Skocz do zawartości
ProCurator

Co mogę jeszcze zrobić aby przyśpieszyć rozruch Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam laptopa MSI GE70 2OE-044XPL i dokupiłem do niego dysk Plextor M5M 128GB. Kiedy usłyszałem że uruchomienie windowsa 7 w 15 sekund na moim dysku SSD nie jest wcale najlepszym wynikiem postanowiłem zrobić coś by przyśpieszyć ten proces.

 

Oto lista rzeczy które robiłem:

- MSConfig:

- Kasowanie niepotrzebnych usług i programów przy uruchamianiu.

- Wykorzytanie wszystkich rdzenii procesora i pamięci RAM

- RegEdit: zmiana wartości tak jak:

- HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Control/ FileSystem. Wartość Dword NtfsMftZoneReservation 2;
- HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Control/ Session Manager/ Memory Management/ PrefetchParameters. Wartość Dword EnableSuperftech 1;
- HKEY_LOCAL_MACHINE/ System
/ CurrentControlSet/ Control wartość ciągu WaitToKillServiceTimeout zmiana na 3000;

- Zmiana opcji zasilania na wysoka wydajność

- Zmiana personalizacji Windowsa tak aby osiągnąć najlepszą wydajność

 

Z czego po zmianie wartości w RegEdit na takie jak powyżej dało efekt spowolnienia rozruchu windows więc wróciłem do starych ustawień.

 

Pytanie jest więc co jeszcze mogę zrobić by przyśpieszyć uruchamianie mojego Windowsa?

 

EDIT: Zapomniałem dodać że właściwie nie mogę zmienić maksymalnej pamięci RAM przy rozruchu w MSConfig. Kiedy wpisuję 8192 MB bo mam tyle to po ponownym uruchomieniu wartość zawsze wynosi 0. Gdy napiszę inną wartość to po uruchomieniu wynosi 3072. Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje.

Edytowane przez ProCurator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj sciagnac edycję win 7 jg pro od sromotnika (zainstalujesz swoim serialem). bardzo dopracowany system.

 

 

// Notka dla użytkowników : To nie jest piractwo. Używanie zmodyfikowanej wersji programu na użytek własny, niekomercyjny, jeśli jesteśmy w posiadaniu oryginału, jest legalne w PL. MesJasZ wyraźnie zaznaczył instalowanie z oryginalnym serialem. ProCurator oczywiście musi mieć zakupioną wersję Windows 7 Professional, aby to było legalne. - MaciekCi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...