Skocz do zawartości
xXDrawekXx

Zainstalowana pamięć ram 7 Gb Dostępne 2Gb Można coś z tym zrobić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jak wyżej napisałem mam ogromny problem ostatnio zakupiłem 4 kości ram po 2 Gb ( 3xDDR2 2Gb Kingston ) Włożyłem wszystkie lecz komputer zaczoł pikać potrójnym sygnałem więc wymieniłem pierwszą kość na starą  DDR2 1gb GoodRam wszystko chodzi dobrze lecz właśnie pisze coś takiego .post-208689-0-20720800-1394483697_thumb.jpg

Nie wiem czy wczytało zdjęcie więc to opisze

 -Wersja systemu windows

Windows 7 ultimate

Service pack 1

-System 

Producent acer

Klasyfikacja 5,1

Procesor 

 AMD Athlon 64 X2 Dual Core Procesor 5200+

Zainstalowana pamięć (Ram) 7,00 gB (dostępne 2,00 GB)

Typ systemu  32-bitowy system operacyjne

 

Wydaje mi się że wersja 32bitowa wyczytuje tylko 2 GB ram ale ja niestety się nieznam za bardzo więc jeśli dobrze myślę to napiszcie jak to zrobić chyba że ogranicza się to do zakupienia windowsa z takimi bitami 

Edytowane przez xXDrawekXx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 7 X64 jak chcesz mieć 4+ GB ramu dostępne , Home Premium wystarczy  chyba że potrzebujesz 16+ GB ramu to W7 Pro .

 

A co do obsługi ramu przez tą płytę - zapełnienie wszystkich 4 slotów to dla wielu CPU i Płyt trudny orzech do zgryzienia , do tego nie wiadomo czy Acer ( lub ktoś kto robił dla nich płytę ) nie namieszał w kwestii obsługi ramu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemów z większością gier na W7 X64 , część gier zyska , część może odrobinę stracić jeżeli chodzi o FPS-y .

 

Choć mogą trafić się gry które odmówią współpracy z W7 X64 - dotyczy to głównie starszych tytułów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zmienić reinstalując OS na 64bit, bo 2^32=4294967296: /1024=4194304: /1024=4096 - taką wielkość ma przestrzeń adresowa systemu 32bit - i to jest przestrzeń obejmująca wszystko, w tym adresy pamięci VGA, więc to, co przydzieliłeś karcie VGA w bios (albo bios przyznał sam - opcja auto) zmniejsza te 4GB. Masz grafikę typu turbo cache?

Liczby są kosmiczne swoją drogą - jakie kości w tym momencie masz włożone? 3x2GB + 1GB? Wszystkie nowe kości 2GB są takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym to może mieć problem .

 

Jeżeli to faktycznie składak od Acera to nawet jak poda model płyty to wyszukanie czegoś przydatnego na jej temat może być problematyczne .

 

Nawet jak płytę będzie od Asusa / GB / MSI itp. to często dany producent nie przyznaje się że to ich konstrukcja - Asus robił tak swego czasu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że problemem będą same konkretne kości RAMu

mieszanie 3x2 (kij wie zcy w ogóle to takie same modele) + 1gb osobno... źle...

 

Zainstaluj CPU-Z i najlepiej zrób screeny z zakładek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-208689-0-17335300-1394486702_thumb.jpgpost-208689-0-13555500-1394486687_thumb.jpgpost-208689-0-98265500-1394486715_thumb.jpgpost-208689-0-10941000-1394486710_thumb.jpgpost-208689-0-08063300-1394486732_thumb.jpgpost-208689-0-63513200-1394486737_thumb.jpgpost-208689-0-21992700-1394486724_thumb.jpg


Możesz to zmienić reinstalując OS na 64bit, bo 2^32=4294967296: /1024=4194304: /1024=4096 - taką wielkość ma przestrzeń adresowa systemu 32bit - i to jest przestrzeń obejmująca wszystko, w tym adresy pamięci VGA, więc to, co przydzieliłeś karcie VGA w bios (albo bios przyznał sam - opcja auto) zmniejsza te 4GB. Masz grafikę typu turbo cache?
Liczby są kosmiczne swoją drogą - jakie kości w tym momencie masz włożone? 3x2GB + 1GB? Wszystkie nowe kości 2GB są takie same?

3 nowe ( 2 GB )i jedna stara ( 1gb )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wiem czemu rozpoznaje go jako ACERa :D

 

Płyta nie jest zła zacznij od próby o której mówiłem 1 i 3 slot kości 2GB reszta pusta.

Przydałyby się jeszcze screeny ze slotów pamięci przed wymianą, zakładka SPD i wsyzstko będziemy wiedzieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego screen z tej formatki systemowej:

 

Dołączona grafika

 

I lektura:

http://forum.desktopreview.com/gaming-software-recommendations/190670-missing-system-ram-nvidia-8600m-gt-responsible.html

http://www.techsupportforum.com/forums/f24/how-to-disable-turbocache-204963.html

 

Bo wygląda, że 9500GT pożyczyło sobie coś koło 1.5G ram tytułem turbocache. I rachunek się zgadza.

