Skocz do zawartości
Marol397

Brak dostępu do internetu - konfiguracja d-link dir 300 dd-wrt

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko Dołączona grafika
Mam problem ponieważ nie mam internetu jak mam podłączone to tak:
Modem >router> komp
Modem> komp wszystko działa Dołączona grafika
Jestem w tym totalnie zielony więc prosiłbym o wyrozumiałość Dołączona grafika
Router to D-link dir300 na dd-wrt

I jakieś tam screeny:
 

IP modemu : 192.168.1.1

 

Jeśli router ma adres 192.168.1.1 i modem również to należy zmienić ip routera na np: 192.168.2.1 ?

 

Zmieniłem adres router na 192.168.2.1

http://zapodaj.net/d....html>4.png</a>

http://zapodaj.net/a....html>5.png</a>

http://zapodaj.net/3....html>6.pna</a>

http://zapodaj.net/0....html>7.png</a>

 

Po zmianie ip zauważyłem, że w prawym górnym rogu pojawiła się poprawna godzina.

 

Modem http://zapodaj.net/0...885397.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem nie może mieć IP klasy C - to jest modem z routerem. 

Daj screena z zakładki LAN 'modemu'

Co chcesz osiągnąć - chodzi tylko o AP w tym dir300 (chesz tylko wifi)?

 

W tym momencie chcesz zrobić podwójnego nata, co nie ma sensu (no dobra, w świetle ostatnich masowo znajdowanych dziur w routerach orange i UPC może i ma).

Prawdopodobnie najlepiej będzie dir300 połączyć z modemem używając portu LAN, nie WAN, ale nie wiem, jaka jest maska sieci na LAN modemu multimedii - nie znam ani sprzętu, ani providera, ani jego polityki. Jeżeli ta sieć ma maskę 30bit i nie da się jej edytować, trzeba będzie robić drugiego nata, a Ty lepiej przeczytaj umowę, czy możesz podłączać więcej niż jednego kompa bez aneksu do umowy i dopłaty - takie cuda się zdarzają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na D-linku chcę, aby można było podłączyć lan'em do komputera oraz by rozsyłał wi-fi.

Screen z modemu to ostani link z mojego poprzedniego postu :)

Nie wiem o co chodzi z nat :)  Jestem w tym zielony ;)
Wcześniej internet działa tak (chodzi mi o to jak było na oryginalnym fw routera)
kabel telefoniczny > modem > jako wan > router > jako lan> komputer i było wszystko oki :)
Tak wql dzięki, za zainteresowanie się tym ponieważ ja już nie mam na to sił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to dokładnie za modem, ale możesz to ustawić tak:
modem ustaw w tryb mostu(bridge-mode) zapisz ustawienia i się wyloguj.
Podłącz modem do portu WAN routera.
W routerze zostaw np. IP 192.168.1.1  i z setup lub ręcznie ustaw, by łączył się z metodą PPPoE(ustawienia WAN/Internet) w odpowiednich oknach wpisz użytkownika i hasło i powinno wszystko działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jestem zmęczony.

Na screenie widać jak byk maskę 30bit (255.255.255.252) - na dwa IP, czyli modem + komputer.

Zerknąłem w umowę i tak, Multimedia jest tym parszywym operatorem. Prawdopdobnie w tej ofercie, którą masz, NIE MOŻESZ PODŁĄCZYĆ DRUGIEGO KOMPUTERA pod karą grzywny (cennik - wcześniej było 2000PLN). Da się to technicznie obejść, wrt pozwala na zmianę TTL jeżeli będzie potrzeba, ale jeżeli łosie z Multimedii analizują ruch sieciowy szukając przypadków nielegalnego w/g umowy podłączenia drugiego kompa, to nie wiem, czy warto się z nimi użerać. Idź do nich, weź od nich router wifi, zrób aneks do umowy i zapomnij. A najlepiej zmień providera, bo to jest ograniczenie jak z roku 1990.

 

Chcesz się bawić, da się zrobić. Ale przemyśl to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej internet działał z PC, 2 laptopami, ps3, i TV oraz wiadomo smartfon'y. Z multimedi nie raz byli u mnie sprawdzać czy łącze działa poprawnie tzn. czy jest prędkość taka jak powinna być i wtedy widzieli wszystko ,nic się nie czepiali. Dodam, ze internet tak działał kilka lat :)
 

Ancient: W modemie mm nie mogę nic zmienić ;)

 

Dostawcy nie mogę zmienić ponieważ mieszkam na wsi i tu jest dostępny chyba tylko z mm w dodatku nie można mieć prędkości większej niż 6mb.

Edytowane przez Marol397

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie tak, jak zacząłeś jest dobrze. 

Prawdopodobnie internet jest, tylko nie ma DNS. Sprawdź, czy po podłączeniu przez DIR300 działa ping 8.8.8.8 lub 208.67.222.222

 

Na komputerze ustawione jest dhcp? Co wyświetla ipconfig /all ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DNS są prawdopodobnie skopane, bo dir ustawia siebie jako DNS, a nie ma go za pewne nigdzie skonfigurowanego, bo to zdaje się będzie pole LocalDNS na ostatnim screenie.

 

Większym problemem jest jednak brak internetu, czyli odpowiedzi na pinga publicznych DNS.

Muszę pomyśleć i przypomnieć sobie wrt.

 

Pingnij 192.168.1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak klonowałeś MAC, to wziąłeś go z PC, a na PC go nie zmieniłeś, co widać w ipconfig. Masz teraz w sieci dwa urządzenia z tym samym MAC, w tym gateway.

 

Wyłącz klonowanie mac na routerze, bo z tego, co czytam multimedia nie filtruje mac, następnie zrestartuj router.

Na PC wykonaj polecenie arp * -d, a jeżeli zwróci błąd (nie pamiętam składni windowsa ani nie mam go pod ręką), to wyłącz i włącz sieciówkę.

 

Nastepnie ponownie ping 8.8.8.8, a jak nie odpowie, ping 192.168.1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wg. instrukcji
Wyłączyłem klonowanie, zresetowałem , potem wpisałem komendę którą podałeś.
Błędu nie wywaliło, ale też nic nie wyskoczyło.
Na 8.8.8.8 jak i 192.168.1.1 nie odpowiada 100% straty.

:)
Dziś już niestety nie będę miał dostępu do routera( zresetowanie czy wyłączenie lub kable)
ponieważ wszystko jest u siostry, która już śpi i chciałbym zapytać o której godzinie mogę się Ciebie jutro spodziewać ? :)

Edytowane przez Marol397

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff. 

Mam do pracy na 6.00 i o ile pamiętam nic do roboty. Ostatnio oglądałem Monty Python's Life Of Brian, jutro pewnie więc obejrzę Holy Grail. Jak skończę i mnie oświeci, zajrzę.

 

A Ty podłącz się kompem bezpośrednio do modemu, zrób ping na dowolny adres i sprawdź, jaka jest wartość TTL w odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ;) tylko wcześniej było oryginalne firmware :)
Mogę załatwić inny router Sapido GR-1733

Znalazłem coś co może pomóc to jakiś emulator wrt

http://www.informatione.gmxhome.de/DDWRT/Standard/V23final/index-2.html

 

Tak to wygląda na routerze Sapido

post-207872-0-33482000-1393664552_thumb.png

post-207872-0-70423200-1393774415_thumb.png

Edytowane przez Marol397

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...