Skocz do zawartości
OloWeb

Dwie grafiki HD6410D oraz HD3450 czy można odpalić jednocześnie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam PC oparty o płytę Gigabyte GA-A55M-S2HP posiada ona zintegrowany chipser graficzny wbudowany CPU wykorzystuje ją do podłączenia 2 x monitory LG 23"  aktualnie podpięte pod HDMI + VGA

 

zakupiłem drugą kartę graficzną ATI  HD4350  podłączyłem ją do komputera oczywiście przejęła on obsługę monitorów i wyłączyła zintegrowaną (takie były domyślne ustawienia)

po zmianie ustawień w biosie że grafika zintegrowana ma działać jako "preferowana" 

odpaliłem komputer i monitory chodzą na zintegrowane, natomiast ta druga została wykrywa  w menedżerze urządzeń jednak posiada "ostrzeżenie" jakby miała nie poprawne sterowniki

 

podłączenie pod złącze HDMI monitora nie puszcza sygnału :( 

 

czy ktoś pomoże ? czy robię gdzieś błąd ? czy mogą działać taki tandem zintegrowana + pci-e ?? czy będę zmuszony zakupić kolejną grafikę na PCI-E ?? 

 

CEL:

- oba monitory chce podłączyć pod grafikę na PCI-E 

- TV poprzez HDMI chce podłączyć i zostawić pod zintegrowaną (aktualnie muszę ręcznie przepinać LCD na TV) 

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz w BIOSie grafikę zintegrowaną a monitory podłącz pod złącza na HD4350?

Nie bardzo rozumiem, czemu w ogóle kombinujesz z odpaleniem grafiki zintegrowanej+podłączonej pod PCI-E

 

Jeżeli ustawisz w BIOSie aby zintegrowana była główną to na dodatkowej nic nie zrobisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo chce podłączyć 3x urządzenia 

 

czyli 2x LG23"  + 1x TV pod HDMI pod zintegrowaną która wspiera sprzętowo odtwarzania BR + dźwięk cyfrowy puszcza od razu na amplituder 

 

w BIOSie nie mam opcji aby działały obie a jedynie:

 

- onboard

- pci

- pci-e "0"

- pci-e "1"

 

ale jak dałem "onboard" system WIN7 normalnie widzi tą druga na PCI-E ale nie puszcza na nią obraz

Edytowane przez OloWeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pogodzisz tego.

 

Ale skoro chcesz mieć 3 monitory to nic nie szkodzi by je podłączyć pod HD4350

Wykorzystujesz HDMI tak jak pisałeś a DVI i RGB podłączasz pod LG, zapewne problem leży w tym, że złącza Ci nie pasują ale od czego mamy przejściówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając http://www.amd.com/pl/products/desktop/processors/a-series/pages/a-series-pib.aspx#3

 

muszę mieć grafikę wspierającą 

  • Podłącz nawet do czterech monitorów za pomocą technologii AMD Eyefinity2

ale czytajać dalej aby podpiąć więcej niż 2 x monitory muszę posiadać DISPLAY PORT

w sumie  są przejściówki  DisplayPort >> HDMI

 

a monitory posiadają HDMI  to się zastanawiam czy wtedy  to wszystko ruszy tak jak chce uzyskać :( 

Nie pogodzisz tego.

 

Ale skoro chcesz mieć 3 monitory to nic nie szkodzi by je podłączyć pod HD4350

Wykorzystujesz HDMI tak jak pisałeś a DVI i RGB podłączasz pod LG, zapewne problem leży w tym, że złącza Ci nie pasują ale od czego mamy przejściówki. 

 

Problem nie  z portami bo to można obejść :)

tylko czy ta karta wspiera 3x monitory ?? bo zwykle port DVI i HDMI nie są nie zależnymi portami

+

problem czy karta poradzi sobie z odtwarzanie obrazu + dźwięku na TV (zintegrowana działa bezproblemowo dlatego wybrałem ta płytę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem dwa monitory podłączone pod zestaw Radeon 3650 + integra z intela G31 i pod Win7 wszystko działo z marszu, nawet sterowników nie musiałem doinstalowywać (systemowe dawały radę). W biosie miałem tylko ustawione żeby integra była ciągle włączona...z tego co pamiętam.

 

Jeśli nowszy sprzęt od tego mojego takich rzeczy nie obsługuje to jest to trochę zastanawiające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual Graphics jest trudniejsze do okiełznania niż by się mogło wydawać.

