Skocz do zawartości
Arburg

Tani(b.tani)komputer dla gracza i do internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zaczne może od tego że jeśli chodzi o komputery stacjonarne to u mnie w rodzinie zmienia je się średnio co.... 

7-10lat xD

Jestem więc zwolennikiem (chcąc - nie chcąc) starszych gier jak:

Gothic II, Call of Duty 2 MP, Heroes III  itd. :P

Wiem wiem, niektórzy z Was pomyślą że pochodzę z epoki kamienia łupanego czytając ten wątek.

No cóż... W poniedziałek wypłata którą postanowiłem przeznaczyć w większym stopniu na nową skrzynie- a co! :)

Jeśli chodzi o system operacyjny to od zawsze bazuje na XP(sp3) -no dokładnie na MX(malcoLm).

Na "nowym" PC chciałbym w końcu zagrać w Gothic 3, GTA 4, COD 3-4. Tak już mam że z nowościami mi się nie śpieszy, bo wiem że prędzej czy później zagram.

Pomimo wszystkich wyżej wypisanych pozycji na 1 miejscu pogrywam w World of Warcraft i płynne działanie tej gry na dobrych detalach jest dla mnie PRIO.

 

Części jakie mam i chcę przełożyć ze starego kompa:

Zasilacz-Procomp atx ky-400W (5A)

2x40GB Seagete

1x80GB Maxtor

 

Potrzebuję Płyty głównej, Procka(bardziej oscyluje przy AMD), pamięci(2-3GB), i Karty graficznej(z doświadczenia wiem że Radeon lepiej śmiga przy grach takich jak WoW)myśle 512 wystarczy w zupełności. W grę wchodzą jak najbardziej części używane! Jedynie Pamięć Ram wolałbym całkiem nówkę...

 

Czy jesteście w stanie doradzić? 

 

z góry dziękuję!

    Arburg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA 4 wymaga nieco lepszego kompa.

 

Proponuję sprzedać to i kupić coś takiego:

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2014?page=0,4

 

Jak dysponujesz mniejszą kwotą  to coś używanego  na AM3 i Phenom II X4 + NOWY ZASILACZ A TEN DO KOSZA.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenomek II x4 do wowa to tylko z karta nvidii. Z radeonem brakuje wydajności jednego rdzenia, na LFR i wieloosonowych flexach będzie niski fps. No ale zawsze to 4 rdzenie i w takich tytułach jak gta4 lepiej sobie poradzi

 

 

Wysłane z mojego iPod touch przez Tapatalk

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenomek II x4 do wowa to tylko z karta nvidii. Z radeonem brakuje wydajności jednego rdzenia, na LFR i wieloosonowych flexach będzie niski fps. No ale zawsze to 4 rdzenie i w takich tytułach jak gta4 lepiej sobie poradzi

A gdzie tego Phenokma II X4 dostaniesz w sensownej cenie, o ile w ogóle dostaniesz? OFC poza Allegro. 

 

Dostępność Phenom II w sklepach http://cenowarka.pl/?fs=phenom+II+x4&in= (bliska zeru)

 

Tutaj test procesorów w GTA IV: http://www.purepc.pl/procesory/test_intel_celeron_g1820_haswell_najtanszy_procesor_lga_1150?page=0,7

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. To jak w końcu?
Myślałem wydać na Skrzynkę MAX 600-800zł

GTA IV nie jest dla mnie pryiorytetem! Kupie Ps3 jak potanieją i będę miał GTA, GT5 itd...

Koledzy chcę grać płynnie z efektami graficznymi w World of Warcraft i odpalić i przejść Ghotic 3.

Części jak najbardziej używane wchodzą w gre, powiem więcej, nawet byłoby to dla mnie lepszym rozwiązaniem. Nie chce napędów DVD, Dysku twardego, czy wypasionej karty muzycznej. Chcę Procek który pociągnie filmy HD na YT, 3-4GB Ram'u, i fajną kartę graficzną w sam raz dla gracza odpalającego wyłącznie stare pozycje.

Widzę że mimo upływu tylu lat ceny są w ciąż stałe?!

A ja myślalem ze do 5stów kupie procka+płyte, grafike i ram (UŻYWKI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Znajomy ma:
-Płyte główna MSI 865PE Neo2-P
-Procesor P4 3,2Ghz

-Karte graficznąATI Sapphire HD 3650

-2GB Ramu

Chce za to szarpnąc 200zł

opłaca się? Bo widzialem na aukcjach ze sama karta graf chodzi po 130-150, płyta ok 80,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że się nie opłaca ;p te części są sprzed dobrych ~8 lat ;p

 

możliwe że sprzedałbyś je kilka dyszek drożej na allegro (acz wątpie czy się znajdzie chętny, nikt za tyle 3650 nie kupi jak są o połowę tańsze i 4x wydajniejsze karty), ale sensownego użytku z tego nie będzie ;) (a już na pewno nie zagrasz w żadną ze wspomnianych gier).

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 10 latach uzytkowania chcesz wymienic jednego trupa na drugiego? Przeciez ta platforma ma dobre 10 lat. Jesli myslisz o gta4 czy wowie to nie dziaduj tylko kup normalny komputer. Nowy Pentium g kosztuje tyle co uzywany proc, mozesz na allegro poszukac uzywek, do tego mobo na h81 tez uzywka, 4gb ram i karte pokroju 7750/7770. Zasilacz obowiazkowo do zmiany, dyski pewnie stare ata wiec rowniez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...