącej, bądź wtyczce, ew. sterownikach

 

co do ssd jeśli nie zależy ci na wydajności to weź tego cruciala, chociaż ja osobiście brałbym coś lepszego co potem bezproblemowo mozna odsprzedać po dobrej cenie, ponadto sata2 wcale nie ogranicza wydajności tak bardzo (max transfer nie jest najważniejszy)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenach wygląda dramatycznie i jest zdecydowanie wyższa od różnicy w efektywnych wydajnościach oraz potencjalnych problemach ze sprzedażą, tak że z tych dwóch to Crucial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza/najtańsza diagnoza HDD ? = podpiąć HDD u kumpla ? czy wziąć jego kable SATA ? 
Tak zgadzam się max transfery mnie nie ruszają na dysku będzie Win 8 i kawałek Steama.
Czyli jakiś przeciwwskazań do M500 nie ma ? Plextor Pro ma ten sam kontroler/pamięci ? - coś z tym pro nie tak ? gdzieś tak wyczytałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenach wygląda dramatycznie i jest zdecydowanie wyższa od różnicy w efektywnych wydajnościach oraz potencjalnych problemach ze sprzedażą, tak że z tych dwóch to Crucial.

 

jeżeli te realne 65zł różnicy do np. EVO można nazwać dramatyczną ...

różnica wydajnościowa na pewno będzie, szczególnie przy najmniejszej pojemności ... ja miałem kiedyś taki dylemat między samsungiem a kingstonem, wybrałem samsunga o pare groszy droższego i po półtora roku to była super decyzja (patrząc na opinie kingstona) dlatego jesli planujesz dysk na dłużej to te 70zł może teraz wydawać sie dużo ale po czasie juz nie, dodaję tutaj przykładowy wynik cruciala

post-165485-0-84441300-1392482180_thumb.jpg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...