Wielu o tym słyszało, a mało rzeczywiście próbowało.

Całkiem niedawno się tym bawiłem i przyznam, że strasznie się namęczyłem, aby to diabelstwo odpalić :P

 

Ogólnie to działa strasznie dziwnie (jak widać w submicie, GPU-Z wykrywał 4 karty graficzne, choć powinien tylko dwie, a co ciekawe po pewnym czasie zaczął wykrywać 3 :lol2: ).

 

Jeśli chce się mieć obraz na paru monitorach, to spoko, ale jeśli chodzi o wydajność w 3D, to jest tragicznie. W benchmarkach wychodzą niezłe punkty, ale wrażenia z użytkownia, choćby z 3DMark Fire Strike Extreme, są beznadziejne. Widać, że działa to strasznie koślawo i nie ma mowy o płynności, pomimo tego, że framemeter pokazuje niezłe cyfry.

 

Nie jestem pewien do końca jak to działa, gdy używasz karty nierekomendowanej (lista).

Miałem spore jajca przy karcie rekomendowanej (HD 6670). Podstawą okazały się ustawienia BIOSu.

Najbardziej kluczowym ustawieniem, o którym nikt nie mówi, okazało się ustawienie Onboard Dual Link DVI na Enabled.

 

Jeszcze jedną ważną rzeczą okazało się obsadzenie slotów RAM. W przypadku, gdy korzystałem tylko z karty wbudowanej w CPU (żadnej karty w slocie PCIe) trzeba było mieć obsadzone banki 1 oraz 3, a w przypadku używania karty w slocie PCIe trzeba było obsadzić banki 2 oraz 4 (lub na odwrót, już nie pamiętam :P).

 

Dosyć pomocny był ten filmik. Ogólnie AMD jest strasznie dziwne, bo na ich stronie nie ma w zasadzie NIC konkretnego odnoście użytkowania Dual Graphics...

Hint: Wzrost wydajności jest tylko w aplikacjach DX10 oraz DX11. Przy DX9 i starszych działa tylko karta na PCIe.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat i problem z prostym pytaniem do osób obeznanych systemem Dual Graphics 

 

czy warto dokupić rekomendowaną kartę HD 6670  i podłączyć do niej 2x LG23" a pod zintegrowaną HDMI  - TV ???  http://allegro.pl/sapphire-amd-radeon-hd-6670-1gb-gddr5-128-bit-i4893507268.html  tania używka za 99zł 

 

czy sobie odpuścić i ponownie nie ryzykować ? :)

 

i kupić droższą kartę  na PCI-E  z 3x portami np: MSI Radeon R9 280X za ok. 500zł   http://allegro.pl/msi-radeon-r9-280x-3gb-ddr5-pci-e-384bit-dvi-hdmi-i4892962857.html  

 

zależy mi aby posiadała sprzętowe wsparcie do dekodowania blu-ray dla wejścia HDMI z dźwiękiem (aktualnie integratka sobie radzi bdb ale wkurza mnie przepinanie kabli) 

Edytowane przez OloWeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pamiętaj o tym, że aby podłączyć trzy urządzenia pod tego R9, jedno z nich musi posiadać wejście DP i żadna pasywna przejściówka tego nie załatwi, a aktywne są drogie. Tak więc zakup tego R9 odpada raczej na pewno.

 

Na platformie Intela 115x byłoby to banalne do zrealizowania (jednoczesne działanie integry oraz zewnętrznej), dziwne że w przypadku AMD powstają aż takie jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj najlepiej używanych kart Sapphire z FleX w nazwie.

 

Na Alleszrocie są (chyba nowe) od 219 do 239 zł.

 

Będziesz potrzebował dwóch przejściówek DVI-HDMI. A jedno wyjście HDMI jest.

 

Są to jednak karty DRAMATYCZNIE słabe, HD 6450 oraz R5 230. O JAKIMKOLWIEK graniu czy wspomaganiu obliczeń należy zapomnieć.

 

W serii FleX wychodziły też znacznie wyższe modele, gdybyś chciał móc także grać, np. HD 6870 czy 7870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas próbuje upolować za rozsądną kwotę do 120-130  grafike  HD6670  którą spróbuje zapiąć wraz z zintegrowanym APU aby na dwóch grafika obskoczyć 2xmonitor + 1xTV  zdam relacje czy to się uda.....

 

jak nie.... zakupię osobną grafikę na PCI-E  innych alternatyw brak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...