 

Chyba już wiem czemu rozpoznaje go jako ACERa :D

SLIC loader ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że loader :P

 

E to widzę się już dzisiaj nie dowiemy ale myślę, że głównym winowajcą będą kości + rozmieszczenie + może i ten GT coś kradnie ale to się okaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nie odpisywałem bo przemieniałem kości i komputer uruchomił się dopiero gdy w 2 pierwsze sloty włożyłem stare 2x 1 gb a w dwa kolejne nowe 2x 2 gbi teraz mam 6 gb wykrytych i 3,5 dostępnych i te screny SPD post-208689-0-96075000-1394492838_thumb.jpgpost-208689-0-51899800-1394492865_thumb.jpgpost-208689-0-93985800-1394492877_thumb.jpgpost-208689-0-32925500-1394492887_thumb.jpg


post-208689-0-08881700-1394493343_thumb.jpg

Edytowane przez xXDrawekXx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz wyjmij wszystkie, wsadź tylko te dwie, które teraz nie są włożone i jak się uruchomią sprawdź, czy

- to są takie same kingstony (nazwa)

- mają takie same timingi

 

Chodzi o tę zakładkę:

Dołączona grafika

 

Jeżeli nie wstanie z dwiema, to próbuj po jednej, tylko pamiętaj który screen jest do której kości - może się okazać, że jedna z tych dwu jest inna - albo ma inne timingi, albo wielkość/organizację modułów BGA . Jeżeli to timingi, to ustawienie ręczne timingów najsłabszej kości powinno załatwić sprawę. Jeżeli organizacja modułów BGA, to niestety prawdopdobnie Twój chipset nie wspiera takiej konfiguracji 2x2 + 2x1GB to max, co będziesz mógł mieć. Co zdaje się być pewne to to, że to nie turbo cache kradnie Ci pamięć - 3.5GB to poprawna wartość przy karcie VGA 512MB

 

Obejrzyj te kości, zobacz, czy mają tyle samo modułów, takie same napisy na naklejkach etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz wyjmij wszystkie, wsadź tylko te dwie, które teraz nie są włożone i jak się uruchomią sprawdź, czy

- to są takie same kingstony (nazwa)

- mają takie same timingi

 

Chodzi o tę zakładkę:

Dołączona grafika

 

Jeżeli nie wstanie z dwiema, to próbuj po jednej, tylko pamiętaj który screen jest do której kości - może się okazać, że jedna z tych dwu jest inna - albo ma inne timingi, albo wielkość/organizację modułów BGA . Jeżeli to timingi, to ustawienie ręczne timingów najsłabszej kości powinno załatwić sprawę. Jeżeli organizacja modułów BGA, to niestety prawdopdobnie Twój chipset nie wspiera takiej konfiguracji 2x2 + 2x1GB to max, co będziesz mógł mieć. Co zdaje się być pewne to to, że to nie turbo cache kradnie Ci pamięć - 3.5GB to poprawna wartość przy karcie VGA 512MB

 

Obejrzyj te kości, zobacz, czy mają tyle samo modułów, takie same napisy na naklejkach etc.

Wielkie dzięki ale to już jutro bo spać mi się chcę wiec jeszcze raz wszystkim dziękuje za pomoc mam nadzieje ze wszystko pójdzie dobrze ( komputer odpalił gdy wymieniłem jedną z tych nowych kości ram )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry tak poza wszystkim w twojej płycie pary RAMu to 1,2 i 3,4 a nie jak pisałem 1,3 i 2,4

Więc jak już będziesz robił duety to w slotach 1 i 2

 

Wyeliminuj też kość 1gb i ćwicz same 2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry tak poza wszystkim w twojej płycie pary RAMu to 1,2 i 3,4 a nie jak pisałem 1,3 i 2,4

Więc jak już będziesz robił duety to w slotach 1 i 2

 

Wyeliminuj też kość 1gb i ćwicz same 2gb

same 2 nie wchodzą niestety woglole komputer sie nie włącza pika 3 krotnym sygnałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz dwie dwójki i sprawdzasz, pracujesz na nich. Będzie wszystko ok, możesz przypuszczać, że są sprawne. Po jakimś czasie (parę dni) wyjmujesz ta parę i bierzesz na warsztart druga pare dwujek. Najpierw musisz wiedzieć, czy wszystkie sa prawne, jak bedą ok, można myśleć nad zmuszeniem kompa do pracy na konfiguracji 4x2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani to ani to .

 

Jak chcesz składać nowego kompa to podaj budżet , także czy masz jakieś części do wykorzystania - dysk , napęd ( oba koniecznie SATA ) , karta graficzna czy obudowa + zasilacz ( jak masz coś sensownego ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani to ani to .

 

Jak chcesz składać nowego kompa to podaj budżet , także czy masz jakieś części do wykorzystania - dysk , napęd ( oba koniecznie SATA ) , karta graficzna czy obudowa + zasilacz ( jak masz coś sensownego ) .

Nie chciałbym wychodzić poza 2 tys ale 3 tez mogą byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...