Skocz do zawartości
Finchy

wymiana procesora w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie - będę miał możliwość zrobienia przekładki procesora z padniętego Samsunga (tam jest i3-350m), obecnie mam P6200. Kosztować mnie nic nie będzie, socket jest ten sam, więc teoretycznie powinno działać. Co mogę zrobić, aby upewnić się, że lapek na pewno wstanie? Uaktualnić BIOS? No i w sumie czy będzie jakakolwiek różnica w wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie teraz, który jest najnowszy (odpowiedni):
ten (dla modelu L750)
http://support.toshiba.com/support/viewContentDetail?contentId=3483311
czy ten (dla mojego konkretnego)
http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/bios-20120809193059.zip


wyżej jest nowszy 3.60, niżej starszy 2.80, ale właśnie ten niżej jest teoretycznie polecany przez serwis Tośki.

Edytowane przez Finchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor wymieniony, działa. Jedyna różnica to minimalnie wyższe (?) temperatury mimo tego samego TDP. Źle nałożona pasta? Aha, termopady 0,3mm na pamięciach gpu nawet nie dotykają chłodzenia :banana:

Edytowane przez Finchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDP to tylko orientacyjny współczynnik. Do tego nie ma dwóch identycznych procesorów - najlepiej to widać w OC, gdzie dwa takie same procesory (z nazwy) mają inne maxymalne możliwości ich podkręcenia. Dużo zależy od konkretnego egzemplarza.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...